Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cena za rozvody 407 1.6 HDI ?


vrto

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Řetízek na vačce, když je opotřebovaný a vytahaný, tak se to pozná tak, že při přídání plynu když auto stojí a za jízdy, když je plyn sešlápnut lehce píská. Je to slyšet i při pomalé jízdě se staženými okýnky. není to žádný hluk, to pískání, jen doprovodný jev projevu motoru. V Peugeotu mi řekli, že to není na závadu a když se pískání nezačne zhoršovat, v pohodě stačí vyměnit až s rozvody. Nyní mám najeto 125 000km, tudíž do výměny rozvodů ještě daleko.... na pískání jsem si zvykl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně specifikaci. Jedině vím to, že jsem pořád zjišťoval po servisech i tu na foru, co mi to tak lehce píská v motoru. Nakonec mi bylo řečeno, že to je mírně \"vytahaný\" řetízek na sací vačce. Výměna se dělá. Vždy se ale musí sundat komplet rozvody. A v PEUGEOTU mají v nařízeno, že při výměně rozvodu vaček se musí vyměnit i rozvody, protože nelze použité rozvody motoru demontovat a pak zase namontovat zpět. Tudíž je nejlepší vyměnit obě věci najednou - rozvod vaček + motoru.

Ale myslím, že pakliže se ti rozvod vaček nijak zvukově neprojevuje (tudíž o něm vlastně ani nevíš) tak nemá smysl jej měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím všechny:papa, sem tu celkem nový a do vánoc (dle času a fin. možností) bych chtěl udělat komplet rozvody. Prosím o radu. Co všechno mám nechat udělat? Nějak moc autům nerozumím. Rozvody (řemen + kladky), rozvod vaček (řetízek + vodítko), pumpu, je toto vše nebo jsem na něco zapoměl? Předem dík za odpověď:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že nejdůležitější jsou řemeny, kladky a vodní pumpa vč. .výměny kapaliny. Co se týče výměny rozvodů vačky (řetízek + vodítko), tak pokud se ti nijak zvukově neprojevuje mírně \"vytahaný\" řetízek na pohon vaček, tak asi měnit nemusíš. Když se to ale vyměňuje, tak mají servisy z Peugeotu nařízení, že výměna vačkového rozvodu, se dělá vč. klasických rozvodů. Musejí totiž rozvody sundat, aby se dostali k vačkám. A když už jsou jednou dole, tak je nesmysl, použité rozvody montovat opět zpátky...

Mě při rozvodech čeká i výměna vačkového rozvodu, páč se mi řetízek vačky zvukově projevuje. Není to na závadu, jen jde o zvyk na tetno zvuk. Uvnitř auta slyšet není, jen je to slyšet zvenku...takové lehké pískání, či písknutí při nízkých otáčkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Mám v plánu dělat během února novy rozvody, tak bych se chtěl jenom zeptat, jestli někdo nevíte, jestli jsou rozvodovy sady uplně stejny na 407 1,6HDi 80kW jako na 307 1,6HDi 80kW. A jaky udávají ceny v Peugeotu k těmto rozvodům na 407 a na 307. Jestli jsou ceny stejny?? Někdo tady totiž někde psal, že peugeot přiráží ceny dílů na 407 i když jsou uplně stejny jako na nižší řady. Jinak na netu jsou ceny rozvodových sad na 407 i 307 stejně drahy, ale chtěl bych originály, tak bych nerad platil ty jejich přirážky :) Předem děkuji za odpověď. Ceny jsem se snažil hledat v serviceboxe, ale jaksi se mi to nepovedlo. Ještě v něm moc neumím. Jinak až budu mít po rozvodech, tak přidám svojí cenu, za kterou jsem je pořídil. Díly chci origoš, ale práce bude u známýho v servise, tak aspoň uvidíme rozdíl :super

Jinak ta kalkulace od PetaaS se mi zdá dost předražená, protože někdo tady psal, že na 307 1,6HDi dělal rozvody za 6 000 o on má v kalkulaci jenom cenu rozvodové sady přes 5 000. :bojim Na netu jsem našel rozvodovy sady kolem 2 000, ale samozřejmě né origo... Např. zde: http://www.jdauto.cz/zbozi/990/rozvodove-sady/peugeot/407/

[upravil dne 31/1/10 Ondrus23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ondrus23

Mám v plánu dělat během února novy rozvody, tak bych se chtěl jenom zeptat, jestli někdo nevíte, jestli jsou rozvodovy sady uplně stejny na 407 1,6HDi 80kW jako na 307 1,6HDi 80kW. A jaky udávají ceny v Peugeotu k těmto rozvodům na 407 a na 307. Jestli jsou ceny stejny?? Někdo tady totiž někde psal, že peugeot přiráží ceny dílů na 407 i když jsou uplně stejny jako na nižší řady. Jinak na netu jsou ceny rozvodových sad na 407 i 307 stejně drahy, ale chtěl bych originály, tak bych nerad platil ty jejich přirážky :) Předem děkuji za odpověď. Ceny jsem se snažil hledat v serviceboxe, ale jaksi se mi to nepovedlo. Ještě v něm moc neumím. Jinak až budu mít po rozvodech, tak přidám svojí cenu, za kterou jsem je pořídil. Díly chci origoš, ale práce bude u známýho v servise, tak aspoň uvidíme rozdíl :super

Jinak ta kalkulace od PetaaS se mi zdá dost předražená, protože někdo tady psal, že na 307 1,6HDi dělal rozvody za 6 000 o on má v kalkulaci jenom cenu rozvodové sady přes 5 000. :bojim Na netu jsem našel rozvodovy sady kolem 2 000, ale samozřejmě né origo... Např. zde: http://www.jdauto.cz/zbozi/990/rozvodove-sady/peugeot/407/

[upravil dne 31/1/10 Ondrus23]

Ahoj, co je podla teba original? Podla mna rozvody do 407ciek su dodavane od foriem ako Bosch, Contitech,...., neviem presne ktorej. Takze take ti tam asi daju aj v servise. A myslim, ze tie motory ako pises su u 307 a 407 asi rovnake. To je moj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...