Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Displej 406


Foja

Recommended Posts

Ahoj,mam problem s displejem.Je to displej na palubni pocitac a na radio.Je umisteny na stredovem panelu nad ovladanim automaticke klimatizace.Vylila se mi do nej vune do auta a pomalu prestaval psat.Tak jsem ho rozebral a vycistil a je to porad stejne.Nevite nekdo,jestli se necha nekde nejak a za kolik opravit,nebo sehnat nejaky jiny?A taky jak je to s radiem,jestli neni nejak svazany s origo radiem.Nerad bych koupil jiny a zjistil,ze v mem aute nejde.Diky za jakoukoliv radu.Hodim sem fotky pro upresneni o jaky displej jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Display musíš mít ten správný, jinak ti nebude fungovat komunikace s radiem. Když jsem měl 406ku, tak neměla origo radio. To jsem si sehnal na vrakáči a musel jsem k němu ještě koupit display a páčku na ovládání. Po spárování na dia to bylo OK. Radio komunikuje s BSI přes display.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

nechci zacinat nove tema a nenasel jsem ze by se to tu resilo, tak snad mi tu nekdo odpovi..

chtel bych vedet, zda je mozne nejakym zpusobem do 406 Break, ktery ma na dipsleji pouze venkovni teplotu, vymenit display za ten, ktery zobrazuje udaje z palubniho pocitace jako je spotreba, ujete km atd.. a nasledne to samo i zprovoznit :super

mam tam ted tento:

PeugeotPanel.jpg

ptam se proto ze driv jsem mel Opel Astra a tam to bylo tak, ze u aut ktere to nemely v zakladu, stacilo vymenit displej a pripojit konektor a voala palubni PC byl na svete.. tak tajne doufam ze by to moho byt stejne u Peugeotu :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Guest joda4O6

Abych nezakladal nove tema tak jsem si koupil od fiwole display na teplotu ale nemam cidlo a nemuzu zde najit z ceho by se to dalo vyrobit a nasledne zapojit připrava tam asi nejaka je je tam konektor ten podlouhly a je v nem asi 5-6dratu poradte diky:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cidlo se pripojuje na ten konektor na pozici 6 a 7, dva oranzove draty cisla 721 a 722, je to NTC cidlo s hodnotou 2,5kOhm/20stC, ale tezko ho sezenes, da se nahradit univerzalnim NTC termistorem 2k2, kterej se jeste muze zkombinovat s paralelnim a seriovym odporem, presny vypocet tu byl uz jednou nekde uveden, ale stejne to ma pak odchylku +- 3 az 5stC v ruznych oblastech, takze to neni uplne presny, novy cidlo vyjde na ca 500

zde vlakno na tema neorigos cidlo

[upravil dne 24/2/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, byl byste někdo tak hodný, a napsal přesný typ termistoru, se kterým to funguje? Těch odkazů typu \"někde se tady psalo\" bylo už dost. Termistorů je nepřeberně typů, liší se základním odporem (někdy udáván při 20, jindy při 25 st.C), pozitivní nebo negativní, tolerance teploty/odporu i průběhem křivky - více či méně lineární.

Uvedené schema od AnotherOne je hezké, ale chybí typ. Navíc hodnota 2k7 je těžko sehnat, protože není v obvyklé řadě R6.

Miro369 sem už asi nechodí, zřejmě on jediný věděl typ čidla.

[upravil dne 26.2.2010 P607Olda]

[upravil dne 26.2.2010 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to raději smažu. Dělal jsem v Prametu, o termistorech taky něco vím, proto jsem netrpělivě čekal, kdo to už konečně vyřeší, včetně křivky, tedy souběhu v širším rozsahu, a také tolerance, protože termistory mívají toleranci okolo 10%, tedy asi 10 st.C, polovodičová čidla okolo 1 až 2 st.C a jenom individuálně kalibrovaná mívají pod 1 st.C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...