Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba ve městě 2,2HDi 6 rychlostí


Igor

Recommended Posts

Kolik vám, kteří máte tento motor (2,2HDi 6 rychlostí 94kW) pije ve městě?

Vynuloval jsem počitadlo a po dnešních cca 100km pojížďkách po Praze mám na ukazateli 10,7l. Manuál píše 9,7. Sice občas \"akceleruji\", abych motor otestoval, ale ne moc často.

Krom toho mě zarazilo, že při sledování okamžité spotřeby se při rozjezdu na 1 a 2ku ukazují číslice přes 20l, a to i když jedu s lehkou nohou. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to jo, do města ji nemám, jen jsem včera objížděl pár věcí

zarazilo mě, že mám ten samý motor (s papírovým výkonem 98kW) sice v lehčí 406ce, a papírově po městě má mít 8,8 a já jezdím max za 7,5 (podle compu); a u 807ky mám podle compu víc jak podle manuálu

když jsem 807ku převážel z Moravy, měl jsem slabě pod 9, ale to jsem ji zkoušel, co umí a jak akceleruje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím krátké trasy po městě a hodně do 20km. Palubák mi při dotankování ukazuje odchylku i 1l. Čím víc krátkých pojížděk tzn. do rychlosti 30km/h, kdy neměří, tím větší odchylka. Když jsem jel dlouho trasu na dovo, tak byla odchylka asi jen 2 dcl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirka 807

když sme jeli tam jel sem poslední jeli sme 3 auta tak mi to ukázalo 9 litrů zpátky sem jel první a udával sem si tempo dálnici sem nejel pod 130 km a nazpátek mi ti ukázalo 7,6l .

Toto je důležité a zajímavé.

Já když jedu se spolujezdci, kteří mě rozptylují, tak mám skoro o litr větší spotřebu, než když jedu sám a soustředím se na řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pro-fil

Po městě 9l průměrná rychlost do 35 kmh, mimo město 6,5 průměrná rychlost do 80 kmh, dálnice 7,5 průměrná rychlost do 140 kmh. Mám 5 stupňovou manuální převodovku.

[upravil dne 30/8/09 pro-fil]

Pro-file, jak to vypadá s tím podsvětlením budíků při automatickém rožínání světel?

Ohledně spotřeby, teď jsem dorazil do Beskyd, na dálnici od Prahy jsem jel na tempomat 2500otáček/budíkových 133km/h (podle GPS 132) a spotřeba 7,4; na Hranické super-trojproudé-megadálnici jsem navýšil tempomat na 2700otáček/budíkových 141/GPS 139 a spotřeba za chvíli vylezla na 7,8l.Pak dál už jen 110 a méně a kleslo to jen na 7,6-7,7.

Palubní comp ukazuje nepřesně spotřebu, tankoval jsem a 62litrů na 800km (s 200km Praha), comp ukazoval nakonec 8,6, což neodpovídá skutečnosti (pokud počítám dobře...).

Takže celkem sedí i s tím Tvým pětikvaltem (mám ho ve 406ce a tam jsem cca o 1 litr níž).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...