Jump to content

Žhne kontrolka dobíjení- jezdim

Dundee
 Share

Recommended Posts

Dneska se mi stala nemilá věc.

Po nastartování mi žhnula kontrolka dobíjení, která po vytočení motoru zhasla a pak ani neblikla. Při dalšim startování slabě žhnula už v poloze před startem a pak zhasla zase až po vytočení motoru.

Teď jsem kontroloval dobíjení jak bez zátěže, tak se zaplejma spotřebičema (kromě klimy)a normálně dobíjí 13,8- 13,9 V.

Co může být v háji? Uhlíky jsem vyráběl cca rok a půl zpět z uhlíků pro rotační měniče do vrtulníků, takže ty by měly být v pohodě, ale kroužky nebyly v úplně nejlepší kondici (ten horší měl vybroušen asi 1 mm do hloubky).

Mám shánět jinej altík nebo \"jenom\" koupit nějaký díly? Nerad bych někde zůstal viset...

[upravil dne 27/8/2009 Dundee]

môžu byť tie diódy v ťahu alebo aj reglér, ale najskôr pozri či máš podoťahované a nezoxidované spoje na altíku kde sú káble pripevnené. A ako už bolo vyššie písané tak šikovný autoelektrikár ich vymení tie diódy ak sú náhodou v ťahu.

Marcel: Zhasne po prošlápnutí plynu, pak je furt zhaslá.

Někdy po nastartování sama zhasne, někdy žhne, je to nějaký divný:myslim

Pokud se k tomu zítra dostanu, tak skočim za týpkem, co altíky dělá a poptám se ho.

Skontroluj pripojenie toho tenkého káblika na alternátor. Ak je v poriadku tak si pomaly objednaj celý regler. Tie uhlíky si vyrábal a z ako tvrdého materiálu? Ak bol o dosť tvdší ako pôvodné tak je možné že predrali krúžky a bude ich treba repasovať.

Každopádne to neodkladaj aby si nezostal prejvapený keď nenaštartuješ.

Původně zaslal: limar]

Dioda neblbne, tá buď ide, alebo nie. ešte tak nejaký studenák na mostíku. Ale typoval by som to na krúžky, alebo uhlíky:myslim

no to bych netvrdi protože mě to dělalo to samé a byla špatná dioda:papa

[upravil dne 25/8/09 zzipCZ]

Kontrolka môže presvecovať aj pri špatnej dióde, to sa nehádam, ja som len chcel povedať, že dióda je polovodič - PN prechod a ten je buď ok, alebo je prerušený, t.z. že cez ňu neide nijaký prúd, alebo je prerazený a vtedy neplní funciu usmerňovača čiže prepúšťa obe polvlny striedavého napatia;)

jenže v alternátoru na usměrňovači není jedna dioda, ale jen tři. A jedna z nich může být špatná, a to je to ,proč kontrolka problikává. Do \"pokusů\" jsem dal poruchy alternátorů, tak se podívej.

[upravil dne 25.8.2009 kobr]

Díky všem za tipy a rady, ale můj altík se rozhodl, že se na mě vybodne a dneska ta kontrolka žhnula pořád a altík nedobíjel:grr

Tudíž jsem se v domnění toho, že tu někde mám altík z tý 406ky, rozhodl dojet domů a vyměnit ho. Jenže altík jsem nenašel:(

Zatím se peru se spodním šroubem u toho svýho:blicismajlik a pak vyzkouším jiný od Devils-nighta, jestli tam sedne;)

No a zítra ten můj poputuje na repas:roll...

Původně zaslal: limar

Kontrolka môže presvecovať aj pri špatnej dióde, to sa nehádam, ja som len chcel povedať, že dióda je polovodič - PN prechod a ten je buď ok, alebo je prerušený, t.z. že cez ňu neide nijaký prúd, alebo je prerazený a vtedy neplní funciu usmerňovača čiže prepúšťa obe polvlny striedavého napatia;)

I kdž je to dvoustavovej polovodič může bejt \"napálená\" a trochu převádět i na druhou stranu. Je jich tam je víc a jedna může bejt regulérně smahlá. U tejhle elektroniky nikdy nevíš :D

[upravil dne 25.8. 09 dolly1010]

Původně zaslal: Dundee

...

Zatím se peru se spodním šroubem u toho svýho:blicismajlik a pak vyzkouším jiný od Devils-nighta, jestli tam sedne;)

Tam je ten šroub na klíč 21 ne?