Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ovaly do plata


winco

Recommended Posts

chcel bych se zeptat v čom je to že su tieto repraky take lacne, pretože okrem značky sa mi zdaju byť dobre ale moc tomu nerozumiem :Drepro

vim čo sa o značke sencor hovori ale aj tak moje finančne možnosti mi nič ine nedovoluju alebo mi potom poradte neake podobne repraky za podobny peniaz

EDIT: oprava odkazu, Ferda.

[upravil dne 2/9/09 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče nešťastnej, ty máš na ty šmejdy nějakej zvláštní čuch. Ovály do plata nedávej. Vypadá to sice kchůl, ale rozhodně to tak nehraje. Radši dej klasický 6,5palcový koaxy do všech dveři, pořádně zatlum, ucpi prolisy a já ti garantuju, že už žádný ovály do plata chtít nebudeš. :super;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký objem má kufr v 206ce? Jaký je ideální pracovní objem pro dva ovály? Co se stane s reproduktorem, pokud mu dáme k dispozici zhruba pětinásobný (spíše větší) objem, oproti objemu, ve kterém pracuje ideálně? Nezvýší se náhodou brutálně výchylka membrány, zkreslení a nesníží se čistě náhodou reálný příkon do reproduktoru? :)

Nebude hrozit zvýšené riziko poškození formeru, na kterém je namotaná cívka?

:(

[upravil dne 30/8/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kolko je pripadov že sa reprak pokazil??? ja mám znameho a má vo felicii dva ovali a hra mu to užasne a zaťažuje ich skoro vždy čo njviac mu to situacia umožňuje a ma ich tam tak 3-4 roky........nechci se hadať ani mudorvať si rad neham poradiť ale podla mňa sa nemože skoro nič horzne stať ked budu v plate ovaly, maximalne že bude trochu vačšie skreslenie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, dělej jak uznáš za vhodné. Jsem v kontaktu se servisákem Magnatu. Tipni si, jakým způsobem a jaké typy reproduktorů odcházejí...

Hádat se rovněž nebudu, jen mi tvůj postup přijde přinejmenším dost podivný. Proč neosadíš kvalitními reproduktory všechny dveře? 206 má přece 4 pozice pro 6,5 palcové reproduktory, nebo se pletu? Proč ničit plato, když je můžu geniálně schovat do dveří, které navíc můžu vytlumit, zadělat prolisy a reproduktory budou hrát jak z praku. Proč? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mám v predných dverach kvalitne repraky v zadnych su asi seriove ale hraju podla mňa perfektne a to povodne plato som si vyhodil a spravil som si nove doma na kolene tak si ho ničiť moc nebudem :D a mne sa to aj lubi...a neviem ako sa ničia repraky...ale moc si cenim tvoje rady dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, tak aspoň k těm oválům natáhni něco, čemu se dá říkat \"kabely\". Alespoň o průřezu 1,5mm minimálně. Odpor mezi koncovým stupněm a reproduktorem pak nebude tak velký-zesilovač bude mít membránu reproduktoru více \"pod kontrolou\" a sníží se tím riziko sničení reproduktoru vlivem vysoké výchylky. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, kabelaz je urcite potreba, tim nic nepokazis!!! A k tem reprakum, neco nasetri a kup znacku Hertz a nebo Helix urcite neprohloupis. No a co se tyka toho ci je dat nebo nedat do plata - ja si myslim, ze ty nizsi rady by mohly byt delane tak, aby prezily setkani s \"blbcem\" takze by to plato mely prezit - ale je to jen muj osobni nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za radu ale jelikož sem študent a brigada sa mi hlada ťažko tak kým si zarobim na repraky Hertz tak to mi bude dlho trvať ked nechcem aby mi do doby kým si ich kupim aj kým ich už budem mať auto stalo pred barakom pretože nebudem amť prachy na benzin:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidim ze si HC cize kusok odomna :D ale najist brigadu neni tak tazke ja brigadujem takmer kazde leto a momentalne mam trvalu brigadu nieco cez rok ;) polka zarobku z brigady isla samozrejme do tuningu najblizsie takisto chystam audio ale lepsie je sporit sporit sporit ako kupit nejaku sprostost :) kup dobre predne repro , tlmiaci material , popripade zosik a mas to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Winco: Tych Sencorou sa neboj a ovalou takisto nie.Ja mam konkretne tie co vidis na obrazku.Sice to neni velehlasna znacka Hertz a ani nic podobne ale pokial niesi audiofil a nemaš dostatok penazi určite ti to postaci.Uvedom si jedno ze v niektorych veciach platis polovicu z ceny tovaru iba za atraktivne a zname logo resp.znacku.Viem o tom svoje lebo v jednej z takych top znaciek pracujem.Ja mam tieto repro v zadnom plate.Vyrezy som tam mal po original reprakoch a musim povedat ze hraju ovela ale ovela lepsie ako repraky ktore mam vo dverach len tak mimochodom zn.Philips ktore sa tiez chystam zlikvidovat. :papa

post-0-14109610113064_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peugeot09 má sice pravdu, že ve dveřích bude hrát repro kvalitněji (pokud budou dveře vytlumené a zbavené rezonancí). Na druhou stranu výrobci oválných reproduktorů pro autohifi počítají s tím, že repro bude hrát v zadním platu a bude mu tedy chybět uzavřená bedna s ideální objemovou litráží.

Sencor nepovažuji jako šťastnou volbu, ale obecně oválů do zadního plata bych se nebál. Jediné co bych udělal, že bych zadní plato pořádně vyztužil MDF.

Pokud někdo není posluchový \"fajnšmekr\", kvalita reprodukce oválů v platě bude naprosto dostatečná a rozhodně i levnější varianta, než tlumit dveře a kupovat 4x repro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

destiny :Naprosty souhlas.A co se ješte tyče zn.Sencor je pravda ze autoradia delaj tak nejak nekvalitni.(mnel jsem tu čest vyskoušet) no reproduktory jak jsem řikal jsou docela kvalitni mam je uz 2 roky a hrajou bezvadne bez jakychkoliv rezonanci nebo naznaku opotřebeni zavěsu membrany.Uvažuji take o tomhle http://www.kasa.cz/televize-audio-video/koupit/584084/sencor/sencor-scs-wa1001/ myslim ze za te penize to stoji za to a jelikoz mam zkusenost z reprakama tyhle značky nemam zadne obavy.Čtete take nazory lidi ktery ho koupili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pořádku, ale já vám to neberu. Radši koupím šitoidní reproduktory, ze kterých několika úpravami vytřískám ZMĚŘENOU citlivost 94dB/1W, než koupit jakýkoliv autohifi šmejd s nálepkou 92dB/1W a myslet si, že ten údaj je založený na pravdě.

Poměr cena/kvalita? Nevíš co říkáš. Koupím šmejd za 3 kila a za dva, tři večery z něj mám \"reproduktor\" o jehož přednesu a dynamice si můžou low-endové autohifi šmejdy jenom nechat zdát.

Jednooký je mezi slepými králem. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...