Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Líná 307 1.6 16V


Mirrae24

Recommended Posts

Zdravím,

už delší dobu se podotýkám s problémem líného motoru u mé 307 1.6 16V.

Projevuje se to při rychlém sešlápnutí plynového pedálu, či vysokých otáčkách.

Například stojím na křižovatce a když už je místo na projetí křižovatkou a potřebuji trochu svižnější akceleraci, auto mě zradí a zdá se, jako by se přidusilo, po mírném ubrání plynu jakoby nasálo sílu a vystřelí. Nebo i když to trošku tahám na 3, či 4 převodový stupeň, tak od 4 tis. ot. se opět začíná dusit a musím dát vyšší stupeň.

Mám nové obě lambdy, motor by měl být také již ok.

Domnívám se, že by to mohl být katalizátor.

Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe, uz ma vytaca, ze skoro na kazdy novy prispevok musim napisat, ze mi to robi to iste :D Ale ja som to povazoval za \"normalnu\" vec na 307-ke. Je skoro nemozne presmyknut kolesa pri rozbiehani, skor sa pridusi ako by ich mal pretocit a okolo 2700-3000 otacok jemne vypusti.....v praxi to znamena, ze ak na trojke drzim plyn na konstantnej urovni, auto zrychluje az dosiahne cca. 50-60 km/h, co je tych okolo 3000 otacok a vtedy citim ako auto jemne uberie. Najlepsie sa to prejavuje na velmi jemnom stupani....ak to normalne nie je, strasne by ma zaujimalo cim to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl by jsi si vyplnit k té fotografii také údajé o vozidlu, motor, případně výbava, vychytávky apod...

Když Ti někdo bude chtít potom poradit, zbytečně budete ztrácet čas zjišťováním těchto údajů.

Jinak mě to hrabe jen na sněhu a za mokra na dlažebních kostkách :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže díly, které mám nové a které můžou na toto mít vliv rozepíši:

Svíčky Denso

Vzduchový filtr

Motorový olej+filtr (letos měněn již podruhé)

Zdvihátka ventilů všech 16

Jedno uložení vačky+jedna vačka

Čerpadlo mot. oleje

Obě lambda sondy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Mam 307 a dela me to same, jednu dobu to bylo kazdou chvili, ted se to dlouho neobjevilo. Nejcasteji se to stavalo do kopce, treba kdyz jedu po dalnici i do mirneho kopce tak muzu mit pedal az na podlaze, ale vic jak 90 to nejelo. Kdyz ale pomalu ubiram plyn, tak to najednou vystreli jak raketa. Mel jsem to kvuli tomu nekolikrat v servisu, ale jak na potvoru se jim to neprojevilo. Az jednou kdyz jsem tam byl s necim jinym a projizdeli ho, tak se jim to ukazalo zrovna kdyz meli pripojenou diagnostiku. Vaha vzduchu to neni, pry cosi s nedostatecnym plnenim potrebneho mnozstvi vzduchu v turbu, mozna nejaky snimac co to ridi. Nevedeli presne, meli zrovna toho technika co se tim zabyva na dovolene, pak jsem zase nemohl ja, ted me to nedela tak to zatim neresim.

Tak snad to pomuze jako voditko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ještě MAP senzor, to je často opomíjená věc a umí dělat taky pěknej bordel. Pokud máš víc najeto, tak se umí zasvinit mastným prachem (který nasávaný vzduch obsahuje vždy) a pak se objevujou problémy, jako např. \"lovení\" volnoběhu při vyšlápnutí spojky (v extrémním případě chcípání), škubání při jízdě stálou rychlostí, atd. Měl jsem problém s občasným poškubáváním za jízdy, tak jsem minulý týden senzor vyměnil a uvidíme, co to udělá. Zatím je to dobrý.

To, co popisujete, mi to dělá taky, ale trochu jinak: když to poprvý ten den nastartuju studený, tak se tomu taky chvilku nechce přes 2500 otáček, ale po cca 10 - 20 s to dá pokoj, nebo pokud ne, tak vyšlápnu spojku, párkrát naprázdno lehce prošlápnu plyn (netočím to nijak vysoko) a spojku pustím a většinou je to pak OK. Za jízdy se mi to nikdy nestalo.

Jinak já s 1.6 16V umím hrabat na suchu třeba 10 metrů, než se kola chytnou... chce to cit pro plyn a spojku. :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar napadlo mne jestli to nemuze delat spojka , ze prosmikuje lamela ale to je jen takova idea.

A stim mapem , sice mam HDi ale do kopce jsem temer nemohl vyjit na 3-ce , pak jsem vymnenil vahu vzduchu a na 4-ce to ted jede do toho kopce jak nic :super Ten map by bylo take asi dobry prohlidnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...