Jump to content

P 406 - 2,1TD čerpadlo a sahara?

John_Ice
 Share

Recommended Posts

Zdravím nevěděl jsem co napsat do předmětu.Mám takové 2 závady mezi nebem a zemí.

1. někdy se mi stane,že mi nejdou ventilátory na chladiči a vlastně ted ve vedru mi šla voda až k 110 (ale to bylo po městu,jakmile jsem jel mimo město tak 90) A zase se mi bez nějakej příčin rozjedou. Dělá si to co chce třeba půl roku to běhá a potom to vyplivne a třeba to naskočí až druhej den.

Problém je ten jakmile to vezu do servisu tak to zrovna naskočí a jde jak první stupeň tak i druhej a když se vyndá kabel(aby to šlo stále),tak to jde taky.

2.kolísá mi plyn při chodu motoru po cca 1-2min (cca3km) a to po dobu asi 30s...jedu a když chci zařadit tak mi to jde do otáček,jako bych prošlápl plyn,ale plynovej pedál je normálně tvrdej a nahoře. dělá mi to když vyjedu z garáže a potom jdu zavřít dveře,tak to prostě začne samo ubírat a přidávat..po pár sekundách to přestane.

též je to nepravidelné,že to nedělá každý den,po nastartování studeného motoru.

Též v servisu nic nenašli,jenom řekli ,,to když to nevidíme,tak to je těžký,ale jinak to určitě dělá čerpadlo,,.Přece nevyhodím peníze za čerpadlo a ono to bude něco jiného.

dík za každej nápad či radu

omlouvám se jestli to tu už bylo řešeno,ale nic jsem podobného nenašel (krom krokáče,ale to Td nemá)

[upravil dne 4.9.2009 John_Ice]

ad 1) je to uzavřený okruh tj. voda má vyšší bod varu

110°C nevadí, všimni si, že červené pole je až od 120°C

sahara první stupeň spíná asi při 100°C a vypíná při 90°C, druhej stupeň spíná až při teplotě nad 110°C, máš li klimu a je zaplá, běží sahary stále na první chod

jestli ti fungujou sahary, vyzkoušíš vytáhnutím hnědého konektoru z čidla teploty, je u palivového filtru, sahary se pustí na pomalý a pak hned na rychlý chod

ad 2) mají pravdu, je to s největší pravděpodovností čerpadlo

dej hledat LUCAS EPIC a nestačíš se divit :papa

Kdyz jsem mel problem s cerpadlem, ikdyz ja jsem nemel takovy problemy jako ty, byl jsem na diagnostice auta, zda neni neco jinyho spatne a vypadla jen jedna chyba - \"nastaveni cerpadla\". Auto cukalo, kdyz nebylo v tahu, na plnej plyn se to dusilo a na ctvrt plynu to byla raketa:-) Za studena vychazeli od motoru takovy klepavy zvuky (ted uz slysim jen hydrostely za studena:-)) V tahu to hulilo, spotreba kolem 6,5l/100. Jinak vykon dobrej. Problemy se kteryma se da zit, ale me to neda, kdyz to nemaka jak ma.

Pak slocerpadlo na testovaci masinu Delphi do Bosch Diesel Service - tam nasli asi 9 zavad uvnitr cerpadla. Takze repase - oba selenoidy, tesneni, rotor - sranda za 24513,- bez prace.

Ma to cenu?:-)

Pak slocerpadlo na testovaci masinu Delphi do Bosch Diesel Service - tam nasli asi 9 zavad uvnitr cerpadla. Takze repase - oba selenoidy, tesneni, rotor - sranda za 24513,- bez prace.

Ma to cenu?:-)

to už je lepší tam dát Bosch a máš navěky klid;)

• 2 months later...

Me to take nejak blbne. viz moje prizpevky. Jeden servis je v Rasoškách. www.opravarenstvi.cz je to bejvalej Motorpal servis.Ale maji stanice na Epic cerpadla. I v Motorpalu v Jihlave maji na Epic cerpadla stanice,ale nevim zda uz nekoho vyskolili. Muj opravar to ale vozi nekam do Brna.

• 1 month later...

jo i borci v peugeotu v kolíně to vozej do Brna,jinde prý stolice není...

sahary fungujou po vytažení konektoru...to bylo první co jsem udělal...no ted v zimě není problém s nima,tak uvidím co to udělá zase v létě..

:potlesk

[upravil dne 29.1.2010 John_Ice]

co stoji v cechach oprava epicu??

Uz keby som daval do auta bosch tak by som ho najprv zrepasoval a to sa tyka aj trisiek clovek nikdy nevie.

Inac ste tu niekto kdo nechal repasovat aj bosch cerpadlo?

Nikdy nic nevydrzi vecne zub casu zanechava vsade svoje stopy!

Původně zaslal: comm

Inac ste tu niekto kdo nechal repasovat aj bosch cerpadlo?

ano já si nechával zrepasovat tady v Jihlavě v Motorpalu,včetně přetěsnění,vyčištění a seřízení a včetně vstřiků..... ,cena komplet 1500 kč ale je to už přes 2 roky,nevím jak chodí ceny dnes....,ale po domluvě není problém to zařídit....,bude tě to stát jen cenu co si řeknou v Motorpalu plus pošta

ja dělal repas bosche a trysek minulý březen

a cena? za čerpadlo litřík a to v tom byla celá přetěsňovací sada

a trysky za lahev vodky udělal kámoš v dílnách DPMUL (samozřejmě ve svém volnu):)

• 2 weeks later...

Jelikož mě začíná opět zlobit čerpadlo a snažím se auto prodat,tak to chci mít o.k. Nechce se mi do repasu vrážet nesmysl peněz a tak chci se zeptat kdo už dělal výměnu Lucase epic za nějaké mechanické a jak. Když se zeptám někoho od fochu (autoopraváři) tak se to mu divěj jak by to mělo jít a že o tom nikdy neslyšeli, ale na forech je toho dost,že to vyměněj a daj referendum,ale potom to vlákno je mrtvý a kde nic tu nic a když jsem dotyčným napsal zprávu tak nic.

Shrnutí:

Kdo má zkušenosti výměny čerpadla u 2,1 TD a kdo je ochoten poradit...dík