Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Uniká voda - váš názor


biema

Recommended Posts

Na mojom P 307 mizne voda. Raz za 3 mesiace dolejem asi pol litra. Pojdem dat menit rozvody a dam si hned pozriet aj tento problem ale od Vas by som chcel vediet Váš názor a na kolko to tipujete. Bol som Vam to aj odfotit a zaznačil som tam aj miesto od kiaľ vodu vidim unikať.

Foto :

(Klik na odkaz - klik na obrazok - klik na \"Zobrazit v povodnej velkosti\")

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=6c7757339b69f890cd647bff10cd6db4

http://rapidshare.com/files/270553971/motor_voda.jpg

Dakujem.

[upravil dne 23/8/09 biema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, toto je trochu OT, ale zaujimalo by ma co je to tam napravo pred poistkovou skrinou - ta kruhova nadoba co z nej ide ten kabel? Ja to v motore nemam :myslim

Inac mne tiekla voda cez vodne cerpadlo - to menili a pretesnovali, ale teraz mi tecie zas, tak neviem. Potom daj pls. vediet co to bolo a ako to dopadlo. Inac este sa opytam - v nadrzi na vodu mas aj nejaky tmavy povlak (na stenach, na hladine)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este som sa k oprave nedostal. Tak ze este neviem v com je problem v tej unikajucej vode. Ako tu uz bolo povedane ta nadoba pod pojistkovou skrinou nieje nadobou ale je to to tiahlo plynu alebo tak ako povedal ozzy56. Neviem ako si si všimol tmavy povlak na nadobe vody, (mne sa tmavy nezda) ale v podstate mas pravdu voda je dost natmavla. Auto som kupoval tento rok (samozrejme od ineho majitela) a kvapaliny som este nemenil ale aj to mam teraz v plane. Ale popravde si ma trosku postrasil. Az teraz si tak uvedomujem ci ta kvapalina by mala byt taka tmava. Som laik a tak mi hned hlavou prebehlo ci sa do vody nemoze nejak dostavat olej?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej se do vody dostávat může,ale plaval by na povrchu vody (olej je lehčí)--bylo by asi vadné těsnění pod hlavou--

nechej to mechanikovi,ať rozhodne,kde to teče--možná bude lepší (jednodušší) přetěsnit tu komoru termostatu a pak uvidíš,zda to poteče dál...,pak už jen to těsnění pod hlavou...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, přesně v tom místě, kde naznačuješ mi taky unikala voda, auto občas hlásilo různý poruchy na displeji (např. chyba katalyzátoru apod.). Bylo to ještě v záruce, 307 strávila v servisu docela dost času, celkem asi 5 oprav, několikrát sundaná hlava, měněný těsnění pod hlavou, voda stále vzlínala mezi blokem a hlavou. Všechno se to táhlo docela dlouho. Nakonec se v Peugeotu rozhodli upravit něco na hlavě, už nevím přesně, říkali, že je tam nejaká konstrukční vada, příliš tenká stěna hlavy. Dneska je to asi čtyři roky po finální opravě a, musím zaklepat, voda nevytéká. Akorát motor je stále cítit po chladící kapalině. Pokud bys chtěl přesný popis závady, musel bych se podívat do papírů, jestli je najdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja som ho tam dnes zaviezol. Este to nieje hotove ale mechanik je fajn a upokojil ma že s opravou nebude problem. Rozvody (len sučiastky) ma vysli 180 €. Popri tom mi aj pretesni ten motor. (tesnenie pod hlavou) je vraj uplne prehrdzavele a je to pre Peugeoty typicke. U HDI cca pri 120.000 km a benzin od 150.000 km. Vo vode olej nemam. Stacilo strcit prsty do nadobky na vodu a na prstoch mi neostal žiadny olejovy povlak. Možno len trošku ale je to predsa zmes s nemrzkou. Dam este vediet po oprave. Možno už zajtra. Ako hovorim , šikovny mechanik. Kolegovi robil rozvody a vymenu oleja a filtra na Volve den predo mnou a za necelich 24 hod mu volal že si ma prist pre auto.

Riesim teraz este jednu dilemu. Urvala sa mi koncovka od potrubia vyfuku a bude to chciet novu. Poradte, Poliak za 40 € alebo origoš za 100 € ?

A este mimo tuto temu.: Poradte mi prosim ako dostanem fotografiu ku svojmu profilu tak ako mate vy. Rad by som tam vycapil svojho Peugeotíka.

[upravil dne 27/8/09 biema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to ako ho dostat ako avatara pod prezyvku som tiez este neprisiel, ale ako podpis pod prispevky to spravis tak, ze fotku nahras napr. na www.imageshack.us, on ti potom ponukne niekolko druhov linkov, ty si skopirujes ten co zacina na URL a konci ako /URL a vlozis ho do kolonky na podpis.

Inac dnes som si chcel kupit tu vodu aby som mohol dolievat kym to dam opravit a na pumpe mi povedali, ze ich je viacero druhov (farieb), ktore sa nemozu miesat, takze musim kupit taku, aku tam uz mam naliatu, lenze ja nemam ani tusenia aka tam momentalne je. Da sa to nejako zistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegascream

...chcel kupit tu vodu aby som mohol dolievat kym to dam opravit a na pumpe mi povedali, ze ich je viacero druhov (farieb), ktore sa nemozu miesat, ...

Temer všetky su na báze elylénglykolu. Stačí trochu ochutnať a ak chutí ako umelé sladidlo tak môžel doliať akúkoľvek ktorá je pre hliníkové motory. G11, G12. Ak sa chystáš robiť opravu ešte do zimy tak kľudne dolievaj vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak s výsledkom som sa trošku omeškal ale tu ho máte. Rozvody vymenené (Rozvody som kupoval mimo ceny opravy) . Motor pretesnenený (Tesnenie dodal mechanik). K tomu vraj ale musel zbrusit hlavu motora. :o .Povedal som si dobre, ved keby to nespravil tak to bolo celé oničom. Ešte som mu dodával spodný kryt motora ktory som chcel aby mi namontoval. (Bola to bakelitova nahrážka za 25€ - to bolo platene mimo opravy).

Suma-sumárum : Robota výmeny rozvodov + tesnenie a namontovanie + zbrúsenie hlavy + namontovanie spodného krytu motora = 243 € . (7320,-sk)

A otazka znie . Otiahol ma ? Alebo možem byt spokojný. Preto že mne sa tá suma zdá neuveritelne vysoka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: biema

Tak s výsledkom som sa trošku omeškal ale tu ho máte. Rozvody vymenené (Rozvody som kupoval mimo ceny opravy) . Motor pretesnenený (Tesnenie dodal mechanik). K tomu vraj ale musel zbrusit hlavu motora. :o .Povedal som si dobre, ved keby to nespravil tak to bolo celé oničom. Ešte som mu dodával spodný kryt motora ktory som chcel aby mi namontoval. (Bola to bakelitova nahrážka za 25€ - to bolo platene mimo opravy).

Suma-sumárum : Robota výmeny rozvodov + tesnenie a namontovanie + zbrúsenie hlavy + namontovanie spodného krytu motora = 243 € . (7320,-sk)

A otazka znie . Otiahol ma ? Alebo možem byt spokojný. Preto že mne sa tá suma zdá neuveritelne vysoka.

To je celkom dobra cena. Ja som bol teraz na výmenu rozvodov

a stalo ma to aj s robotov 350€. Bolo v tom rozvody, filtre a

robota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...