Jump to content

307 sw ventilator topeni/klimatizace

CZ_Iceman
 Share

Recommended Posts

Ahoj ,

Minuly tyden jsem koupil starsi P307 SW 1.6HDI r.v. 2005 (pred faceliftem)v bazaru a ted s nema resim takovou nenapadnou skrytou zavadu.

Mam problem s vetrakem automaticke dvouokruhove klimatizace/topeni - nereaguje na manualne nastavenmou rychlost a tim padem nejde vypnout. Jen pokud nastavim funkci klimy na Auto, tak se nekdy otacky ventilatoru nepatrne meni. Kdyz jsem dal auto do Peugeota v Ostrave (Auto Tichy) na dodatecnou montaz tempomatu-tak se mechanik na tuto zavadu \"podival\" a tvrdil, ze je problem ve ventilatoru a ten stoji neco pres 7000,- Kc. Jelikoz jsem ted nechal na aute udelat kompletni udrzbu : rozvody, filtry, kotouce, desky,tycky rizeni,kulove cepy. kosti rizeni a do toho jsem uz rubnul skoro 20 000.- Kc tak by me dalsich cca 8000 za ventilator pekne vytocilo. (Navic mechanik rikal, ze je praskly plastovy kryt vzduchoveho filtru - coz se ukazalo jako ze neni pravda a tak mma pochyby v jeho \"diagnoze\" problermu) Nemate nekdo zkusenosti s opravou modulu elektronickeho rizeni ventilatoru nebo obecne se zavadou tohoto typu ? Jeste jsem se chtel zeptat jak je to s teplotou motoru. Auto se nechtelo zahrat vice nez na 80 stupnu - vetsinu casu spise kolem 70. Na muj dotaz v Peugeotu, ze se mi to nejak nezda mi servisak nebyl schopen odpovedet jestli to je OK nebo ne. A tak jsem usoudil, ze bude v haji termostat. Bohuzel u tohodle motoru se musi menit cela komora (cca 1300Kc) a tak jsem ji nechal preventivne vymenit taky - predpokladam, ze by teplota motoru mela byt nekde kolem 90 stupnu ?

Diky za pomoc

Marek

EDTI: Vsiml jsem si az pozde ze je tu servisni \"forum\" a tak jsem to pastnul ze sekce P307 taky zde do servisu.