Jump to content

pri zapnutí klimatizácie sa majú zvýšit otáčky 1,9D motora?

marko306
 Share

Recommended Posts

pri zohriatom motore mám +/- 800 ot/min. Keď zapnem klímu tak mi klesnú na +/- 750 ot/min. Motor ako keby už, už chcel zdochnúť, ale pradie. Viem, že ak sa zapne kompresor tak je to záťaž na motor, hlavne pre mojích 69koníkov, ale nemali by sa zvýšiť otáčky motora? Nemalo by to nejaké čidlo alebo čo zvýšiť?:myslim je to takto v poriadku?

Ďakujem za reakcie.

[upravil dne 23/8/09 marko306]

vpliv na spotrebu to má, to mi je jasné, aj všetky tie veci okolo toho, ale ide mi hlavne o to, že bratranec má mareu 1,6i 16v a ak zapne klímu tak mu asi o nejakých 100 ot/min zdvihne otáčky na motore. Je to síce talian a ešte k tomu benzín, ale či to náhodou niečo také nemá aj francúzky diesel poprípade benzín, to pridanie otáčok

Neviem síce ako je to na maree, ale mne na hdičku po zapnutí klim. málinko otáčky klesnú. Na otáčkomeri to nie je ani poznať, ale sluchovo ide ten motor ťažšie - kompresor má odpor a k tomu zopnú sahary, takže aj alternátor má čo robiť a to je ďaľšia záťaž pre motor.

Čau.Mám ten samý motor 1,9D s klimou a přizapnutí klimy mi klesnou též otáčky na volnoběh jako tobě.Zatím jsem to neřešil /možná se to ani nedá/,ale moc to příjemné při rozjezdech není.Jedině přes léto o trochu zvednout volnoběžné otáčky bez zapnuté klimy.

tak vidím, že zatial to máte jedna deviatkári tak ako ja. Akože ja to tak isto neriešim nejak extra, len ma to dosť tak zaujímalo, že či to tak má byť alebo nie. Vyzerá to, že to potom máme ok :D

Zatiaľ vám ďakujem za postrehy, chlapi :super

keď sa pýta motor zdochnúť po zapnutí klími a videl som to na iných autách, že sa zvýšili otáčky motora, tak áno LubkO, trápilo ma to či mám všetko ok. Nechcem mať auto otroka, že opravím až keď sa pokazí, kto sa ako stará o auto tak auto mu to tak vráti. Ale zas nie tak aby som slúžil autu. Auto má slúžiť mne.