Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Leptadlo


Maverick

Recommended Posts

Pokud vím, tak materiál na nárazníky apod. je polypropylen (PP), neboli ABS. Jestli jde leptat, to nevím, o tom jsem neslyšel. Určitě jde tavit - tavnou pistolí (půjč si nebo kup), ale jako pájecí \"drát\" musíš mít taky odpovídající polypropylen, a ne například polyetylen (PE). Když to spleteš, tak to opravdu nedrží.

Z vrakáče si sežeň kousky podobného plastu a pak to lep a brus a lep a brus... až ke spokojenosti.

[upravil dne 25.8.2009 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Demo

Matthes - nebyl to nahodou toluen? Ja to pouzival na modely....

Ja pouzival benzin, taky jsem modeloval :D

Jinak na ten naraznik by asi fakt byla lepci ta svarecka, co jsem tak nekdy zkousel lepit narazniky tak nic moc efekt. Stejne tak taveni pajkou, ten material vetsinou v tom miste prilis vytvrdne :nevim Ale zalezi na konkretnim materialu, treba to nebude problem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš horkovzdušnou pistoli, tak stačí redukční nástavec - http://www.hawera.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=19651 - a pak svařovací nožka - http://www.hawera.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=19654 a je to. Dají se koupit i tyčinky, kterými svařuješ z různých plastů - PP, ABS, LDPE, PVC...

Pokud to budeš lepit v ohybem namáhaném místě doporučuju příčně přes spáru přitavit několik výztuh z ocelového drátu.

[upravil dne 26/8/09 Midloch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, já si toho ze školy už moc nepamatuju, ale modely se dělají z PS (polystyren). Ten jde leptat prakticky jakýmkoliv organickým rozpouštědlem - třeba benzínem.

ABS (akrylonitrilbutadienstyren) by měl jít leptat třeba toluenem nebo obdobným ředidlem.

PP (polypropylen) na organická ředidla nereaguje. Na něj se prý musí Xylenem (Xylolem), což je rozpouštědlo, co se používá v tiskárnách nebo gumárnách.

Osobně si myslím, že nárazník se nedělá z čistého polymeru, ale ze směsi. Pravděpodobně ABS a PA. Čím to rozpustit, netuším. Zkus ten toluen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...