Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

brzdy406


Aton

Recommended Posts

Kamaradi peugeotu,

potreboval bych poradit s brzdami jak prednimi tak zadnimi.Mam 406 HDi 2.0 rv.1999

naj. 256 tis.Kola pribrzduji. Zjistil jsem, ze vaznou trmeny, tak jsem je mazal vazelinou

molykotem atd. melo to jen maly ucinek. vymenil jsem brzdovou kapalinu, rozhybal valecky.

Co se da udelat zasadnejsiho? Co se da vymenit?

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

REpasuj si celé brzdiče. Vyndat, obrousit, vyměnit a promazat ty vodicí tyčky a zakoupit nové manžety (mají to i na AutoKelly aj.). Vše musí chodit volně.

Předek jsem si udělal minulý týden (brzdiče se nevraceli, vadná manžeta = nevyjížděli vodící tyčky třmenu). Na zadek se chystám, jelikož mi na STK naměřili poměrně velkou odchylku zadních brz (vidím to taky na ty tyčky).

Snad ti to pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, ja ted menil zadni kotouce a pri te prilezitosti jsem byl nucen ty vodici tyčky vymenit taky bo ty stavajici jsme z tech brzdicu museli doslova vyrezat jak to bylo hezky přireznutý .... ted uz vim ze se na ty nove vodici tycky budu muset obcas taky podivat s konkorem v ruce :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Nevite prosim jak povolit třmen - brzdič zadní brzdy? Je to kotoučobuben na 2,1 break 1998, kolo trošku přibrždovalo, pístek brzdiče šel zatlačit dobře, ale třmen je zatuhlej v těch válečkach, nejde s nim pohnout do stran. Spodní šroub povolit jde, na tom horním je nákej gumovej špunt a rukou nejde sundat. Nevíte co s nim? Kleštěma to dělat nechci, nevim jak tam drží, nechci to rozbít. Trošku to šlo rozhejbat, šlo stříknout WD k tomu gumovýmu špuntu a je to lepší, ale bude to chtít udělat pořádně. Čim je nejlepší namazat tyhle válečky? A prodávají se ty gumový prachovky na ty válečky? Vypadají sice ok, ale rozebírání nemusejí přežít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepsi je to rozebrat vycistit a namazat vazelinou s primesi mědi nouzove jsem to opravil tak ze jsem vyndal desticky aby se trmen mohl pohybovat v celem rozsahu a do injekcni strikacky jsem si dal WD slabou jehlou propichl tu manzetu a nastrikal do vnitř pak uz jen rozhybat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...