Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Podsvíceni klima a palubniho počítače 307


Cliwe

Recommended Posts

Původně zaslal: Micky99

Původně zaslal: Cliwe

Potřeboval bych poradit za jaké žárovky mam vymenit ty puvodni (druh, velikost) v palubnim počitači u P 307. Vyndal jsem je ale nemužu je nan netu najít. Podsvícení planuju do modra

ak si to rozobral a vybral tak by si to mal vediet - su to 1,2w a 12v ziarovky. inac na nete su napriklad tu: http://www.vyfukybn.cz/rs/zarovky/zarovka-12v-12w-celoskolo-modra/flypage_emweb.tpl.html

co vsetko uz si vymenil? lebo postupne si robim aj ja modre podsvietenie, ale moc pomali lebo to robim len ked som na slovensku...

Teprve začinam. Pohraju si s počítačem pak s ovládáním klimatizace. A mam koupit led žárovky nebo normál? poradte

[upravil dne 8.9.2009 Cliwe]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: shark734

Daj tam klasicke vysokosvietive LED...ja mam prerobenu klimu, radio(tam mam SMD LED) a budiky(SMD LED)

PS: tie kruzky na klime nieje az tak videt ako sa zda na fotke ale videt ich tam(to som este nedoriesil lebo sa mi posral panel klimy)

[upravil dne 22/9/09 shark734]

Tak na pp a klimu jsem sehnal tyhle led žárovky:

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=742740248

S radiem a budíkama si poradim později to bude asi vetší makačka že? Nejaký stručný návod by nebyl ?;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ti budu pasovat tie s aukra tak je dobre. Uz si to rozoberal? pretoze tam su trochu ine ziarovky, ale mozno to tam napchas. Ja som tie vysokosvietive prebehol smirglom pod vodou(tusim to bola 180smirgel)

RADIO: to bolo dost zlozite pretoze tam boli SMD odpory a mali privysoku hodnotu a potom mi to svietilo strasne slabo. Niekde som nasiel schemu a podla nej som potom vypocital nove odpory ale dal som tam klasicke velke(miesta je tam dost;))...uz si ani za boha nespomenem ake to boli. Radio rozoberes tak ze si zoberes 2 kusy drôtu ktore ohnes do \"U\" a zatlacis ich do tych dier na bokoch radia(2 na kazdej strane)...dalej je to len o tvojej zrucnosti

BUDIKY:zoberies si 2 ploche skrutkovace(dlhe a tenke) a zatlacis ich do dier na spodnej strane budikov(je tam taky pruzny pliesok). Odpojis budiky a rozoberes(su tam torxove skruky)... Najvacsi problem bude s rucickami-jemne ich posun do spodnej polohy a zaznac si tie polohy ceruzkou-jemne. Potom tie rucicky musis dat dole. Ked som sa o to pokusal ja tak mi radili ze ich mam podpacit, ale jednoduchsie ich je tocit v protismere hod. ruciciek-asi po 1-2 otoceniech lahko zlezu. Dalej je tam tusim 8 SMD LED a tie vymenis a poskladas to. Radim ti tie servomotorceky ktore ovladaju rucicky prstami potoc na lavo-do krajnej polohy, aby si to nemusel rozoberat druhy krat:D

PS: radim ti odpojit baterku, lebo mne to vypalilo poistku a som rad ze nie volaco ine. Dufam ze ti to pomoze

[upravil dne 24/9/09 shark734]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: shark734

Ak ti budu pasovat tie s aukra tak je dobre. Uz si to rozoberal? pretoze tam su trochu ine ziarovky, ale mozno to tam napchas. Ja som tie vysokosvietive prebehol smirglom pod vodou(tusim to bola 180smirgel)

RADIO: to bolo dost zlozite pretoze tam boli SMD odpory a mali privysoku hodnotu a potom mi to svietilo strasne slabo. Niekde som nasiel schemu a podla nej som potom vypocital nove odpory ale dal som tam klasicke velke(miesta je tam dost;))...uz si ani za boha nespomenem ake to boli. Radio rozoberes tam ze si zoberes 2 kusy drôtu ktore ohnes do \"U\" a zatlacis ich do tych dier na bokoch radia(2 na kazdej strane)...dalej je to len o tvojej zrucnosti

BUDIKY:zoberies si 2 ploche skrutkovace(dlhe a tenke) a zatlacis ich do dier na spodnej strane budikov(je tam taky pruzny pliesok). Odpojis budiky a rozoberes(su tam torxove skruky)... Najvacsi problem bude s rucickami-jemne ich posun do spodnej polohy a zaznac si tie polohy ceruzkou-jemne. Potom tie rucicky musis dat dole. Ked som sa o to pokusal ja tak mi radili ze ich mam podpacit, ale jednoduchsie ich je tocit v protismere hod. ruciciek-asi po 1-2 otoceniech lahko zlezu. Dalej je tam tusim 8 SMD LED a tie vymenis a poskladas to. Radim ti tie servomotorceky ktore ovladaju rucicky prstami potoc na lavo-do krajnej polohy, aby si to nemusel rozoberat druhy krat:D

PS: radim ti odpojit baterku, lebo mne to vypalilo poistku a som rad ze nie volaco ine. Dufam ze ti to pomoze

Jo,jo ž jsem to rozebíral. Zkoušel jsem tam berevné žárovky ale svítili hrozne málo. Tyhle by tam měli pakovat. Je to alternativa těch originálních. No to radio bude asi náročná práce, to mi délá starosti :myslim Jsem na to zvědavej. Budíky by měli jít lépe.

[upravil dne 24/9/09 bejwlis]

[upravil dne 24/9/09 bejwlis]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: shark734

Mozno tie odpory nebudes musiet menit-zalezi ake zozonies LED-moje mali napajanie 3,2V a prud 20mA(0,02A)

Nasiel som manual k tomu radiu, mozno ti pomoze-su tam aj schemy a aj ten plosak kde su LED

http://leteckaposta.cz/856597848

[upravil dne 25/9/09 shark734]

Zdravim, můžu tam dát tyto diody?

http://shop.fkt.cz/led-smd-modra-el4221abhczv1+dp87408/

Zatim jsem radio nerozebíral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cliwe

Původně zaslal: shark734

Mozno tie odpory nebudes musiet menit-zalezi ake zozonies LED-moje mali napajanie 3,2V a prud 20mA(0,02A)

Nasiel som manual k tomu radiu, mozno ti pomoze-su tam aj schemy a aj ten plosak kde su LED

http://leteckaposta.cz/856597848

[upravil dne 25/9/09 shark734]

Zdravim, můžu tam dát tyto diody?

http://shop.fkt.cz/led-smd-modra-el4221abhczv1+dp87408/

Zatim jsem radio nerozebíral.

Dat ich tam mozes, ale asi sa nevyhnes vymene rezistorov. Ja si uz nespomenem ake som tam daval. Povodne su tam 5ks-540ohm a 1ks-1.2kohm. Kazdopadne tam bude treba dat mensie hodnoty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jodua

To shark734 :

pokud nechces aby se ti tvorili na SMD Ledkach na panelu ty krouzky, zkus si vystrihnout z bilych nebo modrych desek

desky

kus, ktery das pod panel s cislama. Melo by ti to trochu ztlumit svetlo, ale nemely by se ti delat ty kola.

Přesně to mam v plánu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...