Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

\"Ukazkovy\" pristup dopravneho inspektoratu - dnes sa to podarilo


Y2K

Recommended Posts

Ahoj.

Tak něco pozitivního - Na odboru dopravy v Chomutově to funguje takto:

1. objednám se zasláním SMS

2. do jedné minuty mi přijde odpověď s návrhem termínu (datum a čas) s dotazem zda mi to vyhovuje

3. a) pokud potvrdím, opět do minuty mi přijde SMS s vyvolávacím a kontrolním číslem

b) pokud odmítnu (termín mi nevyhovuje) systém vygenereuje a odešle návrh jiného termínu

4. v den a čas se dostavím (raději něco málo před uvedeným časem) Otevřené jsou dvě přepážky, jedna pro běžné klienty a druhá pro \"SMS objednané\". čekal jsem tam vždy max 10 minut a do půl hodiny jsem odcházel s RZ pod paží.

Stejně to funguje např. i pasů a protřednictvím SMS si můžu od televize v obýváku zjistit i bodové konto.

Tomuto přístupu už chybí jen trochu příjemnější jednání úředníka za přepážkou. Výraz toho obličeje jednoznačně říká, že zase \"OTRAVUJETE\".

Ale nic není dokonalé.

A ještě maličkost. Poplatky za ůřední výkon můžete zaplatit na místě hotově nebo platební kartou.

Takže JDE TO je to jen v ochotě a v lidech.:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to dnes zmakol...

Ale, musel som si zobrat samozrejme volno.

Dotrepat sa z Viedne, cakat tam od siestej ako tlk, listky davali 7:30, a aj tak som bol 20.

Vybavili ma 25 minut pred zaverecnou !!! Cisla rozdali po 47 tusim.

Chudaci ludia.

Nastastie tam boli dvaja a dostal som sa k inemu ako minule, ten bol celkom ochotny, no ten druhy len pri mne vyhodil 2 ludi a bavil sa s nimi ako s poslednymi ciganmi, hajzlik.

A to podotykam za to, ze na ziadosti o prihlasenie nemali v kolonke cislo 3 (uz neviem co tam presne potrebuju vpisat) napisane DOVOZ, nie aby im povedal co a kde dopisat, on ich poslal prec.

Samozrejme som to tam nemal ani ja, pretoze ta kolonka sluzi na nejake udaje o predchadzajucom vlastnikovi takze to ze tam patri DOVOZ nikto neviem.

Mne ale ten druhy povedal ze tam ma byt napisane toto a dopisal to tam on sam.

[upravil dne 28.8.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co by sme chceli od blbcov bez mozgu.ked vidim policajta tak sa mi nozik vo vrecku otvara.vygumovane to je vsetko.

na nich plati jedine staznost na konkretnu osobu.bude mat takych par v spise a zaplace.

ja by som sa tam neudrzal a nadaval ako pohan.

inac si to mohol spravit aj tak ze by si skocil k notarovi a urobili by ste splnomocnenie na prepis alebo teda prihlasenie.ak by si to uz nijak nestihal osobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: martinem2

prijemna je registracia vozidla v SR, kupeneho v CR :

- STK v CR ~1.000.-

- 300.- - administrativna STK v CR [lebo sa meni majitel na kupcu]

- dopravny inspektorat Praha registracia znacky [lebo sa meni majitel na slovenskeho majitela] ~400.-

- dopravny inspektorat Praha registracia exportnej znacky ~400.-

- 2.500.- kontrola originality

- 2.000.- schavalenie dopravnym uradom

- 2.000.- recyklacny fond

- 1.500.- registracia a znacky od dopravneho inspektoratu

- ?? - administrativna STK

- XX.XXX.- - cas, dovolenka (1 + 2 dni ak ste velmi sikovni), usly zisk

mal si to dat spravit niekomu kto vozi auta z vonku a mal by si to rychlo a bez akehokolvek znervoznovania.za maly poplatok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi na té dopravce nebyl takhle tři dny za sebou jak já. Až jsem si třetí den vzal kameru a začal natáčet, jak tam jednají s lidma, přišla ochranka s nějakým úředníkem, vzali mě bokem do kanclu a za 10 min. vyřízeno co jsem potřeboval.

Na všech úřadech už mám poslední rok vždycky zaplej diktafon v kapse a jak si ouřada všimne, že mi tam něco bliká, to je změna chování- hned jde vše bez problémů a průtahů. Už jsem si kolikrát říkal, jestli si náhodou nemyslí, že jsem novinář:)

[upravil dne 29/8/09 radekbambus]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

inac si to mohol spravit aj tak ze by si skocil k notarovi a urobili by ste splnomocnenie na prepis alebo teda prihlasenie.ak by si to uz nijak nestihal osobne.

Toto by bolo asi tazsie, nakolko ide o moto a KO uz platilo posledny den, teda nie ze platilo ale u policajtov do 15 dni od KO netreba prehliadku, takze moto by tam musela tiez.

No a to by som asi tazko dakoho zohnal kto by tam siel za mna a na moto.

Ale nastastie uz je po tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...