Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

euro norma


Kloub

Recommended Posts

Tak ještě jednou, z jiného vlákna:

Zas na druhou stranu, pokud se ten daný model (resp. motor) začal vyrábět až po roce 1992 (v ČR zhruba od 93-94), plní už minimálně emisní normu Euro 1 a tudíž se na to vztahuje poplatek 5000 korun. Emisní norma EURO 2 začala platit zhruba od 96 a tam je poplatek 3000 kačen. EURO 3 je od roku 2000 a tam už se neplatí nic.

Jak to je s těmi emisními normami... Ve velkém TP máte napsaný jednotlivý směrnice, podle kterých se určuje emisní norma. Moc se z toho vyčíst nedá, ale existuje na to převodní tabulka.

Před jednotlivými vzorci se vyskytuje předpis EHK/OSN nebo EHS/ES, tak ho tam psát nebudu.

kód:

EURO 1: 83-02 B,C; 91/441; 93/59

EURO 2: 83-03 B,C; 83-04 B,C; 94/12; 96/44; 96/69; 98/77

EURO 3: 83-05 A; 98/69A; 1999/102A; 2001/1A; 2001/100A; 2002/80A; 2003/76A

Třeba EHK OSN č.: R83-03 B znamená, že takové auto platí emisní normu EURO 2.

To A,B,C znamená, pro jakou skupinu aut je která norma určená a jaké jsou tam mezní hodnoty emisí.

Typ A: hodnocení vozidel bez dodatečné úpravy spalin (dnes uplatňováno na přezkušování emisních vlastností starších typů aut při individuálním dovozu nebo při přestavbě na alt. paliva)

Typ B: pro vozy s benzinovým motorem a katalyzátorem

Typ C: pro auta na naftu.

Vztahuje se jen na auta do 3500 kg kategorie M1/N1...

Takže 83.02 C by tedy mělo znamenat EURO 1, tedy 5000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vím, proto bych potřeboval, jestli někdo nemá stejný vůz, aby se kouknul na to poslední číslo, co tam zřejmě kdosi zapomněl dopsat. Zítra jinak zkusím zavolat tam, kde mají naposled spis, jestli se kouknou na prvopis - tuto už je totiž duplikát, tak jestli nenastala chyba tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dneska mi drobet zkazili náladu - volal jsem na akredit. zástupce a tam mi paní sdělila, že se musí pouze písemně. Po telefonu mi to nikdo neřekne, ale s ní jsem ještě nemluvil, tak nevím, jestli tam není nová. Párkrát už mi to sdělili, co si pamatuju :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...