Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Reboot jednotky bsi


Guest Kamif

Recommended Posts

Zdravím,

Potřeboval bych trošičku poradit...Koupil jsem 307 sw a nefunguje mi stahování zadních oken,stropní osvětlení a osvětlení displeje PP. Žárovky jsou ok.

Zajel jsem na diagnostiku a nestačil sem se divit.

Napájení uvedených součástek je neaktivní a při jakémkoli pokusu o aktivaci se vše vrací do původního stavu.

Navíc jsem zjistil,že mám podle diag. najeto 1 573 000 km a spotřebu 6500 l. dále mám prý diesel a ne benzin, což je blbost.

Divím se,že to auto vůbec ještě jede.

V jednotce bsi je pájeno, podle servisáka je to známka toho, že někdo pravděpodobně stáčel km... no a asi to podělal.

Na internetu jsem našel návod jak restartovat bsi,třeba by to pomohlo, bohužel nikde ne v češtině. Překladače píšou nesmysly, a nerad bych to pohnojil. Máte s tím někdo zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak v tom návodu se píše, jak postupovat (reset BSI) po naprogamování nového klíče. Nicméně z toho textu plyne, že to platí tak nějak obecně.

1. odpoj diagnostický nástroj (pokud bylo auto píchlé na diagnostiku, což ve tvém případě nebylo)

2. otevři okno řidiče a otevři kapotu

3. ujisti se, že jsou všechny dveře zavřené a vyjmi klíče ze zapalování

4. počkej 3 minuty (než se BSI uspí), pak odpoj baterii a počkej 15 sekund

5. připoj baterii a čekej dalších 10 sekund (neotvírej dveře)

6. skrz okno řidiče zapni obrysovky

7. zapni zapalování a zkontoluj, že systém funguje (nepíšou jak, asi že se ti rozsvítí kontrolky a nevyskočí chybová hláška)

8. podrž \"zamykání\" na klíči na dobu 10 sekund

9. vytáhni klíč ze zapalování, otevři a zavři dveře a vyzkoušej funkčnost centrálu

10. nastartuj a ověř, že vše funguje

Dále tam píšou postup odpojování a znovupřipojování baterie.

Vždy vše vypnout, otevřít kapotu a stáhnout okno řidiče.

Počkat 3 minuty před odpojením baterie...

Po připojení nejdřív počkat 10 sekund a neotvírat dveře.

Pak skrz stáhnuté okno rozsvítit potkávačky.

A pak nastartovat a ověřit funkčnost systémů.

---------

Já když jsem odpojoval baterii, tak jsem ty tři minuty asi určitě nedodržel.

A po znovupřipojení jsem určitě nejdřív otevřel dveře a pak otočil klíčem a nastartoval.

Žádné anomálie jsem nezjistil.

Edit: ty čachry s klíčem v bodech 7 až 10 asi dělat nemusíš. To by se mělo týkat nového klíče.

[upravil dne 27.8.2009 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za překlad, pořád mi nešlo do hlavy, co jsou to ty \"boční světla\" :myslim

http://www.bba-reman.com/content.aspx?content=Peugeot_307_BSI_Body_Control_Module

Tady píšou, že by reset mohl vyřešit různé problémy s bsi. Někde jinde, na jiných stránkách zase uvadí,že restart několikrát opakují aby to pomohlo...

Není mi ale jasné jestli ....

bod 6 - mám obrysovky zapnout a vypnout,nebo je nechat celou dobu až do startu rozsvícené?

bod 7- už můžu otevřít dveře a sednout si, nebo to dělat zase přes okno?

bod 8- klíček bude ve spínačce při zaplém zapalování?

Ta větička na konci \" Nedodržení tento postup může vést k nesprávné činnosti BSI \" dost znervózňuje, i když v mém případě se to asi už víc podělat nedá...:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KamifNení mi ale jasné jestli ....

bod 6 - mám obrysovky zapnout a vypnout,nebo je nechat celou dobu až do startu rozsvícené?

bod 7- už můžu otevřít dveře a sednout si, nebo to dělat zase přes okno?

bod 8- klíček bude ve spínačce při zaplém zapalování?

Ta větička na konci \" Nedodržení tento postup může vést k nesprávné činnosti BSI \" dost znervózňuje, i když v mém případě se to asi už víc podělat nedá...:nevim

6- zapnutím obrysovek dojde ke znatelnému odběru proudu a probudí se tím BSI. Proto se používají právě obrysovky. Možná to má i jinej efekt (plácnu, jako že světla nejsou součástí žádného subsystému a tak nedojde k aktivaci subystému dříve než hlavní řídící jednotky)

7- normálně bych otevřel dveře :)

8- jo, jsem přesvědčen o tom, že bude v zapalování. Ale to se týká programování nového klíče. Tebe by se to týkat nemělo.

Ta věta na konci znamená, že BSI se může zbláznit, pokud se odpojí od baterky neuspaná nebo pokud se probuzení neprovádí tak jak bylo psáno, tj. obrysovkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem to zkoušel resetovat.

1 a 2 restart žádná změna, u třetího jsem nedodržel 10 sekundovou pauzu před rozsvícením světel, auto pak nešlo vůbec nastartovat!!! 4 restart zase nic, auto nenastartovalo, po 5 resetu už chytlo normálně, ale jsem opět tam kde sem byl, porucha se nevyřešila. Radši sem to už dál nezkoušel.

Tak to vypadá na přehrátí softu, nebo výměnu bsi :(

V každém případě díky moc za pomoc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...