Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

\"Ukazkovy\" pristup dopravneho inspektoratu - dnes sa to podarilo


Y2K

Recommended Posts

Sorac ze si tu takto vylievam ale to sa neda drzat v sebe...

Dnes som si siel po papiere na obvodny urad, ze konecne prihlasim motorku. Nastastie tam vsetko prebehlo v poriadku.

Tak veselo na dopravny inspektorat k policajtom.

Tam som si musel zobrat cislo. Dostal som 34, vraj okolo 13:00 si mam zavolat. Tak volam o 11:00, ze uz je 39. Sa pytam co teraz, ze si musim zobrat nove cislo lebo ma uz nezoberu, ale ze maju prestavku zacinaju az o 13:00. Tak letim tam, pridem 13:00, nikde nikoho, na tabuli svieti 41. Zaklopem na dvere, slusne sa pozdravim a spytam sa ze mam 34 sice, nestihol som to, ale vonku nikoho nie je ci by som nemohol. Pozrel na mna ako by som mu veceru zjedol, ze si mam tahat dalsie cislo. Po zopakovani mojej otazky len ukazal na dvere a pozrel na mna vrazednym pohladom.

Podotykam ze cislo 41 prislo 13:30. Dovtedy som uz mohol kludne byt doma.

Tak beriem cislo, 49, no hadam sa to stihne. O hodinu neskor...49, tak idem. V tom sa postavi nejaka teta ze aj ona ma 49. Tak teda policajt pol hodinu riesi co to ma byt s cislom. Nakoniec usudi ze tetu zoberie ze ja som dostal cislo omylom ze musim brat dalsie. Moje namietky samozrejme ani pocut nechcel. Tak co mam robit, beriem 59.

Uradne hodiny boli do 15:00, na tabuli naskoci 58 v case 14:56. Nikto nechodi, ja posledny v cakarni, tak idem dovnutra. On ze ake mas cislo, ja ze 59 ale ze uz tam nikto nie je tak ze ci ma nezoberie. Zasa pozrel na mna ako by som mu aj obed zjedol a pyta sa ze co za cislo je na tabuli, hovorim ze 58 ale....dopovedat ma samozrejme nenechal len ze on uz konci a hotovo.

Snazil som sa mu vysvetlit ze zajtra odchadzam do Rakuska, ze tu zasa tyzden nebudem,ze potom idem na dva tyzdne na dovolenku, ze mi prestane platit KO (teda nepotrebujem momentalne prehliadku vozidla od policajtov), ze uz mam zaplatenu poistku, ze dovolenku mi nedaju, ze som tu posledny, ze ci nemoze obetovat 10 minut svojho casu este....

Po 5 minutach mojho naliehania mi zacal nadavat do otravnych debilov a arogantnych somarov, zobral veci o odisiel....

Tak a teraz nemam byt nasraty?

PS: Do 14:40 robili dvaja, jeden sa potom zobral a tamten zostal sam

[upravil dne 24.8.2009 Y2K]

[upravil dne 28.8.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nepríjemná skúsenosť. Keby si to vybavoval v Trnave tak sa tam postavíš ráno o šiestej, žiadne číslo nedostaneš, okolo ôsmej ti skontroluje čísla a budeš čakať v rade možno i do jednej. Sú tam dvaja policajti. Klasika - dobrý a zlý. Ak prídeš na rad tomu dobrému tak všetko vybavíš bez problémov a na prvý raz. Ak sa dostaneš tomu zlému a niesi aspom trochu pekná baba tak skontroluje i bodku v dátume. Nemáš - odchod.

Týždeň som prepisoval P309. Tri krát som mal šťastie na toho zlého a nakoniec to skončilo sťažnosťou u náčelníka DI ktorý ma odprevadil k tomu \"dobrému\". 15 minút a všetko bolo vybavené.

Naposledy sme s manželkou prihlasovali Clio. Zase šťastie na toho magora. Manželka nahodila úsmev zohla sa k okienku ( horúce leto, tenké tričko, výstrih aby nebolo horúco) a čuduj sa svete ani potvrdenie o poistke nechcel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemal som veru od neho daleko...

Akoze to ze som nestihol 34 je tak trochu moja chyba, uznavam.

Aj ostatne veci sa stavaju.

Ale to ze ma poslal do riti a bol som posledny a cele by to trvalo 10 minut max.

Tak to ma akoze dozralo :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tomu scela vazne verim. To sou slovenske inspektoraty.

Jednoznacne tohle resit stiznosti na daneho cloveka. Ono si lidi stale drzi urcity respekt pred tyma pakama. Ja sem tam takisto se raz stezoval, a pak sem byl vybaven prednostne ve vedlejsi kancelari.

Kdyz proste po mne ten pajac zacal neco mrmlat spoza teho vokynka tak sem se vypital cislo odznaku a meno, ktore ty musi dat, a jel sem rovno na informacky, kde ma hned zaviedli za veducim, ktoremu sem to vysvetlil.

Posledna perlicka se mi stala na Trnavskem inspektorate ohledne vodickskeho preukazu.

Na dopravaky jako sou registrace a podobne se vstupuje ze spodu do budovy, na obcanske, ridicske a pasy se jede cez 2 poschodia hore na lavku a tam maju samostatny vchod.

Pred nejakym tym rokem sem dovrsil 21 let. Po novem sem si tehdy mnel jit prodlouzit vodicsky prukaz, nakolko sem si v 18 tce delal i velikou motorku, avsak ta platila iba s obmedzenimy KW do 21. Po tomhle veku mi to mneli odblokovat na vsechny motorky.

Tak sem si prije zespodu na dopravak, kde mi pani povedala, ze to se vybavuje hore. Ok hovorim, a vyslapal som 2 poschodia. Pre istotu sa vzdy pytam, a tak na informaciach som povedal co chcem. Poslali ma k dveram cislo XXX a tam uz cekala slusna rada neco cez 10 lidi. Nevadi. Vystal sem si radu a vesel dovnitr, a povedal sem co potrebuju.

Pani na to kouka, a celkem nechape, a potom ji to cvaklo. Optala se, ci sem byl dole na DI u nejakeho policajta, co mi v systemu odblokuje, ze mam i na velkou motorku. Tak hovorim, ze teraz odtial idem, ze nic take mi nehovorili, ze budem potrebovat.

Tak mi dala jmena 2 lidi, co to delaji, i cisla kancelarii.

Tak sem dole sjel, pozrel cisla kancelarii, pri jednej cakali 3 ludia, pri druhej 2. Tak som sa postavil k tej kde bolo menej ludi. Po pol hodine ma zobrali donutra, a tam sedel chlap. Ono tam mnela byt zena. Jaj vy hladate pani xxx , no ta jej ted na dovolenke, co potrebujete ? Ja sem ten blbej pribeh zas vysipal. Aha, tak to musite ist krizom ku kolegovi, protoze ja k tomu nemam pristup.

Tak som uz nasrany vysiel von, a isiel krizom ku kolegovi, kde bol vonku uz iba jeden clovek. Po snad 15 minutach sem se dostal dovnutra, zase vysipal muj blbej pribeh, a on na to ze dobra, ukazte mi tlacivo s kolkem a zadosti o novy prukaz. Ja ze take neco mi pani hore vubec nedala, protoze povedala, ze vy to tu najskor musite odblokovat, aby to ona zadala.

Tak mi povedal, ze som jej asi zle rozumel, ze to urcite musim mat tlacivo.

Tak som uz cerveny vysiel von, zapalil si 2 cigarety, a vyslapal schody hore. Tam cekalo 10 lidi. Prestrkal sem se dopredu, a vsetci na mne zasrane koukali. Zaklepal, otvoril, a povedal co je ve veci. Pani byla nejdriv nasrana, a pak se zacala priblbje usmivat, ze ona mi ho zabudla dat. Tak sem si sadol, vyplnila ho, a povedala jake kolky, a nezabudla mne upozornit, az sa budem vracat nech si vystojim radu , ze ona prednostne nevybavuje...

Tak sem zeslapal dole po schodech, kupil kolky, a jel k panovi XXX. Ten tam nemnel nikoho, ale zrovna si odbeh, hned je tu. Prisel, ano prisel po cca 15 - 20 minutach. Vosel som dovnutra, dal tlacivo, nezabudol prehodit ze ci som dobrovolny darca organov ked chcem motorku, a ja mohl jet zase hore.

Tam sem si to zase vyslapal, a div se stalo tam jen 6 lidi. Kolkeho stesti. Pak sem konecne zadost odevzdal, opecatkoval, a do 14 dni ze vraj mi pride SMS ka ze to je ...

Trozka sem to roztah ako Y2k, ale vidite jak to u nas bezne funguje. Zachvili 1 den dovolene bude malo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Parada Lubk0 a to by bola este len sranda po novom ked uz kolky predavaju len na postach :D

To je tez projev nejakyho statniho dementa, co tohle vymyslel. Normalne prijedu na inspektorat, povim co chcem delat, ona povi kolik potrebuju, a to se budem muset zase hnat do mesta na postu, koupit kolky, nejlepe zaplatit parkovne, a pak jet zase na inspektorat, to je uplne supr reseni, WOW ...

Nastesti ja bych to nemnel tak zle, pretoze na lavke kde sou obcanky, asi 200 metru je na te iste lavke posta :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zabudol som dopisat este jednu vec...

Popri tych ludoch co poctivo cakali v rade s listkami v rukach, na ktorych mimochodom bol datum 24. sept 2009 a nadavali na system a ludi okolo sa dopredu v sprievode \"kompetentnych\" drali protekcni, ti boli vybaveni ihned bez poradovych cisiel a s usmevom do desiatich minut opustali inspektorat.

A ja ako debil som tam cakal, bol som posledny a aj tak som dopadol.

[upravil dne 24.8.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

To je tez projev nejakyho statniho dementa, co tohle vymyslel. Normalne prijedu na inspektorat, povim co chcem delat, ona povi kolik potrebuju, a to se budem muset zase hnat do mesta na postu, koupit kolky, nejlepe zaplatit parkovne, a pak jet zase na inspektorat, to je uplne supr reseni, WOW ...

Nastesti ja bych to nemnel tak zle, pretoze na lavke kde sou obcanky, asi 200 metru je na te iste lavke posta :D

Tak to ano, to si zas dakto vymyslel...

A tam to mate teda v pohode, v PN je posta asi tak kilak smerom do mesta od policajtov. Takze autom tak polhodka zabita :super

[upravil dne 24.8.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Jednoznacne tohle resit stiznosti na daneho cloveka...

Toto je zrejme dost diskutabilne.

Z ich pohladu sa zrejme nemam na co stazovat.

Nestihol som cislo 34, moj problem.

To ze teta pri priehradke dala dve cisla 49, no stava sa, chybicka, dakto si to odniest ale zrejme musi, ja.

Ze 58 neprisiel, nuz, ale cakali sme na neho.

No a 59 bola zrejme v poradi uz po 15tej co nie su uradne hodiny, takze zasa mam smolu.

Takze stazovat na co?

Maximalne tak na pristup toho dementa a jeho ochotu sa so mnou vobec bavit ale to by som asi nepochodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: Lubk0

Jednoznacne tohle resit stiznosti na daneho cloveka...

Toto je zrejme dost diskutabilne.

Z ich pohladu sa zrejme nemam na co stazovat.

Nestihol som cislo 34, moj problem.

To ze teta pri priehradke dala dve cisla 49, no stava sa, chybicka, dakto si to odniest ale zrejme musi, ja.

Ze 58 neprisiel, nuz, ale cakali sme na neho.

No a 59 bola zrejme v poradi uz po 15tej co nie su uradne hodiny, takze zasa mam smolu.

Takze stazovat na co?

Maximalne tak na pristup toho dementa a jeho ochotu sa so mnou vobec bavit ale to by som asi nepochodil.

Kdyz nekdo vydal 49 tku dva krat, neznamena to, aby si se postavil na konec radi. Je to jejich chyba, a najskor mali vybavit prvu 49 tku a potom druhu, nie ta poslat niekde na koniec.

Na to by som sa stazoval ... Hlavne... Pokial sa nemylim, zaverecna je o 18 tej, tj nie 17 : 56. Pokial sa niekto bali uz o 17:56, je to porusenie pracovnej discipliny.

Ja ked sem sedel v praci, a prisel 17:59 zakaznik, a byl u nas na shope veduci, hold sem ho musel vybavit, ci mnel zalezitost na pol hodinu nebo na 5 minut ... Proste prisel v otvaraci dobe.

Verim, ze temu policajtovi takisto nekonci doba o 18 te, ale treba o 18:30 tak jak sme to mali my. Tech 30 minut ma na prezleceni, dodelani prace, odejdeni s pracoviste a pripadne doreseni pripadu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: Lubk0

To je tez projev nejakyho statniho dementa, co tohle vymyslel. Normalne prijedu na inspektorat, povim co chcem delat, ona povi kolik potrebuju, a to se budem muset zase hnat do mesta na postu, koupit kolky, nejlepe zaplatit parkovne, a pak jet zase na inspektorat, to je uplne supr reseni, WOW ...

Nastesti ja bych to nemnel tak zle, pretoze na lavke kde sou obcanky, asi 200 metru je na te iste lavke posta :D

Tak to ano, to si zas dakto vymyslel...

A tam to mate teda v pohode, v PN je posta asi tak kilak smerom do mesta od policajtov. Takze autom tak polhodka zabita :super

[upravil dne 24.8.2009 Y2K]

Áno, je to blízko ale inšpektorát otvára o 7:00 a pošta o 9:00. Akonáhle si odbehneš pre kolky a si sám tak po návrate ideš na koniec radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...