Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motorizace 306tek - zkušenosti spotřeba výkon


Jenda 309

Recommended Posts

já mám 210 taho s 1.4 a podle vípočtú pustí převodovka někam kolem 220 když se vytáhne 5ka do omezovače, takže z kopce bych to udělal i s 1.1...... a není to jedno kolik to jede????? stejně se víc jak 160 na 95% silnic nedá jet...... řikám silnic né dálnic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kovi306

jj to si jenda309 asi spletl omezovač a max. výkon ;):D:D

Fakt ne :) Bylo to po D5 směr Rozvadov rovinka žádný stoupání ani klesání a fakt to přes 5600 nechtělo jít, ani za zlatý prase, tak nvm já měl za to že tam je omzovač a šmitec.... Jak koukam na tvý foto tak ty máš i jiný budíky než já... :myslim

To co máš v tom otáčkoměru to je tlak oleje?

[upravil dne 13.10.2009 Jenda 309]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jenda 309

Původně zaslal: kovi306

jj to si jenda309 asi spletl omezovač a max. výkon ;):D:D

Fakt ne :) Bylo to po D5 směr Rozvadov rovinka žádný stoupání ani klesání a fakt to přes 5600 nechtělo jít, ani za zlatý prase, tak nvm já měl za to že tam je omzovač a šmitec.... Jak koukam na tvý foto tak ty máš i jiný budíky než já... :myslim

To co máš v tom otáčkoměru to je tlak oleje?

[upravil dne 13.10.2009 Jenda 309]

To je ukazatel hladiny oleje v motoru, ale ukazuje jen krátce po startu... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jenda 309

Původně zaslal: limar

Nechcem rýpať, ale u vás sa dá jazdiť 200? Ja sa pomali bojím zaradiť 5-ku, aky som sa nestal cieľom novodobých zbojníkov...:D

I hodně přes 200 ale musíš mít průkaz PČR ;)

tam kde sem jel já tak machři s davaj 260 třeba s BMW M3 atd...:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jenda 309

Původně zaslal: kovi306

jj to si jenda309 asi spletl omezovač a max. výkon ;):D:D

Fakt ne :) Bylo to po D5 směr Rozvadov rovinka žádný stoupání ani klesání a fakt to přes 5600 nechtělo jít, ani za zlatý prase, tak nvm já měl za to že tam je omzovač a šmitec.... Jak koukam na tvý foto tak ty máš i jiný budíky než já... :myslim

To co máš v tom otáčkoměru to je tlak oleje?

[upravil dne 13.10.2009 Jenda 309]

omezovač ponáš podle zvuku motoru a kmitá ti ručička...... ne že auto nezrychluje, jenom prostě motor už nemá sílu to víc vytáhnout,, když tomu pomůžeš z kopečka tak to ještě leze...... ale z toho už sem vyrost......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

No koukám co člověk to názor. :-)

Podle toho co jsme tu četl mám nejlepší benzín co je 1.6. 8V. Neni to na paradicky, zrychleni .. normalni, ale jinak je to auto dost motoricky pohodlne, v normalne zvlnenem terenu jezdim ve dvouch na 4/5. 4 mesto, 5 mimo. Auto je pravda na 5 tku pri 120 hlucnejsi, ale to je mozna ted dane dirkou na vyfuku. Jezdil jsem starou i novou oktavii v TDI, 100 kobylovou benzinovou oktavii 1.6 GLXi, 6 kvaltovou oktavii na 120 kW, i stareho favorita, škodovku(105 s) i fabii (1.2 HTP) a tenhle pažoutek je na 3 mistě za TDI oktavkama. Da si libit opravdu hodne. Prumerna spotreba do 7l, ale musi mit sve otacky tj. nad 2200, nema rad, když se mu šlape nakrk a neni roztočeny. To pak vykon nic moc, a spotreba roste raketove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s odstupem času pravidelným ježděním dálnice můžu referovat o spotřebě na 1.8 16V. dálnice trasa ostrava brno, případně frýdek místek, brno. v normálním režimu tj. 130 km/h sem tam něco přšedjet trochu rychleji je spotřeba 7,2 a čas cca 2 hodiny 20 minut i s průjezemm přes brno na Černá Pole, zajímavé to je s posunem rychlosti nahoru i dolů. Pokud jedu po dálnii cca do 130 ale spíše 120 spotřeba klesá o litr čučel jsem na to jako puk a přijel jsem později o 10 minut na vzdálenosti 200 km. jakmile se rychlost vyhoupne na 140 a více cesta trvá \"jen 2 hodiny, mám nervy nadranc a spotřebu atakující 10 litrů. Takže tak. ve městě mi to bere něco mezi 9-11 litry v závislosti jak moc je ucpané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Páni, a koľko papajú 1,4ky?...totižto si spomínam, že kámoš to kedysi mal (r.v. nejak 95), výkony také priemerné (ako na 75k), ale viem, že mi spomínal, že bol parádne spokojný so spotrebou - vraj na dlhej trase sa hýbal niečo nad 5l/100 pri normálnej jazde...podotýkam, na dlhej trase pri nie veľkom obsadení...zdá sa mi to málo, ale keď to dokáže Fabia kombi 1,4 16V 55kW, prečo by nemohla o niečo ľahšia 306ka?

Švagor to ma v Xsare, ale ten spotrebu nesleduje :-((

Totiž chcel som 1,9TD, alebo D; ale ťažšie je nájsť solídny kus...a je tu jedna 1,4ka 2000 s výbavou a klímou a chcú za ňu cca 2700€..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ferrari

Páni, a koľko papajú 1,4ky?...totižto si spomínam, že kámoš to kedysi mal (r.v. nejak 95), výkony také priemerné (ako na 75k), ale viem, že mi spomínal, že bol parádne spokojný so spotrebou - vraj na dlhej trase sa hýbal niečo nad 5l/100 pri normálnej jazde...podotýkam, na dlhej trase pri nie veľkom obsadení...zdá sa mi to málo, ale keď to dokáže Fabia kombi 1,4 16V 55kW, prečo by nemohla o niečo ľahšia 306ka?

Švagor to ma v Xsare, ale ten spotrebu nesleduje :-((

Totiž chcel som 1,9TD, alebo D; ale ťažšie je nájsť solídny kus...a je tu jedna 1,4ka 2000 s výbavou a klímou a chcú za ňu cca 2700€..

Raz som robil test... Trnava - Tesco, dotankoval som plnu po cvaknutie, odtial som isiel do madunic k vahu (plne auto), spet do TT pred TEsco sam, znova plny do madunic k vahu, a potom vecer znova domov sam ...

Isiel som 90 km/h, a strasne som sa snazil :D :D :D Proste na spotrebu ...

Po dotankovani vysla spotreba 4,6 litra ... Len podotknem, ze tesco je hned na zaciatku trnavy, na trasne par dedin, tj trasa 95 percent mimo mesta ...

Ono sa da, ked sa snazi ... Inak v meste ked jazdim jak jazdim, tak kludne 11-12 l ...

Ale zase pri tej mojej jazde som mal s kamaratovim 2 litrom 15,8 v meste :D Takze stale menej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 1,4 55kw a jezdim prumerne 1500km kazdy mesic rekneme 80% mesto. Ted v lete se pohybuju standartne na 7/100 vim ale ze by to slo i niz - jenze nekdy se clovek chce precejen vyblbnout :) (jak jen to s tak slabym motorem jde, ze ...)

Vyrobcem udavana \"kombinovana\" je tusim 6,5 takze tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dá sa s 1,4 55kW aj vyblbnúť? Nikdy som to nešoféroval...som skúsil HDi a to síce záťah má, no na blbnutie mi to neprišlo...

Takže teoreticky tá diaľka s ľahkou nohou by nemusela byť ďaleko od 5l/100 a kombinovaná s citlivou nohou okolo 6,5...mesto bude dosť, to je jasné, ale to temer nejazdím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...