Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vypínanie a zapínanie kontrolky airbag


bnevolny

Recommended Posts

Zdravím, už dlhšiu dobu mi vypína a zapína kontrolku airbagu, a sprevádzanú hláškou v zmysle airbag or seatbelt faulty. Diagnostika vytrúbila hlášku, že sa jedná o poruchu pyrotechnickej poistky airbagu na strane vodiča (nepamätám si presne). Kontrololavali sme všetky možné kábla a zapojenia konenktorov na airgbagoch vodiča a sedadla vodiča, Rozobrali sme volant a dokonca sme zhodili aj tapo sedačky. Všetko v poriadku. Vypínanie a zapínanie spôsobujú určite otrasy vozidla. Pri poslednej kontrole som si všimol, že stredový tunel nebol priskrutkovaný. Keďže auto som kupoval z bazáru, napadlo ma, či by to nemohol byť nejaký spínač na bezpečnostnom páse. Nemá niekto nejakú skúsenosť? Keď som sa pýtal autoopravárov (niekedy lepších, niekedy slabších) všetci tvrdili že je to bežný jav na peugeotoch, citroenoch a renaultoch. Vraj najčastejšie oxidujú pliešky v konektoroch. Rozobrať, očistiť, zapojiť a ide to. U mňa boli konektory v úplnom poriadku.

Peugeot 307SW, 1,6HDi, 80kW, r.v.2005 po facellifte, navteq on board

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ja som mal problem ked som presiel cez nerovnosti.....na volante pod airbagom je ukostrenie-je to len taka svorka zasunuta do kostry volantu. V mojom pripade bola uvolnena a tak som ju dal napevno-navrtat dierku do kostry volantu a samorezka;)....vtedy problem zmizol.

A vtedy mi este niekedy nefungoval klakson.

Na diagnostike mi len povedali ze je pravdepodobne prasknuty kruzok na volante-aj to sa tu uz riesilo

toto si precitaj:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...