Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kúpa 307 SW 1.6 HDI 80 kw po facelifte


caligula

Recommended Posts

Dobrý deň vospolok,

chystám sa kúpiť nejakého kombíka v prevedení diesel.

Prvotný výber som mal


    Renault Megane Grandtour 1.5 dCi 73 kw
    Fiat Stilo MW 1.9 JTD 85kw
    Peugeot 307 SW 1.6 HDI 80kw
    Peugeot 206 SW 1,6 HDI 80 kw
    Ford Focus Kombi 1,6 TDCi 81 kW
    Škoda Octavia Combi 1.9 TDI

A asi to u mňa vyhral Peugeot 307 SW 1.6 HDI 80 kW.

Prvotne som prezeral tie od 2004 - vyššie. Ale najskôr to bude verzia po facelifte.

Zaujala ma hlavne výbava, loketné opierky, zadné 3 delené sedadlá, v prípade krátkeho presunu a viac ako 5 ludi, dať do zadu dalšie 2 sedačky, panomaratické sklo na streche.

A tak isto aj motor, aj keď pri motore, mal vážneho konkurenta 1.9 TDI v Octavke.

Na ktoré veci sa hlavne zamerať pri kúpe?

A čo podľa vášho názoru, resp. skúsenosti treba vymeniť tak či tak?

Niečo som už poprečítal na fóre, ale dalšími informáciami nepohrdnem.

[upravil dne 21/8/09 caligula]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte ma napadla jedna vec.

Aký sú vlastne hlavné rozdiely medzi 307 SW a 307 Break.

Čo sa týka karosérie, tie sú navlas rovnaké, ak som niečo neprehliadol.

Podľa ponuky ojazdených 307 SW a 307 Break, tak som si ešte všimol, že ojazdené 307 SW majú bohatšiu výbavu.

307 Break nemá panoramatickú strechu?

307 Break nie je možnosť mať 7 miest na sedenie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SW ma skleněnou střechu a možnost různě konfigurovat 2 zadní řady sedadel. Vozidlo může být pak 7mi místné.

Break je \"normální kombík\", v podstatě konfigurovatelný podobně jako Focus nebo Octavka. Zadní sedadla nejsou 3 samostatný, ale lavice dělená 1:2, plato je pevné (u SW roletka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SW jiná výbava,panoramatická střecha,zadní sedadla,kryt zav.prostoru (roleta),výklopné stolíky v předních sedadlech...atd...

BK - pevná střecha,zadní sedadla 1/3,2/3 ,zadní plato ne roleta,

Octávia nemá tak velký rozvor,proto má méně místa v druhé řadě sedadel.Dá se porovnat s Breakem ne s SW....

Hlavně bych se zaměřil na původ,stav a skutečně najeté km a servisní minulost....

Přeji hodně štěstí ....pokud najedeš méně než 30.000km , doporučuji spíše benzína....1.6 16V 110k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: piškotek

SW jiná výbava,panoramatická střecha,zadní sedadla,kryt zav.prostoru (roleta),výklopné stolíky v předních sedadlech...atd...

BK - pevná střecha,zadní sedadla 1/3,2/3 ,zadní plato ne roleta,

Octávia nemá tak velký rozvor,proto má méně místa v druhé řadě sedadel.Dá se porovnat s Breakem ne s SW....

Hlavně bych se zaměřil na původ,stav a skutečně najeté km a servisní minulost....

Přeji hodně štěstí ....pokud najedeš méně než 30.000km , doporučuji spíše benzína....1.6 16V 110k.

ďakujem. No tých 30.000 km neviem, či dám.

Pozeral som aj 1.6 110k benziny, ale je ich v ponuke 10 x krát menej ako dieslov.

Odporúčaš to kvôli vačším nákladom okolo motoru diesla ako motoru benzína?

Lebo cenovo sú na rovnakej úrovni, dieslov je predsa len viac v ponuke, čiže vačší výber, diesle v priemere čo som pozeral sú viac vybavené. Takže cenový faktor nákupu diesel/benzín nie je žiadny.

Cenový stop som si dal 8.500 €, po facelifte čiže 2005-2006 vyššie, max 100.000 km, aby nebolo moc opotrebované aby za 2-3 roky išlo relatívne ešte dobre predať.

[upravil dne 21/8/09 caligula]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U dieselu je mnohom více součástek náchylných na špatné zacházení ( dvouhmotový setrvačník,turbo...) a nebo vlivem špatné nafty vstřiky,čerpadlo...atd.Ale sám se musím přiznat že jsem velký příznivce HDI motorů.......takže ho mám taky.Koupil jsem HDI hlavně kvůli opětovnému prodeji a většímu výběru.Pokud ti můžu doporučit , raději pokud naftu tak 66kW....jede dostatečně.Pokud nepotřebuješ panoramatickou střechu a tři sedadla v zadu, tek break , je jich více v nabídce....( ideál tak jako píšeš new model 2005 a nahoru...) :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 307 SW HDI 80 kW r.v 2005 a som spokojny.Musim ale dotat ze do 66 kW bi som nesiel je to u tochto auta slaby motor.Ked som auto kupoval tak som vyskusal od 66kW po 100 kW a je to neskutocny rozdiel v reakciach auta hlavne pri predbiehani.Hlavne ked sa vezie v aute viac ludi,porovnal bi som to z Octaviou 1.4 a 1.6 je to proste rozdiel.:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky doporučuji naftu.Při slušným zacházení se toho bát nemusíte a motory 1.6 hdi jsou skvělí .Ideální je výkon kolem 80kw.Je třeba si dát pozor,aby najetý km skutečně odpovídaly .Těch stočených je opravdu dost .Možná by bylo dobře zařadit si do výběru taky ford smax.Už se daj koupit za slušný peníze a z hlediska prostoru a ceny náhradních dílů to nejni špatná volba .Sám mam 307 hdi a spokojenost.Původně jsem jel pro oktavku a přivezl jsem peugeota .Po třech letech co ho mam můžu říc ,že jsem udělal dobře.Jinak přeju při výběru štastnou ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: piškotek

U dieselu je mnohom více součástek náchylných na špatné zacházení ( dvouhmotový setrvačník,turbo...) a nebo vlivem špatné nafty vstřiky,čerpadlo...atd.Ale sám se musím přiznat že jsem velký příznivce HDI motorů.......takže ho mám taky.Koupil jsem HDI hlavně kvůli opětovnému prodeji a většímu výběru.Pokud ti můžu doporučit , raději pokud naftu tak 66kW....jede dostatečně.Pokud nepotřebuješ panoramatickou střechu a tři sedadla v zadu, tek break , je jich více v nabídce....( ideál tak jako píšeš new model 2005 a nahoru...) :papa

No, myslel jsem, že jsem to psal já, zcela identický názor, najezdím méně než 10000 km ročně a stejně jsem vzal HDi, nelituji, opravdu jízdní komfort, spotřeba, pohoda, zkrátka doporučuji. Je taky možnost kopupit i po roce 2006 307 bez FAP a dvousetrváku, což je zde hodně doporučováno a i já doporučuji tuto verzi. Nu a volba z uvedených vozů je pro mne jasná 307SW. Přeji šťastnou ruku.:papa:papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: caligula

Dobrý deň vospolok,

chystám sa kúpiť nejakého kombíka v prevedení diesel.

Prvotný výber som mal


  • Renault Megane Grandtour 1.5 dCi 73 kw
    Fiat Stilo MW 1.9 JTD 85kw
    Peugeot 307 SW 1.6 HDI 80kw
    Peugeot 206 SW 1,6 HDI 80 kw
    Ford Focus Kombi 1,6 TDCi 81 kW
    Škoda Octavia Combi 1.9 TDI

A asi to u mňa vyhral Peugeot 307 SW 1.6 HDI 80 kW.

Prvotne som prezeral tie od 2004 - vyššie. Ale najskôr to bude verzia po facelifte.

Zaujala ma hlavne výbava, loketné opierky, zadné 3 delené sedadlá, v prípade krátkeho presunu a viac ako 5 ludi, dať do zadu dalšie 2 sedačky, panomaratické sklo na streche.

A tak isto aj motor, aj keď pri motore, mal vážneho konkurenta 1.9 TDI v Octavke.

Na ktoré veci sa hlavne zamerať pri kúpe?

A čo podľa vášho názoru, resp. skúsenosti treba vymeniť tak či tak?

Niečo som už poprečítal na fóre, ale dalšími informáciami nepohrdnem.

[upravil dne 21/8/09 caligula]

Cau ja mam 307/hatchback benzin,diesel nebol v ponuke ked som kupoval v bazare,Chcel som SW ale bolo velmi znicene a drahe,Hatch back co som kupil bol v interiery ako novy aj zvonku,len je 1.4 benzin,no do mesta mi staci.Teraz som bol v Chorvatsku a v pohode som ho dusil 130km/h ale do tych kopcov som citil ze musim slapat na plyn. Preco vlastne pisem? Mam sluzobnu novu Octaviu combi 1.9 TDI/2009 a motoricky je to vyborne zihadlo aj komfortom ale keby som mal kupovat znova ja,tak doporucujem 307 SW diesel-jednoznacne ale min.80KW.Prajem stastnu volbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest foto1977

Ahoj mám 307SW 1.6HDI 80kW a jsem max. spokojenej. Za 1/2 roku jsem najel přes 16tis km a zatím šlape parádně.

Jinak kupoval jsem r.v.2005 po faceliftu a měl najeto 140tis.

Pokud by jsi nechtěl 307 tak z výběru doporučuji Fiat Stilo SW, má skvělej prostor, kvalitou zpracování je na tom možná líp jak 307

a hlavně má taky super diesel motory JTD.

Původně jsem chtěl Stilo ale nebyli žádné kloudné k prodeji, pak jsem chvíli myslel na Ford C-max, ale když jsem vyděl jeho kufr tak

jsem rezignoval. A pak mi padla do oka 307 SW a bylo hotovo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

zdravim,

prave som si kupil 307SW 9/2005, 1.6HDi 80kW, 103tkm. dostala ma strecha a full vybava :)

povodne som uvazoval nad opel astra caravan a fofo kombi, nad 307 som ani len neuvazoval... ale po nasadnuti a skusobnej jazde a naslednom odsuhlaseni znamym (sikovny mechanik) som nevahal. zatial som na nom najazdil cca 10km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

asi tím nejlepším (neboť podloženým dvojím vydáním vlastních financí) doporučením faceliftované 307SW 1.6HDi je skutečnost, že už máme doma dvě - jednu vyrobenou krátce po faceliftu s cca 150 tkm \"na kontě\", a druhou, která spatřilo světlo světa jako jedna z posledních vyrobených na jaře roku 2008 a která má na kontě cca 50 tkm.

Až je mi přitom trochu líto, že to auto v podstatě nemá srovnatelnou konkurenci - a to ani v \"inovované\" P308SW, kterou ve jménu \"sportovního designu\" domršil ten jejich debilní šéfdesigner, který v Peugeotu působil v posledních letech a kterého nedávno konečně vyrazili.

Nějaké jiné konkurenceschopné auto, které nepřipomíná minibus a které přitom odveze až sedm lidí, to vše s velmi nízkou spotřebou a s extrémně variabilním interiérem a v neposlední řadě též se střešním oknem \"v ceně\", totiž zatím na trhu není - takže teď se bohužel jaksi nemohu opájet představami, jaké auto bych si rád koupil příště (což je pro chlapa docela depresivní)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To LubošK:

A už jsi viděl P 5008? Ten je podle mě nádherný - tím se zatím opájím já! Jen musím počkat cca 1-2 roky na nějakou předváděčku...

Jinak mám na svém 307 SW 1,6 HDI už 240 tkm a stále jede naprosto bez problémů, potichu, za 5l nafty. Nějaké opravy sice byly, ale nedám na něj dopustit. Když hledám co pořídit dál, nejreději bych vzal to samé, ale 100kW a šestikvalt. Už ale ubývají... a přeci jen, jít do 10 let starého modelu, už bych si ho asi tolik neužil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: piškotek

Octávia nemá tak velký rozvor,proto má méně místa v druhé řadě sedadel.Dá se porovnat s Breakem ne s SW....

Toto tvoje vyjádření bych řekl,že je poněkud špatně formulované.SW a break mají totiž srovnatelný rozvor kol a s toho vyplívá i srovnatelný prostor v podélném směru.S čím se však break schoduje s Octávií,je vnitřní uspořádání sedadel a předpokládám že jsi to i tak myslel.Nemílim se?

[upravil dne 7.10.2009 sekaj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Velickin

To LubošK:

A už jsi viděl P 5008? Ten je podle mě nádherný - tím se zatím opájím já! Jen musím počkat cca 1-2 roky na nějakou předváděčku...

P5008 vypadá pěkně, jenže je to velké MPV (čemuž bude také patrně odpovídat i jeho cena).

Jelikož nám ale naše tři děti rostou, vypadá to, že se časem budu muset smířit s těmi zbytečnými 10 - 20 cm nad hlavou a s tím spjatým pocitem řidiče minibusu, kdy by pak mezi favority patřily C4 Grand Picasso (pokud tam do té doby začnou k 80kW HDi dávat i šestikvalt), který i přes své rozměry váží jen o cca 100 kg více, než stejně motorizovaný 307SW, nebo nový Renault Grand Scénic s 1.5 dCi 78 kW (který už nevpadá tak krabicově) a možná taky nový Ford C-Max Grand s 1.6HDi...

Co je ale na tom nejlepší, je fakt, že díky velmi příznivým katalogovým cenám Renaultu Grand Scenic (v nejvyšší výbavě jen něco málo přes půl mega) bude muset i Grand C4 Picasso nebo Grand C-Max buď už natrvalo držet statisícové \"akční\" slevy, nebo se cenově přizpůsobit - o P308SW (kterého bych možná s 1.6HDi a šestikvaltem i přes veškeré výhrady taky \"skousnul\") ani nemluvě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, som majitel P307 SW, 1,6 HDi, 80kW, NAVTEQ ON BOARD r.v. 2005 po facelifte. Ročne najazdím viac ako 30000km. S autom max. spokojnosť, motor 66kW by som nebral. 80kW diesel má neuveritľný ťah, v spojení s turbom je to žihadlo. Treba si len zvyknúť na nástup turba. Tri samostatné sedačky v zadu je vec, ktorú už chcem v každom ďalšom aute. Auto je veľmi pohodlné, neunaví ani po dlhšej jazde - naposledy 7 hodinová jazda so 40min prestávkou. Žiadna únava, ani odreniny od sedadiel.... Sedadlá sú výborne tvarované a veľmi dobre \"držia\" vodiča. Bočné opierky na predných sedadlách používam často a spokojnosť. Ak si zvyknutý frajersky opierať lakeť o dvere alebo vytŕčať z okna, tak toto auto nekupuj...

Pokiaľ sa dá, kúp auto bez FAP. Pokiaľ má zodratý volant (kožený), nevadí, je to známa choroba Peugeotov (tiež som neveril, kým so ho ja sám nezodral...) Častý neduh 307SW je aj vibrovanie volantu vo vyšších rýchlostiach. Už sa to tu riešilo a riešilo... SW je postavené na širších a vyšších pneumatikách ako Break.

Oficiálne v TP je rozmer 195/65/R15 91T ale sú tam uvedené aj ďalšie záznamy:

205/50 R17 93W/89W

205/55 R16 91V - a tie mu sedia ako uliate...

Treba ešte dbať na osvetlenie, radšej kvalitnejšie a hlavne osvedčené značky. Ja som kupoval lacné a menil som raz 3 mesiace, teraz som kúpil strednú vyššiu triedu a ešte som nemenil cca 1rok

Ďalšia vec, autá zo zahraničia sa dajú výhodne kúpiť také, ktoré majú nabehané okolo 100 000km (ja mám tiež také - potvrdené aj v servise aj z fóra, aj servisná knižka, pravidelne servisované v Peugeote). Ide o to, že zhruba okolo 100 000km je pravidelná \"veľká\" servisná prehliadka, a väčšina tých zo západu (najlepšie Belgicko) si radšej zájde do obchodu pre nové.... Takže ku kúpnej cene si treba ešte prirátať cenu veľkej prehliadky, aj s výmenami náplní atď... cca +/-500€ samozrejme v prípade, že chceš pokračovať v servisovaní v Peugeote. Drobné opravy si robím doma, ale na servisné prehliadky chodím do Peugeotu. Niekomu sa to možno zdá zbytočné, ale po porade s právnikmi (mám v rodine 2) je to veľmi dobrá investícia do budúcnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozorně sleduju toto vlákno a koukám co z Vás občas vypadne.Kdepak jsi vzal toto ....

Původně zaslal: bnevolny

... SW je postavené na širších a vyšších pneumatikách ako Break.

Oficiálne v TP je rozmer 195/65/R15 91T ale sú tam uvedené aj ďalšie záznamy:

205/50 R17 93W/89W

205/55 R16 91V - a tie mu sedia ako uliate...

Podivej se co tam ma Break....

post-0-14109610184595_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...