Jump to content

Bojovnik proti krize


Recommended Posts

Som Jožo, bojovník proti kríze! Sú mi za to vďační!

Včera som bojoval proti kríze celý deň. Ráno som kúpil 40 deka tresky a 4 rožky. Na desiatu údené varené koleno, na obed segedín a držkovú. Večer som do seba nalial 4 pivá. Sú mi za to vďační!

Moja žena tiež bojuje proti kríze. Kúpila domov novú vázičku a dečku pod ňu. Spoločne sme vybrali všetky naše úspory a kúpili komplet nové plastové okná a dvere. Veď tieto čo máme sme aj tak chceli o 30 rokov vymeniť. No a Bramac na celú strechu. Tú sme pôvodne chceli meniť o 50 rokov. Ceny určite vyletia hore hneď po kríze. Minuli sme všetko čo sme mali, trošku sme sa aj zadĺžili, ale som na nás hrdý! Sme veľkí bojovníci proti kríze! A sú nám za to vďační!

Dnes som sa na pol plynu plížil mojou fiatkou do práce a zbadal som, že merajú. Hneď som pridal plný! Prekročil som rýchlosť o 12 km.

Policajt ma zastavil a ja mu hrdo vravím: „Som Jožo, bojovník proti kríze!\"

On sa len usmial: „Bude to za 20 Euro. Sme Vám za to vďační.\"

A ja: „Dám vám 25!\"

A on: „Dobre, predstavím sa Vám: Ja som policajt Fero, som bojovník proti kríze, som na seba hrdý a pridávam 5 Eur zo svojho! Odovzdám všetky prostriedky cez nášho Packu našej drahej vláde a tá už bude najlepšie vedieť, ako s nimi ochráni našu ekonomiku proti kríze.\"

Celí vysmiatí sme si podali ruky a ešte na diaľku sme si kývli s do úsmevu vycerenými zubami. Sú nám za to vďační!

Rozmýšlal som, ako je možné, že nás tá kríza tak hlboko zasiahla, keď máme takých fantastických spoluobčanov - bojovníkov. Veď si len predstavte, snáď mi to oni, pánboh a Čaplovič odpustia, našich Rómov. Tí bojujú proti kríze odjakživa a s akou intenzitou! Nech dostanú, zarobia, či iným spôsobom získajú akýkoľvek obnos peňazí, okamžite ich minú. A míňajú ďalej, aj keď si už musia požičať trebárs aj za nehorázny úrok. Míňajú a míňajú, sú to najvzornejší bojovníci proti kríze. A je to teda aj poriadne vidno! Na nich, ich obydliach, osadách!

Sú im za to vďační!

A tak budete vyzerať a bývať aj vy, milí moji, vy všetci, ktorí naletíte na idiotskú reklamu a aj propagandu tých, čo sú nám za to vďační, že míňaním, kupovaním a vôbec spotrebou, sa bojuje proti kríze.

Zadok Palový. Proti kríze sa bojuje práve naopak, šetrením, rozumným míňaním len na potrebné a kvalitné veci, ktoré niečo vydržia a je z nich úžitok. Kríza nám umožňuje rozdeliť výrobcov, dodávateľov, obchodníkov na konkurencieschopných, užitočných a tých druhých. A rozpoznať tých, ktorí nás sústavne klamú a aj v tomto období len chcú, aby sme svoje peniažky minuli a oni už nájdu spôsob ako si z nich presunú pre seba. Sú to presne tí, čo „sú nám za to vďační\".

Len idiot bude včase neistoty zamestnania a budúcnosti vôbec, bezhlavo míňať.

Nie?

Link to comment
Share on other sites

Ahoj. Dobrej \"fejeton\" otazka zní: Proč si na náš trh pouštíme Vietnamce, Číňany a podobné elementy s falešným \"ZNAČOVÝM\" sortimentem a likvidujeme vlastní firmy? !?!?!! :bacha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...