Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

\"Ukazkovy\" pristup dopravneho inspektoratu - dnes sa to podarilo


Y2K

Recommended Posts

Treba to riesit staznostou. Aj ked si myslite, ze mu to prejde nebude to tak vzdy. Vsetky taketo veci mu budu ulozene do spisu a ked je tam toho viac tak mu klesne hrebienok. Minimalne si zacne davat pozor a bude aspon slusny k ludom. Tiez pracujem s ludmi a nie vzdy je to lahke, ale takyto pristup je na povazenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u nas nastastie je dobry system, sice su cisla, ale frci to, kazdy stoji pri aute, vybehnu 3 policajti a odsypa to:super ...raz bol dobry problem, ked sme chceli prepisat Ladu, tak chces cislo motora a ono zacinalo nulou...opisal ho do PC, ale PC nulu nezobral ako cislo na zaciatku a tak sa po nas potom druhy policajt vozil, ze nesedi cislo motora, aj ked bolo uplne identicke (az na nulu na zaciatku:D)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zzipCZ

no ale částečně si za to mužež sám 34 si prošvihl z vlastní blbosti:o

Hej? A na toto si ako prisiel?

Bolo mi povedane ze o 13:00 si mam zavolat ze 34 bude tak o 13:30.

Ja som volal o 11:00, takze jedinu blbost co som spravil bolo ze som im veril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Ja ked sem sedel v praci, a prisel 17:59 zakaznik, a byl u nas na shope veduci, hold sem ho musel vybavit, ci mnel zalezitost na pol hodinu nebo na 5 minut ...

Presne toto je aj moj nazor.

Hlavne ked som tam bol posledny.

Keby nas tam bolo 10 tak to je na uvazenie.

Nechapem preco tam nemozu byt dokym je rada a nie on presne v minutu konecnej zbali a hotovo, ostatni sa mozu aj posrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa nemýlim tak sú napojený na nejakú centrálnu celoštátnu evidenciu kde zapínajú a vypínajú prístupy. Tak nejak mi to vysvetľoval jeden známy od nich. Doslova bolo povedané že vypínajú server v stanovenú dobu. Neviem čo je na tom pravdy ale to nám môžu osvetliť niektorý naši členovia ktorý k takýmto informáciám majú \"služobne\" blízko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: obaf

Y2K naco lezes k policajtom, ked tam nikoho nepoznas?:D

Poznam...

Ale kedze nemam rad darmozracov a sucitim s \"obycajnymi\" ludmi tak vzdy vsetko riesim \"normalnou\" cestou.

Teda aj teraz si radsej vystojim radu s ostatnymi a vsetko spravim tak ako sa ma a nie dakomu strkat do vacku prachy.

Mozem takychto vsetkych tak akurat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pastorek neverim tomu ze system je blokovany presne na 18 tou hodinu. Ani policajti sou neni debilove, a vedi, ze se urcite muze neco vyskytnout, co je treba dodelat, a nejaku pol hodku im urcite nechavaja.

Len pre zaujimavost, znacky na punto som mal o 7 rano, pritom otvaracia doba bola od 7:30 takze pristupi nejako volu maju :D:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

piš prosím radšej po slovensky....lebo sa to po tebe veľmo tazko číta.

Původně zaslal: Lubk0

Ja tomu scela vazne verim. To sou slovenske inspektoraty.

Jednoznacne tohle resit stiznosti na daneho cloveka. Ono si lidi stale drzi urcity respekt pred tyma pakama. Ja sem tam takisto se raz stezoval, a pak sem byl vybaven prednostne ve vedlejsi kancelari.

Kdyz proste po mne ten pajac zacal neco mrmlat spoza teho vokynka tak sem se vypital cislo odznaku a meno, ktore ty musi dat, a jel sem rovno na informacky, kde ma hned zaviedli za veducim, ktoremu sem to vysvetlil.

Posledna perlicka se mi stala na Trnavskem inspektorate ohledne vodickskeho preukazu.

Na dopravaky jako sou registrace a podobne se vstupuje ze spodu do budovy, na obcanske, ridicske a pasy se jede cez 2 poschodia hore na lavku a tam maju samostatny vchod.

Pred nejakym tym rokem sem dovrsil 21 let. Po novem sem si tehdy mnel jit prodlouzit vodicsky prukaz, nakolko sem si v 18 tce delal i velikou motorku, avsak ta platila iba s obmedzenimy KW do 21. Po tomhle veku mi to mneli odblokovat na vsechny motorky.

Tak sem si prije zespodu na dopravak, kde mi pani povedala, ze to se vybavuje hore. Ok hovorim, a vyslapal som 2 poschodia. Pre istotu sa vzdy pytam, a tak na informaciach som povedal co chcem. Poslali ma k dveram cislo XXX a tam uz cekala slusna rada neco cez 10 lidi. Nevadi. Vystal sem si radu a vesel dovnitr, a povedal sem co potrebuju.

Pani na to kouka, a celkem nechape, a potom ji to cvaklo. Optala se, ci sem byl dole na DI u nejakeho policajta, co mi v systemu odblokuje, ze mam i na velkou motorku. Tak hovorim, ze teraz odtial idem, ze nic take mi nehovorili, ze budem potrebovat.

Tak mi dala jmena 2 lidi, co to delaji, i cisla kancelarii.

Tak sem dole sjel, pozrel cisla kancelarii, pri jednej cakali 3 ludia, pri druhej 2. Tak som sa postavil k tej kde bolo menej ludi. Po pol hodine ma zobrali donutra, a tam sedel chlap. Ono tam mnela byt zena. Jaj vy hladate pani xxx , no ta jej ted na dovolenke, co potrebujete ? Ja sem ten blbej pribeh zas vysipal. Aha, tak to musite ist krizom ku kolegovi, protoze ja k tomu nemam pristup.

Tak som uz nasrany vysiel von, a isiel krizom ku kolegovi, kde bol vonku uz iba jeden clovek. Po snad 15 minutach sem se dostal dovnutra, zase vysipal muj blbej pribeh, a on na to ze dobra, ukazte mi tlacivo s kolkem a zadosti o novy prukaz. Ja ze take neco mi pani hore vubec nedala, protoze povedala, ze vy to tu najskor musite odblokovat, aby to ona zadala.

Tak mi povedal, ze som jej asi zle rozumel, ze to urcite musim mat tlacivo.

Tak som uz cerveny vysiel von, zapalil si 2 cigarety, a vyslapal schody hore. Tam cekalo 10 lidi. Prestrkal sem se dopredu, a vsetci na mne zasrane koukali. Zaklepal, otvoril, a povedal co je ve veci. Pani byla nejdriv nasrana, a pak se zacala priblbje usmivat, ze ona mi ho zabudla dat. Tak sem si sadol, vyplnila ho, a povedala jake kolky, a nezabudla mne upozornit, az sa budem vracat nech si vystojim radu , ze ona prednostne nevybavuje...

Tak sem zeslapal dole po schodech, kupil kolky, a jel k panovi XXX. Ten tam nemnel nikoho, ale zrovna si odbeh, hned je tu. Prisel, ano prisel po cca 15 - 20 minutach. Vosel som dovnutra, dal tlacivo, nezabudol prehodit ze ci som dobrovolny darca organov ked chcem motorku, a ja mohl jet zase hore.

Tam sem si to zase vyslapal, a div se stalo tam jen 6 lidi. Kolkeho stesti. Pak sem konecne zadost odevzdal, opecatkoval, a do 14 dni ze vraj mi pride SMS ka ze to je ...

Trozka sem to roztah ako Y2k, ale vidite jak to u nas bezne funguje. Zachvili 1 den dovolene bude malo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plně chápu tvoje rozhořčení x ale zase na druhou stranu, když si to porovnáš s tím co berou taxikáři za 1 min čekání se mu nedivím, že odmítá pracovat zadarmo....a taky je něco jinýho, když někdo přijde k soukromníkovi 1minutu před zavíračkou a on z toho má provizi...spíš by se měli na úřadech zamyslet na úředníma hodinama a nemít je, když jsou všichni v práci

[upravil dne 25.8.09 omegaalfa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: obaf

Y2K naco lezes k policajtom, ked tam nikoho nepoznas?:D

Poznam...

Ale kedze nemam rad darmozracov a sucitim s \"obycajnymi\" ludmi tak vzdy vsetko riesim \"normalnou\" cestou.

Teda aj teraz si radsej vystojim radu s ostatnymi a vsetko spravim tak ako sa ma a nie dakomu strkat do vacku prachy.

Mozem takychto vsetkych tak akurat...

Tak sa potom necuduj, ze tam cakas ako blbec, oni su obycajny uradnici, ich vobec nezaujma, ze ides na dovolenku, alebo ti ujde autobus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to som vám ešte nerozprával, ako som musel vybaviť technický preukaz na ukradnuté auto (originál bol ukradnutý aj s autom) aby som mohol auto vyradiť z evidencie aby mi ho následne mohla poisťovňa zaplatiť. Kto dokáže vybaviť toto, potom ho už nič na DI neprekvapí :mrk

[upravil dne 26.8.2009 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

A to som vám ešte nerozprával, ako som musel vybaviť technický preukaz na ukradnuté auto (originál bol ukradnutý aj s autom) aby som mohol auto vyradiť z evidencie aby mi ho následne mohla poisťovňa zaplatiť. Kto dokáže vybaviť toto, potom ho už nič na DI neprekvapí :mrk

[upravil dne 26.8.2009 AnotherOne]

no a to si predstav aky boli prekvapeny páni ked mojmu bratovi zadržali techničak kôli gumam na aute ktoré som mu dal a pri vyzdvihnutí našli v šuplíku dva techničáky. ja som si vybavil nový pretože ked ho zadržali mne tak sa nevedel najsť a už ma nebavilo hladať tak som si to vybavil ináč. našťastie to pochopili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

prijemna je registracia vozidla v SR, kupeneho v CR :

- STK v CR ~1.000.-

- 300.- - administrativna STK v CR [lebo sa meni majitel na kupcu]

- dopravny inspektorat Praha registracia znacky [lebo sa meni majitel na slovenskeho majitela] ~400.-

- dopravny inspektorat Praha registracia exportnej znacky ~400.-

- 2.500.- kontrola originality

- 2.000.- schavalenie dopravnym uradom

- 2.000.- recyklacny fond

- 1.500.- registracia a znacky od dopravneho inspektoratu

- ?? - administrativna STK

- XX.XXX.- - cas, dovolenka (1 + 2 dni ak ste velmi sikovni), usly zisk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam rovnaku skusenost, skoro na chlp ako Y2K.

Rovnake trouble s cislo, rovnake trouble s otazkou na policajtku, rovnaky pristup policajtky ktora ma skoro zabila pohladom a poslala ma kade lahsie, a dokonca rovnaku story s vyhodenim tesne pred koncom uradnych hodin. Ked som sa stazoval na to ako funguje bratislavsky inspektorat, z MVSR mi prisla odpoved ze sa snazia o zlepsenie a ze mame mat viac trpezlivosti :) takze rovnaki blbci sedia aj na MV. O to viac ma to napalilo pretoze som vybavoval odcudzenie motoroveho vozidla, ktore mi ukradli a ta prasiva tlsta policajtka nebola schopna ani odpovedat na otazku kolko je hodin. A na taketo individua chodia nase dane.:blicismajlik:blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...