Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ztrácí se chladící kapalina


hoppus

Recommended Posts

Ne ne ne ... :) ... tohle je vážnější, než máte vy

Po zahřátí motoru se začne dostávat vzduch do vody. Voda bublá a ten tlak to vyžene ven přes víčko. Víčko už i špatně těsní. Už mám nový, ale budu ho tam dávat až po opravě.

Přes to víčko uteče klidně 3litry vody - jako prd. Voda je venlku hned a nejde o 1 litr na 100km (nebo dokonce 500km).

Koukněte na ten odkaz, jestli to nejsou zátky :myslim

Očekávám:

těsnění hlavy

rozvody (sada)

těsnítka

šoupátka

vodní pumpa

sada šroubů (hlava)

olej, chladící směs ...

a doufám že ne:

oprava hlavy / nová hlava

:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) to auto musí být jinak v super stavu, že se nesnažíš mu ho vrátit :myslim;)

jinak ty rozvody,oleje,chlad.kapalinu,vod.pumpu bys stejnak dělal po koupi auta--takže počítej jen ten zbytek--ale snaž se aspoň,ať na tu opravu ten prodávající přispěje :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mňa to zatky niesu. motor je suchy. Keby to aspon mizlo rychlejšie, dalo by sa to dako odsledovať. Ale pri takej malej strate je to dosť velky problem najst zavadu. A nechce sa mi koli tomu zhadzovať hlava, lebo sa bijim ze keď ju zhodim, tak tam nic nebude a zbytocne vyhodim peniaze za tesnenie a prebrusenie hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hoppus

tak jsem testoval obě auta ... hadice při zapnutym motoru 70 i 90st na obouch stejny ... ale problem jinej :(

Když otevřu odvzdušňovák při zapnutym motoru na tátovo, tak teče voda... Když u toho mýho, tak zasyčí vzduch a voda už nejde

Když běží motor tak je hladina (pozoruju v expanzce) relativně klidná - při přidání plynu už docela buble...

Ach jo, asi to vypadá špatně :(

Jednoznačne súhlasím s pastorek-om. Je to najskor tesnenie pod hlavou, kriva alebo prasknutá hlava, comu by nasvdecoval aj ten tlak v chladení - \"Když u toho mýho, tak zasyčí vzduch a voda už nejde\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Na tvojom mieste by som každopádne nechal zrovnať a odtlakovať hlavu. Nieje to veľká položka a budeš máť istotu že je v poriadku.

jj, to je základ! Proto to budu rozebírat, abych zjistil co to je. Tlakování je už objednaný. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: corsair.cz

Původně zaslal: BV406

no, osobne mu teda drzim palce ... protoze me by asi j..blo :o

jojo, přesně.... mě taky mále j..blo když jsem viděl jak po bloku motoru vzadu teče voda...

hlavně ať to dáš brzo do kupy:super

Dík za podporu...

Dobrý by bylo jenom to těsnění, horší hlava a nejhorší blok :P

Jinak mě pažouti nemají moc rádi, přestože jsem jim věrnej. 405 prasklo těsnění. 406ku 2.2HDi mi ukradli (tu jsem měl vyvoněnou - to byla moje láska - bohužel nepojištěná :()

Touhle poslední si na mě bazar smlsnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lubokpz

Jednoznačne súhlasím s pastorek-om. Je to najskor tesnenie pod hlavou, kriva alebo prasknutá hlava, comu by nasvdecoval aj ten tlak v chladení - \"Když u toho mýho, tak zasyčí vzduch a voda už nejde\"

Budeme všichni doufat pouze v těsnění :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

:) to auto musí být jinak v super stavu, že se nesnažíš mu ho vrátit :myslim;)

jinak ty rozvody,oleje,chlad.kapalinu,vod.pumpu bys stejnak dělal po koupi auta--takže počítej jen ten zbytek--ale snaž se aspoň,ať na tu opravu ten prodávající přispěje :myslim

To je jediný, co mě uklidňuje (že je jenom dobře, že to vyměnim). S přispěním to vidim blbě. Domluva témeř neexistovala. Smlouva byla bohužel dobrá.

Nechat jim to tam 30 dní jako reklamaci nechci. Nemám v ně důvěru.

Auto vypadá vevnitř jako nový, vzadu asi nikdo nikdy neseděl. Všechno funguje dobře. Auto je v plný palbě (kromě vyhř. sedaček a kůže - tu nechci) s CD changerem a navigací. Dokonce jsem k tomu dostal takovou tu N1 síŤ (nebo jak to popsat). Zvenku auto vypadá, jakoby s nim nikdo moc nejezdil. Lak je snad novej. Je to vlastně všechno podezřelý.

Na displayi jsou pruhy (mám Cčkovej display), mám podezření, že se auto koupalo a vnitřek je z nějaký bouračky (nebo se do displaye vylil nějakej tekutej smrádek). Všechno vypadá jako nový, až na volant. Všichni, kdo ho viděli ho chválej, včetně mechaniků....

Tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak už mám koupený první díl. To tlakování rozbilo vnitřní těsnění víčka, tak jsem koupil nový. ;)

Další věc: napadlo mě, že to už bylo a bylo to schválně...

pak chodí velice divně (často) sahary - např. potom, co auto stojí hodinu a pak nastartuju, tak se roztočí větrák (občas) - taky je možný, že jsem si to spletl s klimou ... ale spíš ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

hoppus a oko ---) obaja mate myslim minimalne fuknute tesnenie pod hlavou(mal som presne tento problem) no a ak chcete rychlejsie alebo pomalsie dolievat vodu do chladiaceho systemu tak jazdite nad 2000 otacok kde tlaci turbo vacssi tlak do motora a tak prefukuje tesnenie alebo jazdite do 2000 otacok a nebudete musiet skoro vobec dolievat vodu...kazdopadne urcite odporucam vymenu tesnenia(samo ze pred tym zbrusit hlavu a odtlakovat) ak to teda bude len to.cafte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Ahoj,

nechci zakládat nové vlákno, protože se to týká výměny těsnění pod hlavou.

Víte někdo, kolik přibližně stojí potřebný materiál a kolik hodin práce to zhruba zabere (v servisu)?

V servisu mi řekli přibližnou cenu 15.000,- !!!:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem doléval chl.kapalinu,cca 1litr na 1000km,pokud jsem to trošku prohnal tak i více,ale netlakovalo mi to,tak jsem to moc neřešil a jenom sem hledal kde to může téct-bezůspěšně.Takto to trvalo od té doby co jsem auto koupil.Až letos když mne opustilo torbo,tak jsem se při jeho výměně trošku opřel o hadici co je za ním,vede od vodní pumpy a ejhle,kapka vody.Páska která obepíná toto hadici dotáhnout nejde,je to ta pérová,tak jsem přidal ještě jednu stahovací a je po problému.Od té doby se chl.kapalina drží na jedné úrovni a já jsem rád,že jsem se nepoštěl do těsnění pod hlavou a podobných dražších úkonů.Toto je ovšem situace odlišná,neboť mně nic netlakovalo.Pokud to tlakuje tak po koupi takového je nejlepší se toho zbavit,protože při nejmenším je to těsnění pod hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...