Jump to content

na jedničku škube- vyřešeno

Cardaaa
 Share

Recommended Posts

zdravim všechny....mám problém...když se rozjedu se svou 106 normalně plynule pomalinku jedu na 1 a přidám plný plyn tak auto začne hrozně škubat a jakoby poskakovat když plyn pustím zařadím za 2 a dam plnej tak už je vše ok... nevíte někdo čím to??

[upravil dne 8/11/09 Cardaaa]

destička potenciometru maš tam vydřený dražky a jak jse ti ten kartaček dostane do tech vydřenejch dražek tak to škube taky jsem mel takovej problém a musel jsem koupit novou vstřikovaci komoru cca 3000kc fungl nova kolem 10000kc:rolljinak mam stejne takovej problem stejne mi to zase začina pomali škubat asi je zase vydřena nj nebyla fungl nova ale už ojeta!!:rollale 10000kc jse mi davat za to nechce!!!no uvidime jak jse to vivyne dal!!!

cau... ty máš ale novou 106 1.4? tam je čtyřbod. vstřikování, takže kdyby to byl potenciometr klapky tak stojí novej kolem 1000 kč. Ale může to dělat i něco úplně jinýho (třeba MAP senzor, nebo u mě něco podobnýho dělala zapalovací cívka). Svíčky máš v jakym stavu?

jj mám novej model 4b... taky mě u něj ted poslední dobou zlobí krokáč ten to škubaní na jedničku asi zavinit nemůže co?? svíčky i svíčkový kabely mám měsíc starý takže tim to nebude...tak seženu někde potenciometr klapky a zkusím jestli je to tím...jinak už nevím:(

nene netankoval naposledy benzina, omw.. akorat co sem s autem dělal než to začlo blbnout...šel mi ztuha plyn hrozně škubavě tak sem sundal lanko...promazal sem ho grafitkou ale myslím že tam bylo to lanko nějak špatně chycený protože se mi zdálo že to nějak nejede jako by se nedal dát plnej plyn a jak jsem to dal správně tak jede jak drak tak sem ho tam dal jak má bejt plyn jde lehoučce ale po chvíli ježdění mi to ted začlo takhle blbnout...tak nwm čím to:(

Přesně tak já jsem naboural kvuli tomu, takže padlo rozhodnutí na nového peugeota s jiným vstřikováním na komoru jsem se ptal v Peugeotu a nová stojí 12602 ,- což bylo celekm dost na auto starý 15let v mém případě. zkoušel jsem tu komoru namazat Diavou což je leštěnka na nábytek. Nic extra ale o trošku lepší. Ale jen krátkodobě pak tu někdo na foru pokoušel dat komoru z favorita tuším na 205 prý se povedlo. Pak poslední možnost je z vrakoviště ale pravděpodobnost že ta komora vydrží třeba 2 roky je mizivá takže varinta je bu\'d nová nebo jiný auto. A upozornuji že zhoršit se to může hodně moc, já už jsem se třeba pak nemohl ani plynule rozjet. a škubalo to do 4 kvaltu strašně moc. takže přeju a\'t se to vyřeší.

Hele mě to škubalo fakt mrtě to jsem kolikrát mlátil hlavou na volant.... takže nic moc.

Nedej bože když to pak třeba chcíplo...A nešlo nastartovat na kruhákách se mi to stávalo pravidelně.

[upravil dne 29/8/09 Alesek]

no on ten problém může být i jinde, bohužel... ty máš potenciometr samostatně na tělese škrticí klapky. prodává se za cenu okolo 1000,- viz http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=w189HOK& . ale je možný že to dělá něco uplně jinýho. Skus si koupit nějaký aditivum na čištění vstřiků, stojí to kolem stovky a mohlo by to pomoct. Jinak to spíš dej na diagnostiku (cca 500) protože když budeš hledat problém takhle skusmo, tak do toho naleješ mraky peněz a třeba to vůbec nepomůže(myslim že kdyby byl vadnej potenciometr tak ti to bude škubat i na jíný kvalty a ne jenom na 1..).

tak je to v pytli dneska mi to začlo škubat na všechny kvalty:(

sehnal jsem od kamíka jinej ten odlitej kus s tou destičkou ale z roku výroby 2000 já mám 98 tak jsem si z toho vzal krokáč a potenciometr jel jsem to projet neškubalo to...po chvíli to zaškubalo...tak jsem zastavil a chcíplo to nastartoval jsem chcíplo to vůbec si nedržel otáčky musel sem furt držet plyn tak sem jel z5 a zase to neškubalo tak já nevim ae otáčky si nedržel ani pak když jsem přijel dom... myslíte že by to mohlo bejt tím rokem výroby.:(

no pravě že to sem vyzkoušel a chcípalo mi to i s mojim starým krokáčem...já tam zítra zkusím dát tu komoru celou... myslíte že by to nevadilo? je trochu jiná ale na ty díry to pasuje..a je na ní o jeden kontakt míň myslím že to je naproti krokáči.