Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot pochvala


Dutch

Recommended Posts

Zdravim vsetkych,vcera som sa vratil v dov.Chorvatsko,a musim povedat ze moj Peugeotik 307 posluchal celych 1800km.(spokojnost) Co je ale zaujimeve? Cely cas mi nepiskali brzdy.No ked som prisiel domou pred barak a brzdim tak zase piskat zacali.Vsade dobre ale doma sa piska najlepsie.Asi to je zmenou prostredia. xixi.Mate niekto tiez taku skusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest foto1977

ahoj nevím, ale asi máš už drobet sjeté kotouče. Pokud tedy nemáš sjeté i destičky.

Já již několikrát praktikoval tento postup:

1/ nákup nových destiček

2/ obroušení hran kotoučů ruční rozbruskou z obou stran (pokud tedy ten grot nemá víc jak 1,5mm, pak jedině výměna)

3/ nasazení destiček

4/ váměna brzdové kapaliny+odvzdušnění.

To broušení kotoučů sice každej servis zakazuje, ale pokud bereš max 1,5mm tak je to v pohodě, ale pozor

podruhé už to nesmíš brousit! Většinou vyměníš destičky a pokud ty kotouče nazabrousíš aby byly hladké tak právě ty nové destičky berou o ty hrany.

Je to drobet špinavá práce, ale zvládne jí každej trochu zručnější amatér a výsledek je vynikající.

V 90% pískaj hlavně zadní kotouče, kde se destičky ani kotouče víceméně nemění a tam to obroušení pomůže moc.

Jinak na své 307 jsem od února najel už přes 16tis km a pohoda, nebýt jedné mé blbosti což jsem rozebíral v servisním vlákně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foto1977

ahoj nevím, ale asi máš už drobet sjeté kotouče. Pokud tedy nemáš sjeté i destičky.

Já již několikrát praktikoval tento postup:

1/ nákup nových destiček

2/ obroušení hran kotoučů ruční rozbruskou z obou stran (pokud tedy ten grot nemá víc jak 1,5mm, pak jedině výměna)

3/ nasazení destiček

4/ váměna brzdové kapaliny+odvzdušnění.

To broušení kotoučů sice každej servis zakazuje, ale pokud bereš max 1,5mm tak je to v pohodě, ale pozor

podruhé už to nesmíš brousit! Většinou vyměníš destičky a pokud ty kotouče nazabrousíš aby byly hladké tak právě ty nové destičky berou o ty hrany.

Je to drobet špinavá práce, ale zvládne jí každej trochu zručnější amatér a výsledek je vynikající.

V 90% pískaj hlavně zadní kotouče, kde se destičky ani kotouče víceméně nemění a tam to obroušení pomůže moc.

Jinak na své 307 jsem od února najel už přes 16tis km a pohoda, nebýt jedné mé blbosti což jsem rozebíral v servisním vlákně.

kotuce aj platnicky su OK,zadne kotuce boli troska hrdzave,predchadzajuca majitelka jazdila malo a pomaly,ja som to dal do poriadku ale stale si popiskuju.Ale ako som uz pisal celu dovolenku ani nepiply.A to som v chorvatsku jazdil aj po meste asi 150 km.No doma si uz piskaju,potvory.Ale to ma vobec netrapi,len som si to vsimol ako zaujimavu vec. Mozno tam je ina vlhkost vzduchu alebo nieco ine co malo na to vplyv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni jsem byl 406 v Chorvatsku taky, asi 1800km a jízda super, a předloni dokonce v Bulharsku a za ten týden jsem najezdil asi 5400 km , sjely jsme totiž při cestě domů až do Turecka, podívat se na druhej světadíl :D a naprostá spokojenost:super

[upravil dne 24/8/09 Šalda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když bych to měl rozepsat tak 1700km tam, něco jsme najezdily tam a nějakých 1000, Turecko plus cesta zpět :-) ale byla to pánská jízda v řízení jsme se střídaly, pochopitelně :D

já nejsu ten typ že dojedu k moři, vyplácnu se na pláž a ležím, chcu poznávat okolí proto jezdíme na dovolenou autem, můžem si zajet kam chcem;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý mesiac 1600 km tam a späť ( 800 + 800 ) z jedneho konca CZ - práca na druhý koniec SR - rodina + 300 km v CZ + 300 km v SR. priemer 6,8l/100 km. Rok a pol bez problémov, až teraz nádržka na aditívum.

Nepršalo keď si prišiel domov? Mne pískajú keď prší a namoknú kotúče ( asi )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok som s SW-ckom tiez zvladol Chorvatsko - 2100 km bez problemov + vecer v den odjazdu 300 km (tam plus spat)na koncert Cechomoru :super Ako som uz pisal aj v inom vlakne - za necele 2 roky nabehanych cca 23 tis km (z toho som rok a pol 5 tis. km od domu, v kondicii drzi pezotika moj otec) - az na mensie problemy s klimou bez problemov, iba bezny servis - olej, brzdy, rozvody:cool: - len nech to tak zostane aj dalej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neprsalo mi vobec cely tyzden.No troska to teraz porovnavam s octaviou combi,dnes som do nej sadol po tyzdni a myslel som ze sa tam nevmestim hlavou,taky pocit lebo Peugeotik ma vysoko strechu nad hlavou.Inak co sa tyka km-to si zajazdim dost,trebars dnes 750km-Blava- Praha-Blansko-Blava. Celkovo za 3 mesiace 19 500km,slapem mu na krk ako sa da.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolená v Itálii, 1800km a vynikající :) nedám na svého Pežotka dopustit. Jen malé poškádlení - praskla mi žárovka ve světle. A také nastal trochu jazykový problém při shánění vody do ostřikovačů :) ti Italové ji asi vůbec nepoužívají, protože jsme musel projet několik vesnic, než jsem sehnal nějaký koncentrát a pak škemral o čistou vodu ;)

Krásně se s ním jelo...

[upravil dne 31.8.2009 amiandrew]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ivona

I já letos chorvatsko cca 2500km bez jediného problému a spotřeba pod 5l/100km prostě paráda. :papa

Spotreba pod 5l? to si ani neslapla na plyn? To sa mi zda aj na diesel malo.Iba ak by si sla okolo 100km/h. Ja som ho hasil s benzinakom akolo 130-140km/h a spotreba 7.1. Tiez slusne na to ze som mal podhustene gumy a prisiel som na to az v Meduline. xixi.xixi

[upravil dne 1/9/09 Dutch]

[upravil dne 1/9/09 Dutch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dutch

Původně zaslal: Ivona

I já letos chorvatsko cca 2500km bez jediného problému a spotřeba pod 5l/100km prostě paráda. :papa

Spotreba pod 5l? to si ani neslapla na plyn? To sa mi zda aj na diesel malo.Iba ak by si sla okolo 100km/h. Ja som ho hasil s benzinakom akolo 130-140km/h a spotreba 7.1. Tiez slusne na to ze som mal podhustene gumy a prisiel som na to az v Meduline. xixi.

[upravil dne 1/9/09 Dutch]

jj jela jsem podle předpisu, nerada riskuji a na plnou nádrž z domova jsem najela cca 1300km, pak už jsem raději dotankovala, protože už to bylo na nule :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minuly tyden Slovensko (Bardejovsky jarmok) cca 1700 km a naprosta spokojenost. spotreba 6,7 dle PP a auto tam i zpatky bylo docela nalozeny (4 lidi a plnej kufr). Na dalnici sem to zkousel i trochu rozjet,ale pri 170 zafungoval omezovac rychlosti (manzelka vedle na sedadle ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Ivona nic neni nerealne mam stejne auti jen v kombiku. Dva roky zpatky Praha- Bardejov-Praha na jednu nadrz cca 1300km. Cesta jeta podle predpisu nekdy i pomalejs schvalne jeto na spotrebu. Tam kde byla uz prazdna silnice od Ziliny dale na vychod tak jsem jel aby PP nepreslo vyrazne pres 4L/100km takze cela cesta projeta hodne pod 5L/100km

Jinak druhej extrem Praha-Olomouc-Praha na jednu nadrz cca 560km se spotrebou pres 10L/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...