Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Display PC


beno76

Recommended Posts

ak niekto niečo zistí ako odstrániť tie čiary napíšte, pozeral som v robote máme poplašene a je tam tiež tiež taký display na ktorom sa robia čiary možno by stačilo to neak vyčistiť ale bojím sa že keď to rozoberiem už nepôjde vôbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

barva displeje je daná při výrobě, nelze měnit - jedině přebarvit vodovkama. displej je připojenej do desky plochým mnohavodičovým kabelem, jak řádky, tak sloupce. chyba je v kontaktování. A pokud se při teple objevují tmavé až černé fleky, tak je to začátek konce displeje. zatím se mi nepodařilo vypátrat náhradu, protože tohle je předpotopní typ. Dnešní displeje jsou v kuse s řadičem (kompletní inteligence) a žádná takováto kabeláž není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ladak

barva displeje je daná při výrobě, nelze měnit - jedině přebarvit vodovkama. displej je připojenej do desky plochým mnohavodičovým kabelem, jak řádky, tak sloupce. chyba je v kontaktování. A pokud se při teple objevují tmavé až černé fleky, tak je to začátek konce displeje. zatím se mi nepodařilo vypátrat náhradu, protože tohle je předpotopní typ. Dnešní displeje jsou v kuse s řadičem (kompletní inteligence) a žádná takováto kabeláž není.

Psal jsem, že barvy jdou přepnout a psal jsem to proto, že jsem si to vyzkoušel. Jedině, že byste měli nějakou jinou verzi, ale já si můžu vybrat jestli chci oranžový písmenka na černym pozadí, nebo naopak. Když si vzpomenu, tak to vyfotim a napíšu návod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to není žádná změna barev, ale pouze obrácení. toho co se zobrazuje nebo nezobrazuje a to je možné, to mně ani nenapadlo, že toto lze. displeje obecně existují monochromatické nebo barevné. a když barevné tak s celou paletou barev - viz vývoj mobilů.

Tak jsem se podíval do auta a přes ovladač pod volbou nastavení jasu displeje je volba normální a reverzní zobrazení (tmavý podklad-světlá grafika nebo světlý podklad-tmavá grafika).

[upravil dne 7/9/09 ladak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Ahoj lidičky, také se postupně objevují svislé čáry na mém displeji typ C. Pomalinku jich přibývá :( . Nezkoušel někdo displej vyndat a opravit?? Lze to vůbec?? Když koupím jinej displej typu C ( jestli ho vůbec seženu ), tak bude v obdobném stavu jako ten můj a když bude fungovat, tak počítám, že jen chvíli.

Díky za rady.

PS: Jestli je problém v připojení drátků ,které rozsvěcují jednotlivé sloupce ( řádky ), tak by to přeci mělo jít opravit proletováním... Ono jich asi bude hodně moc, co??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravami LCD displejů u panelů a u autorádií se zabývá celá řada firem, stačí pohledat na webu. Já to u Peugeotu neřešil, ale u Vectra B je to velmmi častý problém. Opravy se pohybují okolo 2000,- a displeje na vrakovišti vypadají obvykle hodně podobně. Tak jsem to risknul a rozdělal. Nevím zda u Peug. je to řešeno stejně, ale u Opelu byl ten LCD displej spojen se základní deskou vodivým páskem, stačilo ho zkrátit odškrábnout izolaci a zase pevně přitlačit na základní desku ( není to letované jak by se zdálo jen přitlačené gumou ) . Tady mi to spíš příjde na svody mezi kontakty jako když tam něco zateklo. Každopádně byhc to rozhodil a pak by se vidělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle typ displeje- C je naprostá katastrofa. Také jsem se chtěl pokusit o opravu toho pásku. Ale když jsem viděl, že ta kšanda má zhruba 300 vláken, tak jsem se nato vyprd.

Vyměnil jsem ho za displej- B . Kromě navigace jede všechno jak má.

Pro ty co by měli chuť na pokusy s typem C, přikládám foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...