Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pre tych ktori radi pouzivaju mobil za volantom


Recommended Posts

Dobre spravene video, clovek sa nad tym aspon viac zamysli:bojim

Téma přesunuto do vhodnější sekce. Nepolemizuju s jistě výchovným podtextem videa, nicméně i tak je tam dost krve na to, aby to jen tak leželo v Pokecu. MirasCC

[upravil dne 26/8/09 MirasCC]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vendi.stejskal

No,pěkný,tady u nás je to asi nemoc,každou chvilku vidim někoho s telefonem u ucha,a věčinou sou to ženský:(

Protože pro většinu ženských je hodina v autě bez mluvení s kamarádkou naprosto utrpením. Je to dáno jejich nutkavou touhou komunikovat. A když raději utratí prachy za kabelku nebo boty a na HF nezbyde, takže telefunují s přístrojem u ucha.

Osobně si ale myslím, že na telefonování není nebezpečné to držení telefonu u ucha. Nebezpečné je samotné telefonování, které odvádí pozornost řidiče, který se snaží soustředit na hovor i na silnici. A jak je známo, zejména chlapům dělá multitasking problémy. Mnohem nebezpečnější mi přijde třeba kouření. Když mi při telefonování upadne telefon, nic se neděje. Když ale při kouření dotyčnému odpadne do klína žhavý popel, nebo snad celá cigareta, v turánu je veškerá pozornost věnována řešení problému s cigárem. Prostě kouření v autě by se mělo taky zakázat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna nie je ziaden problem s pisanim/telefonovanim pocas jazdy problem..

ked uz mas co to vytukane na telefone vies pisat spameti, a telefonovanie ta vyrusuje presne tak isto rozhovor s pasazierom vedla..

podla mna keby tam neboli vsetky tri nafetovane nic sa nestane..

/sam mam v aute bt hf a ked viem ze budem na dlhsej ceste alebo potrebujem nieco surne prebrat tak to pouzivam. je to dobra vec.

[upravil dne 25.8.2009 PnR]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, hezký, ale natočený pro laickou veřejnost. jako první se zachraňujou ti, co už neřvou. Pokud někdo má ještě energii na ječení, tak má i dost energie na přežití.

Ale video fakt super. Za tohle by Renč chtěl ne 150, ale rovnou 500 milionů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vynimocne v aute telefonujem, ale vacsinou hovor zrusim, nemam to rad, o fajceni, jedeni, piti a podobnych zlozvykoch v aute ani nehovorim:bojim ... za prve je z toho bordel a za druhe je to hroza, clovek si to neuvedomi, pokial nepride na prudke brzdenie/smyk/nepredvidanu udalost a potom taka bageta ci pohar v ruke zohra osudne 2 sekundicky:roll (ale tak to je moj nazor, ale nemam 5 rokov, aby som musel stale jest a pit a nevydrzal to, radsej spravim prestavku:) )

Inak k zenskemu vykecavaniu je taky vtip, ze: V zenskej vaznici su 2 zeny spolu 15 rokov na cele, prepustia ich v jeden den, vyjdu pred vaznicu a jadna hovori druhej:\"Tak vecer pridi na kavu, ja ti to dopoviem.\":aut

[upravil dne 25.8.2009 Qcko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PnR

podla mna nie je ziaden problem s pisanim/telefonovanim pocas jazdy problem..

ked uz mas co to vytukane na telefone vies pisat spameti, a telefonovanie ta vyrusuje presne tak isto rozhovor s pasazierom vedla..

podla mna keby tam neboli vsetky tri nafetovane nic sa nestane..

nezlob se, ale nemáš pravdu! Vše co odvádí tvou pozornost od řízení je špatně. Bohužel si to člověk uvědomí, až když se stane průser, ale to už bývá většinou pozdě. Pozdě je i si říkat, měl jsem si odpočinout, neměl jsem riskovat, telefonovat bez HF nebo psát sms

On je každý mistr světa dokud se mu nestane nějaký malér

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti telefonování v autě nic nemám, sám ho občas provozuji, když není zbytí. Mnohem horší věc, které by se měla věnovat zvýšená pozornost je únava. Člověk si myslí že všechno dobrý, všechno v klidu, pak se najednou stane něěco nestandardního a už holt dostateččně rychle nedokážete zareagovat. :(

[upravil dne 25/8/09 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tu bylo, muselo by se zakázat všechno. Kdo jezdí sem tam tak třeba má náladu všechno dodržovat. Já ale když jedu někam na cestu tak se začnu nudit. Někdo jí, pije (nealko), kouří, jinej ladí rádio, čte dodáky, mapy, telefonuje, někdo si zajízdy sundá mikinu, baby se češou nebo malujou. Já v autě multitaskovat umím, a stejně neexistuje nic co by mělo na člověka takovej dohled, aby v autě seděl jak stroj a jenom čučel na pruhy. Nebezpečnej dokáže být i člověk, kterej se málo vyspal - kdo to bude kontrolovat a zakazovat mu jízdu?

Viz citace v mým podpisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2PnR: telefonování s HF máš o jednu volnou ruku více :) někdy se může hodit, ty smsky - ať píšeš po paměti nebo ne, stejně se na ten dysplaj musíš podívat, já to párkrát zkoušel a měl jsem hodně divnej pocit, raději zastavím u krajnice, jinak s HF telefonuju často a nijak mě to neomezuje:papa

2Demo: jo to souhlas, taky nejezdím jako svatej, já si pouštím nahlas rádio, někdy neslyším hasiče či záchranku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

telefonovani v aute, at uz s HF nebo s telefonem u ucha je hrozny nesvar ... nerikam, ze ja netefonuju :( ... ale je fakt, ze behem hovoru (vetsinou klienti), vnimam max. smer auta a rychlost :(

nejsem schopen si zpetne vybavit vubec cestu jak probihala, koho jsem minul, kdy a tak ... proste okno ... a to je vedecky dokazano :)

takze at uz s HF nebo bez nej, chlap proste neni schopen delat dve veci soucasne na 100% ...pozor !!! myslim dve veci, vyzadujici jeho pozornost !!!

myslete si o tom co chcete, ale je to tak ...

s bagetou problem nemam, jezeni nevyzaduje mou pozornost ... takze pripadny zakaz jezeni behem jizdy je ad absurdum, na tom se take shodli odbornici na dopravu ...

[upravil dne 26/8/09 BV406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

2PnR: telefonování s HF máš o jednu volnou ruku více :) někdy se může hodit, ty smsky - ať píšeš po paměti nebo ne, stejně se na ten dysplaj musíš podívat, já to párkrát zkoušel a měl jsem hodně divnej pocit, raději zastavím u krajnice, jinak s HF telefonuju často a nijak mě to neomezuje:papa

2Demo: jo to souhlas, taky nejezdím jako svatej, já si pouštím nahlas rádio, někdy neslyším hasiče či záchranku

Tohle mi už dlouho vrtá hlavou, proč se do všech rádií nemontuje zařízení, které by dokázalo rádio ztlumit, v případě že je do okruhu třeba 150m záchranka nebo hasiči a pod. Auta vybavená majáky by vysílala speciální druh signálu, který by rádia dokázala přijmou a přepnout se buď do režimu MUTE nebo alespoň ztlumit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...