Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Spojkový pedál P306Break 1.9D


cingov

Recommended Posts

Pri zošliapnutí spojkového pedálu niečo buchne a pedál spadne na podlahu.Sám sa na miesto nevráti-musím ho manuálne zdvihnúť:myslim...Neviem či praskla nejaká pružina,alebo treba vymeniť spojkové lanko...Prosím poraďte;):superVďaka:cool:

[upravil dne 24/8/09 cingov]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: cingov

no bol som pozret,pruzina je O.K.,lanko je tiez O.K.-zrazu mi to po pár zošliapnutiach začalo fungovať:myslim-teraz neviem...:myslim:o kde ostanem visiet na ceste:roker

Hmm... Raz mi takto prdlo lanko pr vjazde do kruhaca (to bol trapas ked za mnou stala strudla)no ale to povolilo na dobro. ono to lanko funguje skoro ako na bicykli brzda tak mozno ta struna na bowdene sa dako zosmykne, ale ked to bez zasahu potom ide?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento problém jsem měl taky... poprvé se objevil cca před 15000 km.. dělalo to skoro při každém sešlápnutí spojky. Šlápl jsem na spojku, ozvala se prasknutí a pedál zůstan na podlaze... potom zničeho nic to přestalo dělat až nedávno problém nastal znovu... tentokrát jsem lanko už vyměnil..

U motorů 1.8 a více je na lanku nějakej samoseřizovací zmetek..

mě to praskalo v tomto místě.. viz foto.. je to hnedka na začátku lanka od pedálu..

post-0-14109609229442_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petrn0

tento problém jsem měl taky... poprvé se objevil cca před 15000 km.. dělalo to skoro při každém sešlápnutí spojky. Šlápl jsem na spojku, ozvala se prasknutí a pedál zůstan na podlaze... potom zničeho nic to přestalo dělat až nedávno problém nastal znovu... tentokrát jsem lanko už vyměnil..

U motorů 1.8 a více je na lanku nějakej samoseřizovací zmetek..

mě to praskalo v tomto místě.. viz foto.. je to hnedka na začátku lanka od pedálu..

Samo stelovacie lanko som mal aj ja a take iste som tam dal:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to už keď ho budem mat vonku tak ho mozem rovno vymenit:cool:,ale najprv ho musim kupit:roll .Nasiel som na internete nejaku značku Starline za 37,98€ v AutoKelly co vy na to??

[upravil dne 25/8/09 cingov]

[upravil dne 25/8/09 cingov]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal takyto problem asi pred mesiacom, prasklo a pedal ostal dole az kym som ho nevytiahol a tiez mi to nerobilo vzdy. tam sa skratka ten samosponovaci mechanizmus vybije a lanko presmykuje ked stlacis pedal, tak som to vymenil, ale namiesto samosponovacieho som kupil manualne nastavitelne a uz to slape ako hodinky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak a je to tu ..! spojecka sa zacala ozyvat aj mne .. zatial je to len sem tam raz za 2 tyzdne to praske a hned potom to je v pohode..vie mi niekto poradit kde by som to lanko kupil a popripade aj presny typ...? pozeral som ELIT aj AUTOKELLY a maju tam toho tolko ze si neviem vybrat...uvadzaju tam rozne rozmery tak teraz neviem ... nerad by som kupil neky nezmysel... dik..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se na auto kelly.cz-e-shop-katalog-najdi svoje auto.Najdeš tam dva druhy lanek Starline-bez samostavu,Ate-original se samostavem.Začnu takhle.Před 2 lety jsem koupil 306,co mám doteď,orig lanko šlo špatně-šlo šptatně řadit-dal jsem tam Ate original z auto kelly.cz,ale u mě byl ještě problém,že spojka šla hrozně ztuha,tak mi před týdnem i ten originál ate praskl,tak jde převodovka ven a spojka jde komplekt nová i když fungovala v uvozovkách dobře.Přítlačný talíř časem ztratí přirozenou pružnost vlivem tepla spojka začíná jít opravdu ztuha což bude v průměru každých 30 tisíc km,či každý rok přetrhávat lanko.Pozor-ty orig.samostavné časem začnou zlobit u všech Peugotů-spadne vám pedál atd,je pravda-použijte lanko nové bez samostavu a problém se vám v tomhle vyhne-akorát po nějakém čase se musí manuálně doseřídit,ale to je opravdu maličkost!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

nedavno jsem koupil P 306 1.9td a hnedle měl jsem měl co dočinění se spojkovým lankem. Ruplo mi ve chvíli kdy jsem měl auto půjčený před koupí. Ojednávka v Servisu podle roku vyroby a motorizace byla bezpředmětná(výrobce Starline), páč lanko bylo naprosto jiné. Následovalo hledání s prodejcem v Auto kelly podle délky, což se potvrdilo jako dobrá volba,ale je ručně štělovací a projistotu jsem jel ještě na vrakáč. Na vrakáči měli pouze krátky samoštěli, čemuž nemohli uvěřit, že tam mám tak dlouhý.. Spojka jde dost stuha, takže mě v nejbližší době čeká taky spojka..:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě šla spojka při koupi mé 306 ztuha dal jsem nové lanko ATE od firmy auto kelly za nějakých cena pro mne-1200 Kč,před měsícem mi prasklo už to nové lanko-tak jsem nechal dát novou spojku Valeo original-premium+bohužel znova celé lanko a jde vše jak na novém autě.Ono když to jde ztuha tak to raději nechte vyměnit nebo vás najistotu bude někdo odněkud odtahovat-mě se to stalo 1 Km od domu a před tím jezdil všude možně po ČR...Když to jde těžko,je ten celý mechanizmus s přítlačákem a lamelou O.K zarezlý opotřebený atd.Dle hodně zkušeností nedávejte na zejména diesly spojky starline a jiné levné-jdou jakou nové ztuha a moc nevydrží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jindras

Mě šla spojka při koupi mé 306 ztuha dal jsem nové lanko ATE od firmy auto kelly za nějakých cena pro mne-1200 Kč,před měsícem mi prasklo už to nové lanko-tak jsem nechal dát novou spojku Valeo original-premium+bohužel znova celé lanko...

A na kolik tě přišla spojka..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...