Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ložisko zadního kola P 406


kunasch007

Recommended Posts

Dobrý den!

Prosím, potřebuji poradit ohledně ložiska zadních kol u PEUGEOT 406 (8B) [10/95-05/04] 1.8 16V (1761ccm/81kW/110HP) [11/95-10/00] !

Docela začaly hlasitě hučet a při pohledu do shopu AutoKelly, kde 1 ložisko stojí okolo 4 tisíc a víc se protáčejí panenky nejen mě, ale i manželce!

Děkuji za každou radu a pokud víte o levnější variantě, budu neskutečně rád!

Pro upřesnění, potřebuji variantu s ABS!!!

S pozdraven spokojeny pežoťák Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus zvednout kolo zvedákem a zatoč rukou, jestli opravdu uslyšíš hučení (samozřejmě v tichém prostředí).

Pneumatiky dokážou strašně hučet, tak ať neměníš ložisko zbytečně.

Hučení ložisek se dost mění podle zatížení kola - udělej slalom - ale to je potřeba zkušenost a není to jisté. Zkouška se zvednutým kolem Ti dá jisté výsledky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Zkus zvednout kolo zvedákem a zatoč rukou, jestli opravdu uslyšíš hučení (samozřejmě v tichém prostředí).

Pneumatiky dokážou strašně hučet, tak ať neměníš ložisko zbytečně.

Hučení ložisek se dost mění podle zatížení kola - udělej slalom - ale to je potřeba zkušenost a není to jisté. Zkouška se zvednutým kolem Ti dá jisté výsledky.

Myslím, že to asi budou ložiska. Už před asi 2 roky mi v dílně říkali, že jsou chycené. Měl auto na zvedáku a točil s ním. A taky to poznám, když se auto zhoupne na nerovnosti, nebo nakloní v zatáčce, je to hlasitější. A nejhorší je to v rozmezí 80 - 110 km/h. Taky jsem koukal, že jsou varianty s 29 zuby a 48 zuby ABS. To zjistím jen pohledem, nebo je jiné vodítko???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

menil sem obe dve zadni loziska protoze predchozi majitel mel narazeny (sisaty) litak, potom se prezul na druhou stranu a nakonec mi znicil obe dve zadni loziska normalni cena se pohybuje okolo 3800,- ja sem dostal slevu od znameho v servise na 3tis... aj tak me to stalo 7tis... takze bych doporucoval zkontrolovat kolo co na tom mas, jestli neni sisaty. takze vim jaky mas pocit z te ceny..

Tak asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnil jsem taky zadní ložisko,a jelikož bydlím blízko Polska tak jsem koupil ložisko i s nábojem na abs tam.Koupil jsem to v jejich autodílech a vybral jsem ze dvou druhů tu dražší variantu a stálo mě asi 2200 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 7 měsíců později...

Vymenu naboja zvladnes doma sam, vyhodou je prave to ze sa nemusi lisovat lozisko (to si doma bez lisu nespravis) ale menis kus za kus... akurat si zisti, ci sa ti doma vala dost velka golasada, my sme si vzdy poziciavali trhak kde boli velke orechy do 80mm myslim... ale okolo 40 - 50 pocitaj ze na nabojoch byva:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...