Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

koupe 407 2.0 nafta


opa.key

Recommended Posts

Původně zaslal: Laďa

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: JonathanDavis

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

tak to nechápem :roll keď ideš mesto na 4ke 55km/hod. ako to môže byt dobre na radary keď mame max. 50km/hod. :myslim

Je tam tolerancia 10km/h. Ale keď natrafíš na toho \"zlého\" policajta tak neukecáš ani 1km navyše.

V ČR určitě není tolerance 10 km. Do 100km/h odečtou 3% s rychlosti a s tím zbytkem potom argumentují.

U nás je to takto:

Prekročenie najvyššej dovolenej rýchlosti

1. o viac ako 10 km/h 50 €

2. o viac ako 20 km/h 100 €

3. o viac ako 30 km/h 200 €

4. o viac ako 40 km/h 300 €

5. o viac ako 50 km/h 400 €

6. o viac ako 60 km/h 500 €

7. o viac ako 70 km/h 650 €

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

U nás je to takto:

Prekročenie najvyššej dovolenej rýchlosti

1. o viac ako 10 km/h 50 €

2. o viac ako 20 km/h 100 €

3. o viac ako 30 km/h 200 €

4. o viac ako 40 km/h 300 €

5. o viac ako 50 km/h 400 €

6. o viac ako 60 km/h 500 €

7. o viac ako 70 km/h 650 €

toto je len sadzobník pokút vyhláška hovorí:

\"Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km.h-1, a ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, najviac 90 km.h-1.\"

alebo

\"Vodič nesmie prekročiť najvyššiu dovolenú rýchlosť jazdy vozidiel určenú dopravnou značkou alebo dopravným zariadením. Vodič nesmie prekročiť najväčšiu konštrukčnú rýchlosť vozidla, a ak ide o jazdnú súpravu, ani najväčšiu konštrukčnú rýchlosť nijakého z vozidiel súpravy.\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Je tam tolerancia 10km/h. Ale keď natrafíš na toho \"zlého\" policajta tak neukecáš ani 1km navyše.

Původně zaslal: AnotherOne

A čo si tým chcel povedať? Veď sa tu celý čas bavíme o prekročení povolenej rýchlosti.:roll

iba to že hore si pisal o nejakej tolerancii 10 km čo nieje pravda žiadna tolerancia neexistuje ja som prekrocil o 2 km a ani sa so mnou nebavil povedal ze žiadna neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JonathanDavis

Původně zaslal: AnotherOne

Je tam tolerancia 10km/h. Ale keď natrafíš na toho \"zlého\" policajta tak neukecáš ani 1km navyše.

Původně zaslal: AnotherOne

A čo si tým chcel povedať? Veď sa tu celý čas bavíme o prekročení povolenej rýchlosti.:roll

iba to že hore si pisal o nejakej tolerancii 10 km čo nieje pravda žiadna tolerancia neexistuje ja som prekrocil o 2 km a ani sa so mnou nebavil povedal ze žiadna neni take bludy o 10 km som sa mu aj snazil vysetlit ale rychlo ma zrusil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JonathanDavis

Původně zaslal: ancore

...to neviem, každopádne je to ekonomické a dobré pre moju peňaženku, tiež pre policajné radary :papa, na trojke totiž nefunguje tempomat a mám trochu obavu, že s nohou na pedáli ako jeden z tých netrpezlivejších typov rovnakú rýchlosť dlhšiu dobu neudržím...

tak to nechápem :roll keď ideš mesto na 4ke 55km/hod. ako to môže byt dobre na radary keď mame max. 50km/hod. :myslim

...musíš ale brať do úvahy určité premeriavanie tachometra, podľa mojich testov okolo 3km pri 50-ke + určitú povolenú odchýlku radaru, čo by malo byť pri laserovom zameriavači tiež okolo +-3km/hod, takže si myslím, že pri 55km/hod tempomat ťa za prekročenie rýchlosti nezastavia a zatiaľ to funguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

50 na 4. jazdím úplne bežne a motor si len pradie. Otáčky sú okolo 1700 čo je blízko max krútiaceho momentu, spotreba je vtedy okolo 2,5l pri ustálenej rýchlosti na rovine.

[upravil dne 31.8.2009 AnotherOne]

tiež si myslím, za podtáčanie motora by sa dalo považovať jazdenie pod 1000 ot/min alebo blízke voľnobehu, pri 2.0hdi je však najvyšší krútiaci moment k dispozícii od 2000ot, pri 1.6hdi dokonca od 1750ot, takže sa podľa mňa o trápení motora nedá hovoriť, aký to však má vplyv na fap posúdiť neviem, ale predpokladám, že pri kombinovaných jazdách mesto / dialnica v pomere 30% ku 70% to nemôže byť pre regeneráciu fap problém...nikto tu predsa nehovorí o denodennej jazde len po meste, to by si predsa nikto nekúpil dvojlitrový diesel...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky a jeste jsem se chtel zeptat jak jsou na tom dvoulitry kdyz maj najeto kolem 150tis. Jestli ten motor jeste ujede cca 70tis bez problemu nebo to bude o strach stim jet 500km a porad do toho rvat prachy... Muj touran ma najeto 167tis a je naprosto bez problemu, jenom zakladni vymeny kapalin, nic vic a to jsem ho kupoval kdyz mel nakrouceno 145tis. Otec ten porad strida auta a porad mi vymlouva peugeota ze ty motory nafrcej 120tis a pak se zacnou strasne srat. Ze v praci maj sluzebnyho vw caddy a partnera a ze caddy nalital 450tis a partner 160tis a uz sel do srotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to myslíš vážně,že ten motor nenajede kolem 200 tisíc?? Tvému otci to vymluvit asi nepůjde-- je zvyklý na jinou značku,je s ní spokojený a je dobře,že se jí drží...,je to jako se vším--když bude mít VW debil, taky dlouho nevydrží...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se jenom ujistuju, moje 106 ma nalitano 150tis a dokavad si to nezacal pucovat bratr tak jela jak nova, kamos ten ma 307 1.6hdi a taky mu jezdi bezproblemove a ma 120tis... takze je to jasny, ted jenom objezdit bazary a najit nejakej peknej kousek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem koupil cca před měsícem 407 sedan 1,6HDi se 151 000km a zatím musím zaklepat, že se mi tam nic nepokazilo a jezdím bez problému. Snad to tak bude i dál. Ale zatim jsem najel jenom cca 1 500km.

Auto jsem kupoval tady v tomhle bazaru. Je tam celkem slušnej výběr ve 407kách

http://www.andy-auta.cz/peugeot-407/

[upravil dne 7/9/09 Ondrus23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

No to je sila!!! Vsetci tu mate auta za ktore vycalujete velke prachy a potom ste lakomí dat za palivo tak to dusite pod otacky pozerate na PP aby nahodou nastupla spotreba..smiesne. A co poviete na toto:dolu s kopca pri zaradenej 5 bez plynu ukazuje PP momentalnu spotrebu 0.0 L/100km, to mi chcete povedat ze vtedy motor nic nezere?Blbost! lebo ked vyradim rychlost a idem dolu s kopca na volnobeh ukazuje moment.spotrebu 0.7 l/100km. Takze o com to je? Necumiet na PP a uzit si jazdu. A co sa tyka radarov: u nas mesto 55,mimo 95,dialnica 133km/h a nemam problem.V CZ som dokonca mal na tempomate z Prahy 138km/h a bol tam radar a nezastavili ma.No problem.(ale nebolo mi vsetko jedno ked som ich zazrel,kua).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...