Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špastné startování, vysoký volnoběh 406 2,1TD


LORD_mapiv

Recommended Posts

Takže jsem podrobne cetl vasi diskusi. Mm stejnej problem se startama. Nicmene hadicky uz menil minuly majitel, co teda sem pozoroval, jalikoz tam nejsou ty Fr. rychlospojky a je tam nejaka hadice jina nez origo. Nicmene resim jeste jinej probl.Auto me normalne pri tahu zhasne. Pvne se rozsviti diag. a chcipne to. Pokud nastartuju opet,tak to nezhavi,ale chytne to jakoby se nechumelilo a trebas zase 14 dni jezdim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me vymena hadicek na prvni pohled pomohla velmi a ted je i videt, ze tam nepluje zadnej vzduch jen nafta, coz pred tim tak nebylo.

Musim uz nat, ze tvuj problem jsem s autem nemel, ale lepi se na me smula a prichazi dalsi problemy. Jeden vyresim, druhej nastane.

Ten posledni je samovolne zvysovani otacek bez plynu, kdyz treba vyradim.

Popravde stalo se to jednou, ale od te doby jsem nejel. Chtel jsem podradit pred zeleznicnim prejezdem, sapnu na spojku, sundam nohu zplynu a otackuy jdou nahoru. Zaradim tedy znovu rychlost a jedu dal s tim, ze asi se kousnul plyn. Jel jsem asi jeste 5-10 km a za tu dobu auto parkrat neprijemne skublo, jako by chciplo a zas chytlo.

Na foru jsem se docet, ze lidi meli podobny problemy. Bohuzel nikdo nenapsal jasnou pricinu a reseni problemu.

Jen spousta dohadu, nejvice nazoru bylo cerpadlo - ale to mam po oprave. Muze se zase rozbit, co ja vim:-(

Narval jsem tam vervu a ono to zacalo zlobit:-(

Kdyby nekoho neco napadlo s tim volnobehem, urcite si rad poctu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me to proste chcipne. Je to urcite nekde v ELE. A vetsinou totalni kravina. Pokud mi to udela nekde blizko diag. tak to chce hned napichnout, jinak se to nezjisti. Jelikoz kdyz vypnu klicky uplne,tak to opet nastartuju a jede to normalne. Udajne po nekolika km se to vymaze jako nahodna chyba a tedy na diag neni nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest farnikpetr

Narval jsem tam vervu a ono to zacalo zlobit:-(

Kdyby nekoho neco napadlo s tim volnobehem, urcite si rad poctu:-)

Já mám Peugeot 605 2,5TD a cca. před měsícem jsem se nechal zlákat reklamou na Verva diesel od Benziny se zázračným cetanovým číslem 60, do té doby jsem kupoval výhradně u OMV. Dal jsem si tedy plnou 80L a hned od začátku nastaly problémy se studeným startováním, navíc po vyjetí 20L tohoto \"zázraku\" mi začal docela často poškubávat motor. Příště už jsem načerpal opět u OMV a pro jistotu dolil aditiva, problémy pak za krátko vymizely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nevim, je fakt ze u Benziny jsem normalne tangoval TOP-Q a nikdy zadnej problem (teda takovyto problem) problemu jsem mel uz dost:-) a osobne si myslim, ze je to palivo dobry, ale fakt jsem na plnou nadrz vervy najel cca o 100 km vic nez obvykle, ale prave zacaly problemy se studenyma startama - padani nafty, vymenil jsem hadice a dva dny na to - skubani a zmatkujici volnobeh.

Cerpadlo po repasi, tak neverim, ze by hned neco odeslo po 1000 km po repasi.

Proste dotankuju do plny top-Q naleju svy oblibeny aditivum TDS a budu doufat, moc bych za to nedal, ze fakt Verva ackoli asi dobra je, neni dobra pro muj motor.

Mimochodem, vzdycky jsem do svoji nadrze dostal kolem 62 litru, vyjizdim ji taknejak pravidelne stejne - a vervy sem tam natlacil 67:-) Dobry ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže já jsem poměnil hadice už taky.. výsledek zatím nechci moc zakřiknout, ale motor naskočí na druhý až třetí převalení motoru.. hadice jsem tam dal od Dave405 co nabízel tay na fóru.. udělám taky nějaký fotky ještě.. jinak původní hadice jsem hodil do kdytek a dal tam nový v jednom kuse a ty konetory a pod už jsem tam nedával.. dál se zlepšil i chod motoru.. je tižší a začal víc tahat od spodu.. teď jsem ještě taky zvědavej na spotřebu..

dál co se týče volnoběhu, tak mě pomohlo vyměnit ten první vstřikovač, taky mi blbnul volnoběh a po výměně to vymizelo.. měl špatnout tu elketronickou část...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze to mas asi udelany podobne jako ja. Vsechny spojky pryc, jen dve novy hadice, od pumpicky k filtru a od filtru k cerpadlu.

Tobe Volnobeh ale kolisal ne - me to po vyrazeni a sundani nohy delalo to, ze otacky sli nahoru sami od sebe:-(

Opravdu nechci ani pomyslet na to, ze by se rozbilo opraveny cerpadlo tak rychle, pokud by to mohl delat vstrik, kde jsi ho sehnal a na kolik te vysel?

Nebo ma nekdo prehled? To jediny jsem meneny nemel - tedy vstriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jop, všechy spojky jsou pryč... měnil jsem to i od nádrže k pumpičce.. jen na týhle trase byly asi 2 spojky a 2 konektory, ve kterejch se hadička točila jako kolotoč... :)

jop, volnoběh kolísal.. mužou to teoreticky dělat i ty vstřiky, když je necháš vyčistit a překontrolovat, tak tím nic nezkazíš a mě to ani tolik nestálo.. pak uvidíš dál, kde hledat, případně jestli se to tím vyřeší... je taky dobrý po vyčištění vstřiků odpojit na chvilku baterku, aby se z řídící jednotky vymazali data, protože mě, dokud jsem to neudělal, tak mi auto cukalo jako prase...

vstřikovač sem sehnal na vrakáči a stál mě tuším 1500,-... sháněl se celkem blbě, musel jsem dost hledat po netu... ještě se to dá poznat podle toho, že ti auto celkem hodně smrdí, po výměně to z půlky ustalo a po výměně těch hadic je to taky o dost lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tay je fotka mýho motoru.. tak jsem to asi zakřiknul.. v poledne jsem jel pryč a start zase hrůza... musel jsem ho točit dost dlouho.. ještě jsem potom odpojil baterku na chvilku kvůli tomu, jestli nebyla zhaluzená z toho ještě řídící jednotka.. uvidím ještě jak budu jezdit a budu to muset sledovat mno...

[upravil dne 22/11/09 LORD_mapiv]

post-0-14109611040767_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže jsem to asi zakřiknul... teď už se začínám opravdu domnívat, že auto je živý a strašně náladový.. je pravda, že po výměně hadiček se toho spoustu zlepšilo, ale starty nic moc... někdy naskočí v poho a někdy ho musím točit jako prase.. už neim co s tím... teď mě ještě napadlo, nemohlo by to dělat třeba relé žhavění bo tak něco? jak říkám, někdy naskočí na druhý převalení a někdy ho musím držet několik sekund... další závada co pozoruju že přetrvává, tak když ho na první otočení klíčku nenatočím, tak na druhý nenaskočí nikdy i kdybych se zbláznil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, to vám fakt nezávidím a jsem poprvé opravdu rád, že mám Bosche, začal bych hžavkama, zkontroloval bych je a hlavně jak dlouho auto žhaví ještě po tom, co zhasne kontrolka, apropo, kdyý dáš Lorde podruhé startovat, rozsvítí se kontrolka?

U mě svítí cca 6 sekund a pak na druhý převalení chytne nebo po zhasnutí napočítám do pěti a pak pokaždé chytne na brnk ať je léto a vedro nebo zima či mráz dále na této stránce

píšou o dvou snímačích, kerý mohou odejít, je to tam popsaný celkem dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cet jsem forum, kde meli stejnej problem jako ja a tim je samovolne zvysovani otacek pri neutralu.

Padali tam nazory jako teplotni cidlo RJ - nevim o cem je rec.

Snimac otacek rotoru cerpadla - mam 1000 km po repasi, neverim, ze by to bylo hned v coudu

A treti moznost elektromagneticky ventil dodavky paliva v cerpadle - oba selenoidy mam novy:-(

Takze babo rad. Nikdo z nich nenapsal, jak svuj problem vyresil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žhavky mám skoro zánovní... jestli na nich mám 3k km, tak moc... při druhým startu se rozsvěcuje kontrolka taky.. respektive se rozsvěcí před každým startem... pak jestli po zhasnistí čekám ještě nebo ne, nemá vůbec vliv... v tom odkaze píšou, že pokud je nějakej problém na čerpadle, tak svítí diagnostika... mě třeba nesvítila nikdy snad (před startem samosřejmně ano)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se v tom cert vyznal, diky punkac:-)

Po poslednich problemech a tritydenni pauze jsem skocil do auta, nazhavil, vzal za starter a auto napoprve chytlo:-) Takze padani nafty zrejme definitivne vyreseno vymenou hadic.

Co se tyce zmateneho volnobehu a skubani - dotankoval jsem do plne naftu Benzina Top-Q, nadupal aditivy a po ujeti asi 200 km auto ani jednou neskublo a volnobeh nevykazoval zadny problemy popsane vyse. V jednu chvili jsem ale zaznamenal, ze mi visel plovak mereni hladiny nafty v nadrzi. Je mozny ze tam mam taky peknej sajrajt.

Nicmene, ted zatim vsechno v poradku, kdyz nepocitam cvakani od motoru, dokud se motor neohreje. Snad to neni nic vazneho.

LORDE, snad se to vyresi i u tebe a bude to jen nejaka prkotina.

Jo a vecer jezdete opatrne, vcera jsem mel malem stret se stadem srnek. Nic prijemnyho, ta posledni co prebihala pred autem byla tak blizko, ze bych si ji skoro pohladil.

Nicmene musim auto pochvalit, ze 120km/h jsem na nulu zabrzdil opravdu rychle. ABS podrzelo, smyk se nekonal, proste prijemne prekvapenej. Gumy paradni, brzdnej ucinek prenesly bezchybne. Mam Good Year Ultragrip 7 - zatim max. spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...