Jump to content

Hřeby na zimní pneu

Mirrae24
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

někde jsem se dočetl, že se do zimních pneu nastřelují nějaké hřeby, aby pneu lépe držela na silnici.

Zajímá mě, zda je to legální, nebo nějak omezené, zda to opravdu výrazně funguje oproti samotným pneu, zda to dělají v kdejakém pneuservisu a kolik to tak případně stojí??????

Díky.

Účinné to je dosť hlavne na ujazdenom snehu alebo lade. Ak sa nemýlim tak v Rakúsku to ešte stále je legálne a auto je označené nálepkou. Určite je to legálne vo Francúzku, Taliansku a Švajčarsku. Vozidlo musí byť označené nálepkou a je stanovená max. rýchlosť na 50km/h. V česku i slovensku sú zakázané pre cestnú premávku. ( v česku možno s výnimkou )

Původně zaslal: KoudaK

Na pozemních komunikacích ČR povoleno jem pro sanitky..

Naposled si pamatuji, že snad ani sanitky to nesměj používat. Ale jak je to v zákoně nyní opravdu nevím.

Každopádně na to byli speciální pneumatiky. Teda, dřív byli normálně dostupné, ale jak to zakázali, už se tyhle pneumatiky v ČR moc nevedou...

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: KoudaK

Na pozemních komunikacích ČR povoleno jem pro sanitky..

Naposled si pamatuji, že snad ani sanitky to nesměj používat. Ale jak je to v zákoně nyní opravdu nevím.

Každopádně na to byli speciální pneumatiky. Teda, dřív byli normálně dostupné, ale jak to zakázali, už se tyhle pneumatiky v ČR moc nevedou...

Tak mě to tloukli do kebule v prosinci.. U nás jen sanitky..:super