Jump to content

406 pískání zadního kola = VYŘEŠENO !!!

OK406
 Share

Recommended Posts

Již delší dobu mi u mé 406 pískalo co si na zadní nápravě. V uvnitř vozidla nebylo nic slyšet, ale venku ano (stáhnuté okno). Tak jsem zjistil, že pískání jde od zadního levého kola. Nadzvedl jsem ZL kolo a otáčel s ním = pískalo a vydávalo ,,divné\" zvuky. Tak jsem jej sundal a otáček kotoučem a přitom jsem zjistil, že mi chybí jeden šroub na kotouči. Při otáčení kotoučem opět pískalo. Tak jsem vyndal brzdové destičky a sundal třmen (urvala se brzdová hadička těsně u šroubu). Po demontáži kotouče jsem zjistil, že spodní čelist není připevněná a vypadla mi pružinka, která způsobovala pískání a různé ,,pazvuky\". Do spodní strany kotouče my udělala pružinka cca 1mm rýhu! V mototechně jsem koupil jinou pružinku + úchyt na čelist + misky = vše na Š Favorit. Kupodivu vše pasovalo! Po té jse zvláštním přípravkem udělal šroub + hadičku brzdové kapaliny. Jelikož ovzdušňovací šroub nešel na třenu povolit, tak jsem za pomoci Martina806 u něho v práci) autogenem nahřál a ovzdušnovák šel pěkně povolit. Na intern.stránkách AK jsem zjistil ovzdušňovací šroub (odkaz poslal Švejk). Dneska ráno jsem si pro něj jel obj.č. QB-0086 cena 24,-Kč. Pozor, je rozdíl na kotoučové a bubnové (čelišťové) brzdy! Při montáži zpět kotouče, jsem zjistil, že díra na šrob k přišroubování kotouče je ,,vyvyklaná\". Tak jsem vrtákem 6,5mm provrtal uchycení a závitníkem (tři postupy řezání) č.8 jsem vyříznul nový závit. Pak už jsem nasadil + přišrouboval kotouč, namontoval třmen + destičky a ovzdušnil kolona(snad správně). Kolo je tiché a brzdí! Jen je trošku teplejší, než si ,,sedne\". Samozřejmě, že jsem vše promazal a zkontroloval = ložiska jsou v pořádku, čelisti také + veškerý mechanismus.

Zde je vidět nové uchycení čelisti:

[upravil dne 19/8/09 OK406]

post-0-14109608969887_thumb.jpg

Původně zaslal: ozzy1956

měl jsi dát obě ty pružiny s miskama :myslim

nepíšeš nic o těsnící gumce a prachovce válečku...,tys je po nahřívání třmenu neměnil ?

Stačila jedna, jelikož druhá je v pořádku! Gumy jsou nepoškozené, tak jsem lehce promazal. Vše funguje jak má. Plovoucí brzda. Jediné, co jsem měnil byl ovzdušňovací šroub a šroub na brzdouvou hadičku (viz příspěvek).

[upravil dne 19/8/09 OK406]

Původně zaslal: ozzy1956

myslel jsem to tak,že když to bylo rozhozené,na našich starších vozech ten čep,co drží misky rád

uhnije a stane se,co se stalo...

no já bych ten váleček před nahříváním třmenu vytáhl...:super

Tak ten byl venku, jen ta guma se ohřánila plechem, oaby se nespálila.

• 1 year later...

Ahoj, dneska mě to taky začalo nějak pískat, vždy jen na chvílu, po chvilce to přestalo.

Zadní brzdy mám nový, jak kotouče tak i desky, nemůže to být něčím jiným, třeba ložiskem??

Brzdy jsem si nechal dělat v Peugeotu, tak snad tam nic není špatně udělaný

Ozývá se mě to od zadního pravýho kola.