Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

cena airbagů 306


Otan

Recommended Posts

záleží aký máš volant. Štvorramenné sú drahšie a trojramenné okolo 30€ (1000sk) a spolujazdcov bag od 1000 do 2000. Píšem z vlastnej skúsenosti. Spolujazdcov som ani nekúpil, ale zháňam tam tú odkladaciu skrinku čo majú 306 origo bez airbagu.

Pyropási ti nebuchli? Tie som ja zohnal až teraz za 10€(300sk) kus. Ževraj tie idú okolo 1000sk kus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to som ti napísal ceny z autovrakoviska alebo z inzerátov.

Toto je pyropás z môjho auta. Je strelený. Tam kde je to lanko je taká bužírka(ja som ju dal už preč) a keď je pás strelený tak je zpravidla dole nasúkaná taká pokrčená.

Pyropás sa ti tesne pred búračkou v spolupráci s airbagmi stiahne. Proste ti pritiahne pás aby ťa tak nehodilo. Ak nemáš zapnutý pás tak by ti nemal streliť airbag, ale či to tak má aj 306 netuším

post-0-14109609382788_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

to som ti napísal ceny z autovrakoviska alebo z inzerátov.

Toto je pyropás z môjho auta. Je strelený. Tam kde je to lanko je taká bužírka(ja som ju dal už preč) a keď je pás strelený tak je zpravidla dole nasúkaná taká pokrčená.

Pyropás sa ti tesne pred búračkou v spolupráci s airbagmi stiahne. Proste ti pritiahne pás aby ťa tak nehodilo. Ak nemáš zapnutý pás tak by ti nemal streliť airbag, ale či to tak má aj 306 netuším

no tesne pred burackou asi nie, jedine ze by tie pyropatrony mali 6ty zmysel:D je to cca v momente buchnutia airbagu, ale najprv musi prist ta buracka samotna:) alebo zle dievcatko s babikou co chce fidorku:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

21grams, jasné:D nechytaj ma za slovíčka :D

Na www.autobazareu.sk sú v sekcii náhradné diely nejaké také inzeráty a máte tam toho habadej. Samozrejme sú tam týpci, čo pýtajú aj viac ako 30€, ale oplatí sa počkať na dobrú ponuku

[upravil dne 1/9/09 marko306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

21grams, jasné:D nechytaj ma za slovíčka :D

Na www.autobazareu.sk sú v sekcii náhradné diely nejaké také inzeráty a máš tam toho habadej. Samozrejme sú tam týpci, čo pýtajú aj viac ako 30€, ale oplatí sa počkať na dobrú ponuku

nedalo mi nerypnut si:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Otan

Tak, dcera havarovala na přední levou část a mimo jiné ji bouchly oba přední airbagy. Kolik ta budou stát nové?:grr:grr

[upravil dne 31/8/09 Otan]

u Kalnýho v peugeotu mě řekli že jen 24 tisic bude stat airbag u ridice :D

delalo to 16 tisic vak

5 tisic pyro

5 tisic ridici jednotka

ale tak je to preci jen origo dil .... na bazaru se da sehnat vak plus pyro za cca 5 tisic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem na vraku airbagy nekupoval ale je to jedna z veci ktera me vrta hlavou ve smyslu jak ziskavate duveru na vrakovistich v tom co si nemuzete overit a co je jako bezpecnostni prvek dost zasadni? Je to jen ciste \"snad to bude fungovat\"? Nebo je z praxe vyzkousene ze obecne se da verit tomu ze jsou z vrakovist ap. funkcni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne by som s takým niečim určite nešiel do peugeotu.

Thorus, na čo ti menili jednotku bagov? :myslim väčšinou sa po výmene buchnutých bagov sama resetuje alebo sa dá resetnúť cez diagnostiku

AKCZ, nekupoval by si z bagy z vrakáču. Niektorý ludia (napríklad ja nemám na nové) tak z vrakáču alebo inzerátu je to pre mňa aktuálnejšie. Je to síce na záchranu života, ale ak aj kúpiš auto, kde máš istotu, že to nebolo už búrané a menené. A taký bazárista ti tam dá bagi, len z vrakáču a nie z origo servisu, okrem toho by si mal ísť tuším každých 10 rokov na kontrolu prípadne na výmenu bagov a príslušenstva. Ruku na srdce, kto z nás tu už bol na tú kontrolu ak už auto nemá po lízingu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

ja osobne by som s takým niečim určite nešiel do peugeotu.

Thorus, na čo ti menili jednotku bagov? :myslim väčšinou sa po výmene buchnutých bagov sama resetuje alebo sa dá resetnúť cez diagnostiku

AKCZ, nekupoval by si z bagy z vrakáču. Niektorý ludia (napríklad ja nemám na nové) tak z vrakáču alebo inzerátu je to pre mňa aktuálnejšie. Je to síce na záchranu života, ale ak aj kúpiš auto, kde máš istotu, že to nebolo už búrané a menené. A taký bazárista ti tam dá bagi, len z vrakáču a nie z origo servisu, okrem toho by si mal ísť tuším každých 10 rokov na kontrolu prípadne na výmenu bagov a príslušenstva. Ruku na srdce, kto z nás tu už bol na tú kontrolu ak už auto nemá po lízingu?

marko : jednotku jen přeprogramovat za 5 tisíc :) ne vyměnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AKCZ

Nikdy jsem na vraku airbagy nekupoval ale je to jedna z veci ktera me vrta hlavou ve smyslu jak ziskavate duveru na vrakovistich v tom co si nemuzete overit a co je jako bezpecnostni prvek dost zasadni? Je to jen ciste \"snad to bude fungovat\"? Nebo je z praxe vyzkousene ze obecne se da verit tomu ze jsou z vrakovist ap. funkcni?

v dnešní době se nedá věřit ničemu. já osobně bych koupil bagy z vrakáče ale nechal bych je pak prověřit v peugeotu..

a jak řekl Marko každý nemé tolik peněz aby si mohl každych 10 let měnit originální bagy za řekněmě 15 tisíc . takže než mít nic tak radši koupím za 2 tisíce bag z vrakáč..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...