Jump to content

filtr klima

Petis136
 Share

Recommended Posts

čau prosím kde je filtr na klima nebo pil.filtr a jak na něj.Byl jsem na dovolený (první cesta s 807) a obě děti maj nějakou infekci-doktor doporučil výměnu(nevím jestli ho někdy někdo měnil).teplotu jseem měl tak na 22 a venku +-28.A nevíte cenu?

Když otevřeš motor tak je hned nahoře v pravé půlce pod nasávacíma otvorama. Je pod takovým vybouleným textilokobercovým krytem. Přichycenej je takovejma divnejma šroubama a vzádu je na klipsy. Nejdřív doporučuju malý zrcátko a trochu gynekologickýho šmátrání aby jsi si to ošahal ať víš kde co je přichycenýho. Ty divný šrouby s velkou hlavou nemají závit, jen se trochu pootočí třeba dvoukorunou a pak je to už volný. Měnim ho jednou ročně a vždy je to na něm humus k pokoukání.

Jinak mě i když jsem ho vyměnil tak po vypnutí klimy mi to začíná smrdět. Slyšel jsem i názor že je asi někde ucpanej odvod kondenzátu a v tom hnijou ty smradlavý dobroty (ještě jsem se nedostal k vypátrání). Je ale divný že to smrdí jen když se klima vypne.

Na čištění se dají koupit různé spreje a nebo to čistěj i v servisech.

• 9 months later...

Kluci, včera jsem se díval co a jak povolit při výměně kabinového filtru a povím pravdu, nevím jak nato :mad:. Máte někdo nějaký obrázek, něco z toho serviceboxu nebo nějaké jiné? Rád bych to vyměnil a zároveň pročistil. Jestli někdo poradí budu rád:-)Nechci nic urvat, tak píšu dotaz, tak mně :bacha

A ještě dotaz, vzduchový filtr je místech pod kabinovým že?Ne přímo ale vertikálně dole je krabice, kde se to jenom odšroubuje, vymění a hotovo? Např: na espacu jsem musel vyndat taky baterku :blicismajlik, no děs.

A poslední věc. Máte nějaké doporučené značky filtrů a které filtry nebrat? Kabinový asi Valeo s uhlíkem a co vzduchový?

Dík za návody, rady, doporučení.:papa

[upravil dne 2/6/10 Tango C8]

Kabinovej má zepředu takový ty dva zamačkávací pašrouby a jinak je kryt přidržován na takovejch těch čtyřech klipsách. To musíš rukou zalovit a ošahat si to aby jsi je našel. Já tam mám ale už jen tři - jestli někdo máte jednu klipsu navíc tak prosím dejte vědět.

Ten vzduchovej je přístupnější. Jsou tam na víku jen čtyři křížový šroubky a to je vše. Značku nějak neřeším. Každej říká něco jinýho.

Původně zaslal: Wensdy

Kabinovej má zepředu takový ty dva zamačkávací pašrouby a jinak je kryt přidržován na takovejch těch čtyřech klipsách. To musíš rukou zalovit a ošahat si to aby jsi je našel. Já tam mám ale už jen tři - jestli někdo máte jednu klipsu navíc tak prosím dejte vědět.

Ten vzduchovej je přístupnější. Jsou tam na víku jen čtyři křížový šroubky a to je vše. Značku nějak neřeším. Každej říká něco jinýho.

Vzducháč to snad zvládnu. Právě, že každý říká něco jiné o typech, tak nevím, ale asi vezmu zlatou střední cestu :roker

Takže ten kabinový, musím rozdělat ten tunel a ještě zvrchu od stěračů jsou ty pašrouby? Hm, tak se nato vrhnu někdy.

Díííík:papa

Ty šrouby jsou hned u kraje u hrany. Jen se vezme větší šroubovák a pootočí se o půl otáčky a jsou povolený / bacha ať Ti nevypadnou, hledal jsem jeden hodně dlouho jak zapadl/. Ty klipsny jsou dvě na každé straně, někde na prostředku a skoro vzadu, musíš tam zastrčit skoro celou ruku a jet po kraji krytu a nasáhneš je.

Původně zaslal: btl.a

Ty šrouby jsou hned u kraje u hrany. Jen se vezme větší šroubovák a pootočí se o půl otáčky a jsou povolený / bacha ať Ti nevypadnou, hledal jsem jeden hodně dlouho jak zapadl/. Ty klipsny jsou dvě na každé straně, někde na prostředku a skoro vzadu, musíš tam zastrčit skoro celou ruku a jet po kraji krytu a nasáhneš je.

:super:super

Dík

Tak jsem se podíval na filtr. Dle toho návodu, který jsem dal honza406 je to pohoda.:super

Přesto se chci zeptat. Ze spodu je napojená nějaká gumová hadice. Nikde to tady není. Dal jsem ji zpátky. Nevíte někdo na co to tam je?