Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 1.6í-syčivý zvuk z motoru


Guest rex38f

Recommended Posts

Prosím o radu,při nastartování se ozyva z motoru takový syčivý zvuk jako by bylo něco přidřené,je to dost slyšitelné.Auto sice jezdí normálně,ale jak dlouho.Podle poslechu se to ozyvá z levé strany kde jsou rozvody..Prvně jsem myslel že to děla servo,ale není to.Může mi stím někdo pomoct,kdo už jste něco takového měl?Co stím nechci rozebrat pul motoru zbytečně.Olej tam mám polosyntetiku Castrol GTX magnetac10w/40,najeto 8tiskm vyměna loni v květnu.

[upravil dne 26/8/09 rex38f]

[upravil dne 26/8/09 rex38f]

[upravil dne 27/8/09 rex38f]

Záznam (1).amr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to taky asi neřešil,ale chtěl jsem auto prodat,a případní zajemci když slyšeli motor tak rychle vycouvali.Takže když chci auto prodat tak se musím zbavit toho nepříjemného zvuku.Mám v planu vyměnit vodní pumpu,rozv.řemen a kladku uvidím co to udělá,pak už jedině zbyvá uložení vačky nebo vačka samotná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zitra ještě zkusím sundat řemeny od altiku a serva.Nastartuji na chvili a uvidím jestli to bude ještě slyšet,alespon tim vyloučím jedno nebo druhé.Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně jsem se k tomu dneska dostal.Jel jsem vylučovací metodou,prvně sundal řemen altíku,zvuk pořad stejný.Pak jsem sundal řemen serva a ejhle přestalo to.Měl jsem koupenou rozvodouvou sadu tak při jednom rozebraní jsem měnil rozvody.Kladka trochu šustěla a řemen skoro o1cm natažený oproti novému.Tak ted se budu muset zaměřit ještě na servo a kladku.Alespon ted vím co to šustí.Mám nahradní servo,zkusím vyměnit,pak už jedině napinací kladka serva.děkuji za všechny rady,ještě se ozvu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...