Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

škola smyku


Mik.e

Recommended Posts

Byl jsem vloni v zimě v Sosnové. Bylo to super. Navíc jsem šel hned v první ranní skupině, takže byl celý okruh včetně fólií pod sněhem. O to větší to byla zábava. Když sníh roztál, přišlo mi, že ty fólie vůbec nekloužou :) Myslím, že to bylo užitečné, hlavně jsem zjistil, že když auto dostane nedotáčivý smyk, nemá cenu točit volantem ještě víc :) Losí test byl super, ten mi šel :) No a při vracení se do fronty si člověk zablbl na sněhu v 60kmh s ručkou... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Společně s manželkou jsme si \"Kurzy bezpečně jízdy\" před pár lety zaplatili a určitě nelitujeme. Osobně přemýšlím, že si to v zimě či na jaře zopákneme - je to o něčem úplně jiném než pouhopouhé \"blbnutí\" na letišti, které tu vychvaluje OK 406, to ale pochopí až někdo, kdo se kurzu sám zúčastní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shwaara: to s nedotacavim smykom mas pravdu. Dokonca ani nie ze nema cenu tocit viac, ale ak vytocis viac a po chvilke ti kolesa chytia, tak pekne ti to hodi zadok a zrazu mas pretacavi smyk.. a toto vecsina ludi necaka. Odporuca sa vraj (pri jazde na snehu) ak otocis volantom a auto neboci ako chces, tak nie tocit viac ale vyrovnat a vybocit znovu.

nebol som bohuzial v ziadnej takej skole, myslim ze najblizsia je az v rakusku. Jediny \"trening\" co som robil bolo na prazdnom parkovisku, pripadne prehladna zatacka kde som videl ze je prazdno skusal prejazdy roznymi rychlostami a inak reagovat. Myslim ale ze taketo skoly smyku, pripadne aspon ked si nasimulujes smyk sam, je lepsie ako nic pripadne to co instruktor v autoskole povie na vyuke.

v top gear boli myslim na \"vylete\" vo finsku a tam beru autoskolu vazne. Na skole smyku vraj su nejake 6 lekcie, potom maju jazdenie na snehu, v noci atd.. proste vymakane. vycvik vraj trva 3 roky kym dostane vodicak.

http://www.youtube.com/watch?v=fy8LJx71_9o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Společně s manželkou jsme si \"Kurzy bezpečně jízdy\" před pár lety zaplatili a určitě nelitujeme. Osobně přemýšlím, že si to v zimě či na jaře zopákneme - je to o něčem úplně jiném než pouhopouhé \"blbnutí\" na letišti, které tu vychvaluje OK 406, to ale pochopí až někdo, kdo se kurzu sám zúčastní

Tak na ,,letišti\" jsou instruktoři z AMK + závodní jezdi, co mají výkon. třídu. Tak asi o žádné blbnuti Medvěde nepůjde a nebo ano? Já si myslím, že ne. Pokud mi to vychází, tak vždy tam jsem. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně se to líbilo, sice sem si chvilku řikal, že za ty prachy nic moc, ale dozvěděl jsem se dost nových věcí, a hned si je i vyzkoušel, nedařily se mi hodiny 360° vždycky jenom o půlku 180° instruktor se divil že prej mám ESP, nebo nějakýho asistenta... ale nic takovýho ve 406 nemám :) ochcávky se točily jak čamrdy :D Je to ale blbej pocit poprvé se otočit s autem, ne že bych se bál o sebe, ale už sem se viděl na střeše :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.superdrive.sk/

Robia v rakusku, ale aj na slovensku, len rakusko je omnoho lepsie. Cena 177 Eur aj zo stravou ... Neni to tak strasne, a zevraj su dobry ...

Skola nema moc velky ucinek kdyby ty tam pozicali nejake Bawo s ESP a co ja vim cim, to se bude jinak v zakrute pak spravat ako 309 tka ze ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Skola nema moc velky ucinek kdyby ty tam pozicali nejake Bawo s ESP a co ja vim cim, to se bude jinak v zakrute pak spravat ako 309 tka ze ?

Osobně si myslím, že taková \"škola smyku\" by měla probíhat na tom autě, kterým dotyčný i nejčastěji jezdí - k čemu zkoušet smyky v P 911 když na dvorku mám P 205 1,1 ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Osobně si myslím, že taková \"škola smyku\" by měla probíhat na tom autě, kterým dotyčný i nejčastěji jezdí - k čemu zkoušet smyky v P 911 když na dvorku mám P 205 1,1 ???

přesně tak :super

já byl v maxcars.cz každej si jezdí ve svym autě, od Feldy po Mercedes-Benz Vito...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, byl jsem tam zrovna minulou sobotu - společnost HCT na okruhu ve Vysokém mýtě. Bylo to super, doporučuju všem zkusit si to. Každopádně s vlastním autem, i když člověk občas trochu trpí, ale vidí, co se děje v krizovkách. Osobně jsem čekal, že bude 307 nedotáčivá, ale nakonec nebyla zatáčka, nebo manévr, ve kterym by se mě zadek nesnažil předeběhnout. Zpočátku jsem se tam motal ostošest:) Což prý v mém případě způsobila kombinace pneu - vpředu nové, vzadu ojeté, kolem 3mm vzorku. Ač mi instruktor stále tvrdil, že mám ideálně upravený trenažér na školu smyku, tak začínám šetřit na nové zadní pneu. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...