Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po prepnuti Klimi na Economy zapach vlhkeho vzduchu !


Matuzalem401

Recommended Posts

Po prepnuti Klimi na Economy zapach vlhkeho vzduchu !Neviete dat niekto radu ohladne pachu z klimi.Blbla mi klima zavada odstranena klima vydezinfikovana,pelovi filter meneny ale po prepnuti klimi na ecco mod zacnem citit vlhky vzduch bez nejakeho zapachu proste len vlhko ako ked je vonku hmla alebo ako ked sa zniecoho odparuje voda:(:(:super.Diki za nejaky napad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voda sa nestraca vsetko je OK ale mam auto 4 mesiace a klima bola pokazena .Dal som ju opravit vydezinfikovat kim to vonalo tak to nebolo citit ale teraz ako ta aroma z dezinfekcie vyprchala tak zacinam citit ten vlhky vzduch takze neviem porovnat ci to tak ma byt alebo nie.Vo stvrtok idem do Ziliny tak sa chcem zastavit v Peugeote ,som zvedavy co mi povedia.Niekto z vas uz z tym problemom v servise ?:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden mechanik mi doporucil aby som ked neni zohriaty motor dal eco ze kym sa motor zohreje aspon ho netrapim lebo klima predsa len nejaky ten vykon zoberie.Ale ja sam neviem klima ako taka je super vec ale niekedy to netreba prehanat.Je tam funkcia Eco tak to obcas pouzivam hlavne na kratsich trasach len ma zarazil ten vlhky vzduch tak sa na to pytam ostatnych ci maju podobnu skusenost.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matuzalem401

Voda sa nestraca vsetko je OK ale mam auto 4 mesiace a klima bola pokazena .Dal som ju opravit vydezinfikovat kim to vonalo tak to nebolo citit ale teraz ako ta aroma z dezinfekcie vyprchala tak zacinam citit ten vlhky vzduch takze neviem porovnat ci to tak ma byt alebo nie.Vo stvrtok idem do Ziliny tak sa chcem zastavit v Peugeote ,som zvedavy co mi povedia.Niekto z vas uz z tym problemom v servise ?:(

Peugeot je moje prve auto s klimou.mam digit. a tiez som toto pozoroval ked som robil to co ty,stale som prepinal,lebo som mal pocit ze na kratke trate netreba klimu atd,potom som si myslel ze filter treba menit a vycistit.no a nato som dostal novu sluzobnu octaviu-a ta to robi tak isto.takze cistenie a filter som nemenil.lenze ked dam klimu na auto,tak je po probleme,aj octavia aj peugeot.automatika optimalne riadi teplotu a to je super,nemusim ani mysliet na to ze ju mam,ani okno sa nerosi,proste super. moja rada-zapni automatiku a skus tak jazdit,uvidis budes prekvapeny.a spotreba mi nejak extra nestupla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

Původně zaslal: MatrixChose

Při automatice je kompresor zaplej a jen se zavírá a otvirá klapka recirkulace (vnitřní okruh) a mění otáčky ventilátoru ;)

ano,automatika to má přesně takto

Automatika nahodou neznizuje aj vykon kompresora? ked uz netreba tolko chladit a teplota v interieri sa blizi k nastavenym stupnom na displeji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Myslím si že je pro tuhle vlastnost klimatizace jednoduché vysvětlení. Klimatizace má totiž jednu nepříznivou vlastnost a to že vysušuje vzduch tudíž ze vzuchu dost výrazně odstranuje vlhkost. Takže celou dobu co na sebe poštíš z klimy suchej vzduch tak zákonitě když ji vypneš a pustíš vzduch z venku kterej je určitě vlhčí než je momentálně v autě ti to přepadne na chvilku moc vlhký a divný. Mam 307 break 1.6 a je to ůplně stejný prostě vlastnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Kres

Zdravím všechny. Myslím si že je pro tuhle vlastnost klimatizace jednoduché vysvětlení. Klimatizace má totiž jednu nepříznivou vlastnost a to že vysušuje vzduch tudíž ze vzuchu dost výrazně odstranuje vlhkost. Takže celou dobu co na sebe poštíš z klimy suchej vzduch tak zákonitě když ji vypneš a pustíš vzduch z venku kterej je určitě vlhčí než je momentálně v autě ti to přepadne na chvilku moc vlhký a divný. Mam 307 break 1.6 a je to ůplně stejný prostě vlastnost.

vw passat \'98 - detto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lucifer

Klima vam smrdí, lebo sa nedržíte starého dobrého pravidla: pár minút pred koncom jazdy klímu vypnúť a prefúknuť systém ventilátorom, čím sa odstráni vlhkosť aj so smradľavými baktériami. No ale aspoň dáte zarobiť rôznym dezinfikátorom :P

Už to tu na fóru psal i Oddie a i já to tak odzačátku praktikuji. Když vím, že cca 10-5 min. budu u cíle, tak vypnu klimatizaci. Je to dobré i zdůvodu, že se vyrovná teplota vzduchu ve vozidle s venkovním a není to pak taková teplotní ,,rána\", když se vyjde ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...