Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

koupe 407 2.0 nafta


opa.key

Recommended Posts

Zdravim, chtel bych koupit 407 sw 2.0hdi, nejakou postarsi tak do 220tis. Na co bych si mel pri koupit davat pozor, s jakou vybavou nekupovat ba naopak co urcite koupit. Taky jestli by nekdo mohl napsat neco o tomhle motoru... spotreba mesto/dalnice, kultivovanost atd. Jelikoz 80% casu jezdim po meste tak cim mensi spotreba tim lepsi, do ted jsem mel vw touran 1.9tdi kterej lital za 7.8l. vykonove by mi stacila 1.6hdi, ale to si myslim ze je na kombika malo a navic to nema sestej kvalt...

predem dik za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určite nie som odborník na motory a 407sw mám ledva mesiac, ale k tej spotrebe ti niečo poviem, mám 407sw 2.0hdi r.v.2006, executive výbava, 16\" alu disky, pneu 205/60/16 michelin primacy, jazdím dosť veľa mesto - dialnice, štýlom mesto na 4-ke 55km tempomat, okres 6-ka 99km tempomat, dialnice 6-ka 140km tempomat, priemernú spotrebu mi pc ukazuje 5.6L/hod na posledných 3tisic meraných kilometroch, takže celkom ok, kamos má 407sw 1.6hdi 5kvalt a napr.chorvátsko cca 800km urobil za 4.7l priemerne ( 4 v aute, plný kufor !!! ), nesedel som v tom, ale predpokladám, že aj keď pružnosť a dynamika sú oproti 2.0 slabšie, na toto auto na bežné jazdenie stačia....načo si dať pozor pri kúpe ti urcite poradia odborníci, ja som cez túto stránku dal overiť vin a pravidelné kontroly v servise kvoli kilometrom ( vyberal som asi dva mesiace - 4 z 5 áut stočené kilometre !!! ), neviem ako v čechách, ale na slovensku musí mať dovezené auto kontrolu originality, kde sa dá podľa vin napr. zistiť či nebolo búrané, keďže merajú aj hrúbku laku na každom dieli karosérie...šťastnú ruku pri kúpe prajem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50 na 4. jazdím úplne bežne a motor si len pradie. Otáčky sú okolo 1700 čo je blízko max krútiaceho momentu, spotreba je vtedy okolo 2,5l pri ustálenej rýchlosti na rovine.

Edit: otáčky pri 50km/h na štvorke sú okolo 1500.

[upravil dne 2.9.2009 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

tak to nechápem :roll keď ideš mesto na 4ke 55km/hod. ako to môže byt dobre na radary keď mame max. 50km/hod. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

Tak až budeš tady řešit problém s FAPEM tak si vzpomen na tento příspěvek......jet na 4ku 55km/h to je prasárna.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JonathanDavis

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

tak to nechápem :roll keď ideš mesto na 4ke 55km/hod. ako to môže byt dobre na radary keď mame max. 50km/hod. :myslim

Je tam tolerancia 10km/h. Ale keď natrafíš na toho \"zlého\" policajta tak neukecáš ani 1km navyše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

Tak až budeš tady řešit problém s FAPEM tak si vzpomen na tento příspěvek......jet na 4ku 55km/h to je prasárna.....

To ako myslíš, že auto viac dymí? To by som netvrdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nedýmí ale Fap je třeba sem tam profouknout a ne ho držet s 80% po městě pod otáčkama......a po městě nebude mít možnost samoregenerace a co se potom stane????? :aut:aut

Koupit si auto s Fapem na lítačku po městě je podle mě blbost....

[upravil dne 31-8-09 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: JonathanDavis

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

tak to nechápem :roll keď ideš mesto na 4ke 55km/hod. ako to môže byt dobre na radary keď mame max. 50km/hod. :myslim

Je tam tolerancia 10km/h. Ale keď natrafíš na toho \"zlého\" policajta tak neukecáš ani 1km navyše.

V ČR určitě není tolerance 10 km. Do 100km/h odečtou 3% s rychlosti a s tím zbytkem potom argumentují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Ne nedýmí ale Fap je třeba sem tam profouknout a ne ho držet s 80% po městě pod otáčkama......a po městě nebude mít možnost samoregenerace a co se potom stane????? :aut:aut

Koupit si auto s Fapem na lítačku po městě je podle mě blbost....

[upravil dne 31-8-09 Přema]

Veď práve o to ide, že ho nedržíš pod otáčkami. Vyššie otáčky - vyššia spotreba - viac sadzí - zapchaný FAP. To prefukovanie FAPu je len obrazné, sadze z neho nevyfúkneš, ide len o vytvorenie podmienok pre regeneráciu a to sa dá v pohode aj v meste keď je motor zohriaty. Kde inde ako vo veľkomeste by mal FAP pomocť znížiť emisie a smog.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...