Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Troubení a další chyby


Guest vrana007

Recommended Posts

Původně zaslal: vrana007

Netušíte jěště proč to okynko občas jede dolů místo aby jelo nahoru. Prý se nějak nastavují dorazy u el. stahování oken.

Zjistil jsem že okno už není originál...

Ahoj,

na 307 som mal uz 2 krat obdobny problem s elek.ovladanim prednych okien zo strany vodica. Miesto zatiahnutia okna, to sa spustilo dole, spustene okno u spolujazdca sa nedalo zatiahnut z ovladacky od vodica atd. Chyba sa odstranila, ked som zdemontoval ovladacku a vycistil ju od vlhkosti a mastnoty. Ovladacku na madle dveri vodica uvolnis imbusakom alebo hviezdicovym nastavcom, vypacis cele teleso z madla dveri, z druhej strany uvolnis konektor s vodicmi (na vytiahnutie konektoru uvolni plastovu poistku - smerom od konektoru). Dalej vypac krytku (packu) pre volbu spatneho vonkajsieho zrkadla (vytiahni iba hore, nie je zaistena), rozober cely ten ansabel (plastove uchyty na bokoch telesa) az sa dostanes k dotykovym spojom (kruhove plosky). Vycisti ich, odmasti, vytri do sucha, znovu poskladaj, pripoj konektor a uvidis, ci to pomohlo. Maj sa fajn.

PS: Dobri ludia na tomto fore, nemate nahodou elektricku schemu stmievaca vnutorneho osvetlenia na 307 hatchback r.v. 11/02? Ak ano, budem Vam vdacny, ked mi ju preposlete na lubos.miskov@yahoo.com . Prestalo mi to fungovat. Ani neviem, ci sa to montovalo do 307 seriovo, alebo si to povodny taliansky majitel dal namontovat dodatocne. Dakujem za pomoc. lubos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
Původně zaslal: observer

Původně zaslal: vrana007

Netušíte jěště proč to okynko občas jede dolů místo aby jelo nahoru. Prý se nějak nastavují dorazy u el. stahování oken.

Zjistil jsem že okno už není originál...

Ahoj,

na 307 som mal uz 2 krat obdobny problem s elek.ovladanim prednych okien zo strany vodica. Miesto zatiahnutia okna, to sa spustilo dole, spustene okno u spolujazdca sa nedalo zatiahnut z ovladacky od vodica atd. Chyba sa odstranila, ked som zdemontoval ovladacku a vycistil ju od vlhkosti a mastnoty. Ovladacku na madle dveri vodica uvolnis imbusakom alebo hviezdicovym nastavcom, vypacis cele teleso z madla dveri, z druhej strany uvolnis konektor s vodicmi (na vytiahnutie konektoru uvolni plastovu poistku - smerom od konektoru). Dalej vypac krytku (packu) pre volbu spatneho vonkajsieho zrkadla (vytiahni iba hore, nie je zaistena), rozober cely ten ansabel (plastove uchyty na bokoch telesa) az sa dostanes k dotykovym spojom (kruhove plosky). Vycisti ich, odmasti, vytri do sucha, znovu poskladaj, pripoj konektor a uvidis, ci to pomohlo. Maj sa fajn.

PS: Dobri ludia na tomto fore, nemate nahodou elektricku schemu stmievaca vnutorneho osvetlenia na 307 hatchback r.v. 11/02? Ak ano, budem Vam vdacny, ked mi ju preposlete na lubos.miskov@yahoo.com . Prestalo mi to fungovat. Ani neviem, ci sa to montovalo do 307 seriovo, alebo si to povodny taliansky majitel dal namontovat dodatocne. Dakujem za pomoc. lubos

Řešil jsem stejný problém, vyčistil jsem elektroniku ovládání skel ve dveřích... samozřejmě to pomohlo, ale po cca. 6 měsících jsem to musel dělat znovu a znovu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vrana007

Občas se mi stane že se mi objeví chyba motoru, rozvití se ESP, a kontrolka motoru, výkon klesne, otáčky max 2600, na displeji standardní nápis Antipollution fault. Po čase zmizí kontrolka ESP, vykon naroste tak na 95% procent. Po čase zmizí i kontroka motoru a výkon je zpět na 100%.

Tohle vypadá, že vnikla vlhkost do konektoru řídící jednotky ABS.Mě začaly svítit kontrolky ABS a ESP když bylo mokro, současně hláška ABS,ESP,ASR nefunkční. Za sucha to bylo v poho. Po čase se k tomu přidala diagnostika motoru, současně přestal jít tachometr, okamžitá spotřeba na palubním PC ukazovala 30 lt, auto ztratilo výkon. Kamarád autoelektrikář mi to opravil, (byly uplně vyžrané dva kontakty v konektoru). Oprava vydržela téměř dva roky. Letos na jaře se situace opakovala a tento měsíc se to vyhrotilo zase vše najednou. Inu zašel jsem za kamarádem a popsal jsem závady. Řekl, že s tím nechce mít nic společného, že už to jednou opravoval a že už to dělat nebude. Tak jsem si nastudoval vše potřebné, sehnal nový konektor s kouskem kabeláže, drátky jsem přepájel, sehnal jinou řídící jednotku ABS, vyměnil jsem jí a je od všeho pokoj. Nic nebliká, nic nesvítí, nic se nehlásí.Kdyby to kamarád elekrikář pořádně zabezpečil proti vniknutí vhkosti, (úplně se na to vyprd), funguvalo by to furt. Ještě se za ním musím zastavit a sprdnout ho. :-))

Jinak jsem popisoval něco i tady http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=10366&page=1#pid228048

[upravil dne 26/7/10 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, co třeba někdy tento víkend?:myslim

Jinak dnešní návštěva v SOME a odvzdušnění brzd dopadlo kladně :super. jsou to teď pěkný \"jedovky\". :D:D:D

Než to udělali stihl jsem se ještě pořádně \"vyvrtět\" v 308čce a 3008čce.:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk

[upravil dne 29/7/10 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...