Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

správné rozhodnutí - Závod, nezávod


ozzy56

Recommended Posts

Původně zaslal: destiny

Takže asi takhle, několik posádek letošního Diamond Race znám osobně. Jsou to převážně majitelé různých prosperujících firem a podniků. Pochopitelně i mezi nimi se najde několik tupců, kteří přišli k penězům snadno a vesměs náhodou a podle se chovají v životě i na silnici. Jde o to, že tito lidé jezdí se svými vozy 200 nebo 250 po dálnicích v ČR běžně, nejen v průběhu závodu a teď mi řekněte, kolikrát jste slyšeli ve zprávách, že nehodu způsobilo auto takového typu (Ferrari, Lamborghini, Porsche a pod.) Jak tu už padlo, nehody nezpůsobuje rychlost, ale hlavně nepozornost řidičů! V provozu je mnohem nebezpečnější řidič, jedoucí podle předpisů, ale řešící haranty na zadních sedačkách, než řidič supersportu jedoucí 250, ale se 100% koncentrací na jízdu a řízení. Rychlost má za následek tragičtější následky, ale příčinou nehody je ve většině případů hlavně nepozornost.

Většina z účastníků závodu jsou inteligentní lidé (ředitelé, jednatelé firem a pod.) a mimo jiné i tátové od rodin, kteří se chtějí vrátit taky v pořádku zpět. Jsou to hlavně nadšenci do aut a jak už tu taky někdo zmínil, občas jedou blbnout i na okruh včetně výuky od automobilových závodníků. Jedná se tedy ve většině případů o dobré a zkušené řidiče. Netvrdím, že jejich zábavu omlouvám, jen si myslím, že mnohem nebezpečnější jsou nevybouření teenageři v Octavkách a Fábiích, než účastníci Diamond Race (ikdyž i mzi nimi se najdou pitomci - ale jako všude, tedy i mezi námi tady)

Víš, to srovnání, kolik těchto aut mělo problém, je zavádějící a to proto, že samozřejmě škodovek jich udělá víc, protože je jich nesrovnatelně více. Je to podobné, jak zde byla soutěž o nejlepší autíčko. Myslím, že nejvíc bylo 406, protože jich je myslím nejvíce a ruku na srdce, většina z nás dá to své autko. Ale jinak s tebou souhlasím. Také mi vadí ty výrazy zbohatlíci i když mezi ně nepatřím, což mne sere, ale několik podobných znám a vidím jejich pracovní nasazení, starosti a kolik času svému kšeftu věnují.:papa:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

zasadni rozdil je v tom, ze akce typu gumball je velmi dobre organizovany showbusiness, pouze navenek prezenovany, jako nejaky underground.

zatimco, kdyz se volkspolizei z medii doslechne o zavodenichtive tlupe z vychodu , kde navic vsechny zpravy konci uvahou, jak se k tomu asi postavi nemecke organy, tak neni divu, ze se k tomu organy holt nejak postavi. minimalne pro vystrahu pripadnym nasledovnikum.

podle me kluci z diamondu nepodchytili PR -bud delam skutecne tajny zavod a drzim o tom hubu, nebo to vytrubuju do sveta, abych to mohl marketingove prodat, ale pak tomu musim tez prizpusobit organizaci (komunikace s DE urady apod...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkuenost: Tak jedeme minulou středu večer domu kolem Hlavního Nádraží - i s parchanty na zadních sedačkách Destiny aby jsi byl v obraze a při míjení připojovacího pruhu od křižovatky Bulhar nás podjede frajer v Oplu kombi tuším tak rok 1998. Zadní vrata bouraný a tam nápis www.diamondrace.cz To holohlavý hovado málem způsobilo bouračku tří aut kdy já bych s celou rodinu dopadl pravděpodobně nejhůř. Zcela upřímně: pokud by k té nehodě opravdu došlo ( jen díky duchapřítomnosti ostatních se tak nestalo )a já dopadl tak, že bych mohl vystoupit z auta, napadl bych ho . . . . . a třeba bych dostal i po tlamě. Ohrozil mě, ženu, moje kluky a další tři auta. Ano byla to třeba vyjímka, ale to mě nezajímá. Jel jako smyslu zbavený, bezohledně, předjížděl bez blinkru, myškoval. . . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Destiny a má pravdu, že drahá vozidla DN málokdy způsoí! Jinak zabavení vozidilel bylo dle vyjádření zdůvodu, že se zúčastnily nepovoleného zvodu (viz čísla na autech mimi jiné) a dále bylo důvodné podezření, že svým jednáním mohou hrubě narušit nejen provoz na silnicích ale i ohrozit zdraví a majetek druhých osob. Toto by šlo naplnit i u nás PČR. Ale jak bylo řečeno i napsáno, tak se PČR a její jidé nahoře báli cokoliv udělat a zasáhnout. Tak tolik k zabavení vozidel a následné omezení zabrané věci. I když i toto by šlo napadnou, ale to je na dlouhé ,,lokte\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Souhlasím s Destiny a má pravdu, že drahá vozidla DN málokdy způsoí!

to bude asi proto, ze jich nejezdi tolik, co normalni auta ne :roll ... uz jsi nekde videl, ze krizovatkou projede 20 lotusu a 25 porsaku a hned nato tam stoji dalsich 15 lamborghini ??? :myslim .... ja teda ne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honza z Nera

Osobní zkuenost: Tak jedeme minulou středu večer

Na jednu stranu máš samozřejmě pravdu, je to debil a je dobře, že se vám nic nestalo.

Toto chování omluvit nejde.

Na druhou stranu, když bude auto mít nápis DRace, O2, nebo třeba žádnej, neznamená to, že se tak chovají všichni. Ten blb si určitě říkal \"já jedu DR, všichni ostatní jste idioti, uhněte\", to je ale porucha osobnosti a fakt, že si ten člověk neuvědomuje co dělá. Takovej debil se najde na DR, s firmní Octavii Telefonica atd. Ten si zas řekne \"já sem od O2 a spěchám prodat sim kartu, všichni uhněte\", stejnej blb.

S tím bohužel nikdy nikdo nic neudělá, policie některý možná chytne, ale vyhnat všechny je nemožný. Navíc takovej člověk se takto může chovat jenom někdy.

Kdysy tady bylo psaný něco o špatným chování na PC srazu, nevím, nemůžu soudit, ale jak říkám, jsou všude.

Edit: tím navazuju na to, že zakazovat akci jako celek, nebo zabavovat auto je nesmysl. Mohli třeba jet kousek souběžné, nebo účastníky sledovat a zastavit ty blbce.

A to, že si tu nálepku může nalepit kdokoliv je další důležitej fakt :)

[upravil dne 16/9/2009 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.mycTD: mozna maji lepe zvladnute PR, presto v tom nespatruji valny rozdil... v zasade nevidim rozdil v tom, jak by meli prislusnici policie a urady postupovat pri tajnem zavodu se spatnym PR a \"tajnem\" zavodu s dobrym PR... v obou pripadech jde o totez, jen za volantem sedi znamejsi osobnosti...

takze pokud nemecka policie zasahla na zacatku zari tak, jak zasahla, cekal bych ze ani ucastnici vyrazejici z Berlina nedojedou na nase hranice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozdil je v tom, ze u gumballu vedi, co od nej ocekavat, zatimco o diamondu se dozvedeli (jeste zprostredkovane) ze jakasi tlupa z vychodu k nim jede zavodit.

nerikam, ze s tim zabavovanim souhlasim, jen se jim proste nedivim.

kdyby me nekdo obchazel a pritom halasne rozhlasoval po vsech sousedech, ze se mi chysta udelat bordel na pozemku, tak bych to vzal taky jako provokaci a hledal nejake demonstrativni reseni, abych sousedum ukazal, jak s nima zatocim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nase policie je priposrana ...

jasne rekli, ze meli moznost ten zavod zastavit, ale nez to \"vykomunikovali\", uz byly vozy na hranicich :D ...

bundespolizei byla mozna opravdu predem vysokovana ... ale zase jednali dle jejich zakonu .. takze to respektuji a schvaluji ... padni komu padni, to je fer ...

[upravil dne 17/9/09 BV406]

[upravil dne 17/9/09 BV406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul k německejm švestkám

padni komu padni říkáš

přejedeš hranice, na zadek se ti nalepí černej golf a za dva km, kde dřív stála celnice, už bliká polizei :grr Zajímavý, že staví jen český auta, moc preslunci neviny nectí, automaticky si českej zloděj. Toto ustalo až když čeští policajti začali kontrolovat sheisse ossis jedoucí na levné nákupy k nám a měřili jim rychlost v tunelu, vím, je to dětinské si dělat naschvály, ale kde rozum nepomůže....

jinak nechápu, proč to naše policie nezačala dělat hned po zavedení toho německýho opatření, máš BV406 pravdu, že je připosraná. Stejně jako oni tvrdili, že se místní obyvatelstvo obává z krádeží (stačí jim \"jen obává\", ani nečekali jestli kriminalita stoupne) naši policajti měli tvrdit, že němci nejezdí s rozsvícenýmy světly a \"prý\" jezdí rychleji než se smí

a proto je budeme preventivně kontrolovat (rozuměj zdržovat) jako oni nás.

A hle jen tím pohrozili rok a půl po začátku buzerace od němců a auto na dálnici stojí furt, ale už se na nikoho nelepí

omlouvám se za offtopic, ale nevěděl jsem kam to vložit a tu mi to přišlo celkem vhodné :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...