Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik nás tu ještě je aktivních se 405kou??


Kloub

Recommended Posts

tak hodně si svařím sám, ale čistokrevný mechanik nejsem. Navíc garáž doma je malá. Ty brzdy by byly určitě za víc - trubky/hadice/kotouče/pístky/omezovač...

Když jsem pod tím autem ležel, tak ten nosník jsou hodně složitý tvary. Těžko říct co by na to řekl na technické, když by to bylo slepené z několika posvařovaných dílků. Auta je mě opravdu líto, ale té koroze všude okolo přibylo natolik, že z toho svařování mám obavu. A když vyřeším zadní nosník, kdo ví, co přibude zase za 2 roky. Takového známého jako jste vy bych potřeboval :-) Tady to odlep, tady to odřízni, obruš to a nachystej to :) Všechno bych udělal. Sám si na to netroufám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sundáš zadní nárazník - pár šroubů ,seženeš 2 stojky na auto za 500 a vyzdvíháš co to jde ,zaklínuješ

shodíš zadní sedačky tapece ,koberce ( to si navíc při montáži odhlučníš bitumenem nebo izolpáskou z Hornbachu )

shodit lauf

nápravu drží pár šroubů,na to stačí 2 hevery a špalky

přes střechu si přehodíš provaz k něčemu pevnýmu,na konce chytíš brzdiče i s trubkama,ať nelítaj

flexou odrbeš na krev

nachystáš si 2 ku plech a nařežeš v klídku ty trojuhelníky ,jak to mm v odkaze a naboduješ ,pak už jen housenky ...to´t vše

 

trubky dělá jeden pán v Brně za levno a i posílá v metráži , záťěžák stojí od 3 stováčů na 5 holendrů unisex( kdysi mi to dělali na kombi v mědi komplet zadek za 1500 ,ale jde to i za míň)

brzdy si koupíš na autodilyparts a můžeš kunit .

Zbytek je jen okecávání o ničem...

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šak tam nemáš hydro trubky jak já na svým ani diferák s kardanem...máš to o 50 procent jednodušší

nápravu vedle sedaček sundáš,klíč 18 ,je to sice natěsno ,ale jde to .....šrouby ty co jdou do těla kasny už obvykle ani neprotočíš ,jak jsou zarostlé

a ani to vlastně nemusíš ,mě to stačilo vyvěsit z kufru a shodit do visu, když máš to auto aspoň 60 cm zedlý ,vlezeš se tam ani na tebe nezaprší....:D

a když se budeš koukat ,i v tý příčný výztuže,který drží nápravu jsou díry na záslepky ...to se musí taky pokunit zavařit

 

a za tu dobu ,co jsem odběhl, uspal 2 děti ,domluvil kšeft s kámoškou na její tvorku seminárky za prachy ,jsem sundal hlavu diferáku a přemýšlím o té uzávěře ...a do tomo mi prší

to by ta tvoja náprava už byla dole.

 

 

snajpr -- já taky leštil hlavu a blok...

2016-09-17-3073.jpg

2016-09-17-3072.jpg

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to krásně čisté já ted koukal a bude muset ven poslední vstřik :( nějak mi potvora teče,ještě že mám náhradní a když jsme u toho nemá někdo doma držák altíku ? je to takové trojuhelníkové něco :D asi jsem ho odvezl i s bordelem,napadlo mě že bych místo toho co tam byl dal něco jako je toto :) tohle není přesně ono tedy ale tamto je štelovatelné.Co si o tom myslíš ?

silenblok-motoru-horni-tyc-original.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 6 měsíců později...

Přidám taky fotku jedné zachráněné 405. Jedná se o Mi16 první série. Ročník 1992, takřka full výbava, jediný co chybí je klima, ale zas to má šíbr, tak nevadí. Motor šlape celkem pěkně, ale jinak je to strašná past. Klučík, co ji měl zrovna moc údržbě nedal. Kompletně vymlácená přední náprava, zadní má hodně drsný Áčko. Karoserie, co se týče koroze na tom není vůbec zle, ale bohužel klučíka někde nakopnula a on s ní skončil v poli na boku. Zde fotka, z té hezčí strany :D
Jinak přední náprava už je kompletně celá repasovaná, plechařina vyměněná a až bude čas, chuť a nálada, tak mě čeká ta zadní náprava.

mi16zelená.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pokračovanie restylu 405 GRD...

Ahojte, po takmer 2 rokoch pridávam foto mojej 405, ktorej som doprial niečo z Mi16 a niečo z T16. Už brúsim červený lak a pôjde lakýrnikovi..

Do originál dialkových svetiel som zakomponoval denné svietenie, posúdte a ohodnoťte.

213.000km, garážovaná, bez hrdze, po GO zadnej nápravy.

 

 

20170514_124712.jpg

20170514_124731.jpg

20170514_123835.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...