Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Troubení a další chyby


Guest vrana007

Recommended Posts

Guest vrana007

Tak mi začla 307 troubit při opětovném zmačknutí zámku na kličích. Je-li odemčené zamkne se, jeli už zamknuté zatroubí a rychle zabliká blinkrama.

Čím to je?

Mimochodem na volantu mi troubení nefunguje... Okýnko u řidiče cca 1 z 15 pokusů místo aby jelo nahoru sjedemi uplně dolu.

Občas se mi stane že se mi objeví chyba motoru, rozvití se ESP, a kontrolka motoru, výkon klesne, otáčky max 2600, na displeji standardní nápis Antipollution fault. Po čase zmizí kontrolka ESP, vykon naroste tak na 95% procent. Po čase zmizí i kontroka motoru a výkon je zpět na 100%.

Dovezené auto, odešlo turbo, čistil se filtr pevných částic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vrana007

Tak mi začla 307 troubit při opětovném zmačknutí zámku na kličích. Je-li odemčené zamkne se, jeli už zamknuté zatroubí a rychle zabliká blinkrama.

Čím to je?

Dané je to nadstavením riadiacej jednotky. Je to úplne normálne.

Mňa by ale zaujímalo načo 2x za sebou zamykáš auto???:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se přimíchat do debaty? Volant mi troubí jen na jedné straně - na levé. Na pravé nejde, už asi dva měsíce a asi před týdnem mi začala po nastartování svítit kontrolka air bag. Jak nastartuju zhasne, ale pak se rožne a na pc to píše Anomalie air bag.:myslim.

Tak nevím- co jste to prosím psal o tom pásku? Jsem laik:), oprava náročná?

Moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pásek je docela průšvih, protože je to většinou na výměnu COMu (sestava páček pod volantem). Cena se pohybuje od cca 6 až do 10 tisíc. Kamarádovi jsem ho před rokem opravoval a zatím mu funguje. Někde jsem to tady popisoval. Za chvíli to najdu. Jinak, když houkačka funguje jen na jedné straně, tak je to jenom kontakt a ten jde po sejmutí airbagu nastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest vrana007
Původně zaslal: HonzaZ

Když ti nefunguje troubení na volantu, může být přerušený pásek tzv. hlemýžď pod volantem. Přenáší signály z houkačky a na airbag. Airbag ti náhodou nesvítí?

Ne airback nesviti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest vrana007

Uplne to troubeni rozbite teda nemam, podarilo se mi po velke hrube sile a bouchani do volantu vykouzlit na chvilku zvuk klaksonu. Jako by tam byl spatny kontakt.

Zaimave je ze clovek co mi to auto pritah z Nemecka mi pred tim pujcil 206 a tam byl problem uplne stejny. Troubilo to jen velmi hrubou silou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest vrana007
Původně zaslal: PEUGEOTIK307

Původně zaslal: vrana007

Tak mi začla 307 troubit při opětovném zmačknutí zámku na kličích. Je-li odemčené zamkne se, jeli už zamknuté zatroubí a rychle zabliká blinkrama.

Čím to je?

Dané je to nadstavením riadiacej jednotky. Je to úplne normálne.

Mňa by ale zaujímalo načo 2x za sebou zamykáš auto???:myslim

No nebyl jsem si jisty jestli jsem zamknul auto, tak jsem to zkusil znovu. Překvapilo mě to, protože si myslím, že jsem to neudělal poprvé..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sundat airbag a nastavit kontakty, asi hodně bušili do volantu.

A pro kolegu Travizika našel jsem toto, co jsem psal jednomu kolegovi na SZ tady na fóru:

Ahoj, pájel jsem to normální pistolovou pájkou, protože jsem na chalupě neměl jinou. Mikropájkou by to asi šlo líp. Ten pásek jsem uřízl u plastu z kterého vychází. Vyřízl jsem poškozený kousek aby se co nejméně zkrátil. Ostrým nožem (skalpel, lámací nůž) jsem odřízl kousek plastu nad páskem, aby se nechaly odkrýt vodivé pásky (odškrábl jsem izolaci z pásku). Na pásku který je smotaný jsem také odškrábl izolaci v délce asi 2mm. Potom jsem pásek přiložil k tomu zbytku pásku v plastu a opatrně to spájel. Je tam asi (už to nevím přesně) 7 vodičů. Potom jsem ten spoj zakápl pájkou roztaveným plastem podobným tomu původnímu. Počet závitů je v podstatě dán délkou pásku. Potom to musíš nastavit, jak jsem psal, pomalu lehce doprava po směru hod. ručiček na doraz. potom zpět o 2,5 otáčky a máš střed. Hlavně nesmí být ten pásek přehnutý, jinak se zase přeláme. Přeju ti úspěch. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vrana007

Uplne to troubeni rozbite teda nemam, podarilo se mi po velke hrube sile a bouchani do volantu vykouzlit na chvilku zvuk klaksonu. Jako by tam byl spatny kontakt.

Zaimave je ze clovek co mi to auto pritah z Nemecka mi pred tim pujcil 206 a tam byl problem uplne stejny. Troubilo to jen velmi hrubou silou..

Mal som problem s klaksonom,trubil kedy sa nemu chcelo. Ked mi vykradli auto a ukradli aj airbag z volantu,tak som zistil ze je tam jeden kontakt (vlastne kostra na kovovej casti volantu-uvolneny),on je tam zacvaknuty a hybal sa. Tak som to spevnil a teraz to funguje.A mam taky dojem ze ta kostra je spolocna aj na airbag.Ale s tym som problem nemal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest vrana007

Netušíte jěště proč to okynko občas jede dolů místo aby jelo nahoru. Prý se nějak nastavují dorazy u el. stahování oken.

Zjistil jsem že okno už není originál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vrana007

Netušíte jěště proč to okynko občas jede dolů místo aby jelo nahoru. Prý se nějak nastavují dorazy u el. stahování oken.

Zjistil jsem že okno už není originál...

Asi dva krat za rok sa mi stalo ze som mal okno z polovice otvorene a dal som zatvorit a slo dole a potom sa zatvorilo,ale fakt iba asi dva krat za rok.Preto som to neriesil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dutch

Původně zaslal: vrana007

Netušíte jěště proč to okynko občas jede dolů místo aby jelo nahoru. Prý se nějak nastavují dorazy u el. stahování oken.

Zjistil jsem že okno už není originál...

Asi dva krat za rok sa mi stalo ze som mal okno z polovice otvorene a dal som zatvorit a slo dole a potom sa zatvorilo,ale fakt iba asi dva krat za rok.Preto som to neriesil.

Mně přední okna blbnou taky takhle. Už je to popsané v jiném vlákně. Když se udělá jen malinká škvírka, pak se okno zavře. Když je větší 10-20cm, tak místo aby jelo okno nahoru, tak jede dolů. A pokud je úplně dole, tak nahoru vyjede bez problémů. Dělají to obě přední okna (vzadu mám mechanické otvírání). Nijak jsem to neřešil. Čekám až to vyřeší někdo jinej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...