Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdy - vrže pístek


MJSytic

Recommended Posts

Ahoj, po dlouhé době řešíme něco na mladý 106. Při brždění jí vrže pístek ve třmeni u PP kola. Brzdy jsem nikdy nedělal tak se chci zeptat, jestli to můžu doma nějak rozebrat a pročistit :aut Resp. jestli to jde udělat bez toho, abych musel měnit kap. ovzdušňovat apod. Zkoušel jsem to jen prostříkat takovým mazacím sprejem a to pomohlo jen na pár dnů :grr

Jinak doufám, že jsem to pojmenoval správně. Radši přidávám obrázek. Je to ten váleček umístěný v tom, jak jsem červeně označil :D

post-0-1410960933063_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a když to budeš rozebírat--musíš pístek i váleček vyčistit--dej pak novou těsnící gumku a prachovku (prodává se sada na předek)

víš určitě,že vrže pístek?? pročisti a namaž nejprve oba vodící čepy...,podle toho jak píšeš,žes to postříkal sprejem a pomohlo to,tak ten sprej se k tomu pístku nemohl vůbec dostat--je krytý prachovkou...

[upravil dne 26/8/09 ozzy56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na 99% je to fakt ten pístek. Stačí na něj z boku tlačit a při sešlápnutí brzdy, jak povyjede, tak to nevrže. Ale jakmile ho nezatlačím, tak to vrže. No právě že kolem tý gumový manžety jsem to prostříkal a možná že i trochu za ní a přestalo to :myslim

Já jsem právě brzdy nikdy nedělal, takže vlastně ani pořádně nevím, jak to rozebrat. Bojím se abych něco nepovolil a nevytekla na mě brzdovka :aut:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

dělá se to tak že se ta hadička zmáčkne spec.kleštičkami aby nevytekla brzdovka.Jsou to takové dva jako válečky proti sobě.Pak se to opraví ten pístek a pak odvzdušníš jen to jedno kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

té opravy se neboj,obrázek jak to tam vypadá sis dal sám ;),sundej kolo,(dobře podlož !!) a pak dolů desky,připrav si něco,čím pak zmáčkneš brzd. hadici--buď kleštěma jak píše honza406--já mám malou plastovou svěrku--a pak ti někdo bude pomalu šlapat na brzd.pedál a

ty dej pod třmen nádobu,protože vypadne pístek z válečku,pak si zmáčkni hadici tou svěrkou třeba(ať nevytéká kapalina),povol hadici na třmenu (jsou tam dvě mosazná těsnění) a oba vodící čepy a je to venku, potom už jenom vše vyčistit,dát nové gumky-- před složením pístku do válečku namaž vše brzd. kapalinou.Pak rozdělej obě vodítka--vyčisti a namaž vazelínou--jestli jsou špatné prachovky vodítek,dej nové.Potom jen nahodit na těhlici celý třmen --připojit hadici, odvzdušnit a hotovo.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak na to čištění se prodávají různé spreje určené přímo na brzdy. A až budeš vracet pístek zpět tak je dobrý ho potřít kapalinou Breox nebo se prodává pasta na brzdy v tubě od Ate. V nouzi můžeš použít i brzdovku. Nepoužívat WDčko apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Jinak na to čištění se prodávají různé spreje určené přímo na brzdy. A až budeš vracet pístek zpět tak je dobrý ho potřít kapalinou Breox nebo se prodává pasta na brzdy v tubě od Ate. V nouzi můžeš použít i brzdovku. Nepoužívat WDčko apod.

A nechtěl bys mi s tím pomoct, když tomu tak rozumíš? :D

Stejně tě vidím se pořád jen flákat, tak že bys taky něco udělal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu nerozumím, jenom dělám chytrýho :D. Já bych ti s tím pomohl, ale horší je to s časem. Od pondělí vždycky po práci jezdím k babce a vyklízím garáž a je to nekonečný. Potom přijde na řadu moje auto. Jestli každý ráno slyšíš pískající brzdící auto tak to jsem já :) musím zkouknout zadní brzdy, vyměnit tyčky stabilizátoru, vyměnit olej a filtry..... takže nechápu jak můžeš říct, že se flákám :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já toho teď moc neslyším, když bydlím jinde :aut

Hmm, tak to je taky dobře, že pracuješ! Tak kdy se do toho pustíme? Už se mi potom montování, šroubování a hlavně ležení pod autem stýská :D

Teď je to samá suť, prach a ytong :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...