Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odpor ventilátora P406 VYRIEŠENÉ


romik1

Recommended Posts

Pre všetkých čo sa mi snažili pomôcť.: Ventilátor opravený, súčiastka stála 80€. V servise ju nemohli nájsť, pretože v programe to nebolo pri ventilátore, ale pri nejakom výparníku.

Keby som vedel vkladať obrázky tak vám to aj odfotím. To čo mi poslal pastorek na obrázku to nebolo. A nemalo to veľkosť krabičiek od zápaliek, ale asi ako tri Nokie N95:D. Tú veľkosť mi povedali v Peugeot servise. Druhý mechanik to vybral, našiel v programe bez problémov a objednal. Takže klíma už ide čo som neskutočne rád...:mrk

Ešte raz ďakujem všetkým...

Zdravím všetkých. Viete mi pomôcť s odporom ventilátora na 406,rv2002, 2,2HDI?

V servise Peugeot to nemôžu nájsť a chcú mi objednať celý ventilátor za 160€. Zdá sa mi to veľa keď je zlý len odpor. Je to taká malá krabička pri ventilátore asi o veľkosti dvoch zápalkových krabičiek.

Ide ma poraziť ked mi nefunguje klíma...:(

Ďakujem...

[upravil dne 26/8/09 romik1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ešte raz, aby sme naozaj rozprávali o rovnakej veci.

Ventilátor v kabíne nemá predradný odpor, je regulovaný plynule tranzistorom v automatickej regulácii klímy (predpokladám, že 2,2 HDi má automatickú klímu).

Ventilátor pred chladičom, pri nárazníku má predradné odpory, ktoré možu byť prerušené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja potom neviem. Povedal mi len odpor ventilátora. Sám to nemohol nájsť v počítači tak mi povedal nech skúsim na nete.

Dovolám sa mu až zajtra tak potom napíšem presne čo chcem, pretože ja som čistý laik v takýchto veciach. Zatiaľ ďakujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz si ešte uvedomujem:

Moja 2,2 HDi (r.v.00) má pri chladiči odpor, ktorý bol prerušený, stačilo ho spájkovať.

Kolegova 406, 2,0 HDi 80 kW r.v. 03 má vnútri vo ventilátore pri chladiči vstavaný elektronický regulátor. Ten se pokazil a bolo treba vymeniť celý ventilátor v cene asi 4500 KCZ. Ventilátor bol nerozoberateľný, takže pri rozborke ho potom zničili. Už si to veľmi nespomínam, ale tuším tam bola korózia na doske elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je samostatná krabička vedľa ventilátora. Vraj mám povedať že nie trojuholníková ale taká skoro ako dve krabičky zápaliek. Len to nemohol nájsť v počítači. Bol som v servise Peugeot. Volal aj do druhého servisu a tam povedali že treba celý ventilátor. Ale keď je to samostatný diel tak som myslel či ho neviete niekto objednať alebo ako ho objednať.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: romik1

Takže už to mám potvrdené. Je to ventilátor v kabíne.

no tak to by mněla být taková krabička přímo u ventilátoru pokud se nepletu :nevim ale někde už se to tu řešilo a mám dojem že tam jsou i fotky zkus hledání:mrk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práveže ventilátor nejde vôbec. ani na minimum ani na maximum. Proste vôbec. ani ked pustím odrosovanie predného skla a skúšal som rôzne kombinácie ako to spustit.

Pozeral som ten obrázok a asi to je ten kvázi trojuholníkový, ktorý to nemá byť. Toto je vraj samostatná krabička ako som písal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: HonzaZ

Ta 3 na obrázku bych řekl, že je servo pro ovládání klapky vnitřního oběhu vzduchu.

Je to dosť možné, preto som to napísal ako otázku a nie ako tvrdenie. Ťažko je niečo hladať keď o tom vieme iba to že je to čierna krabička a odborníci v Peugeote krčia plecami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...