Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do kompresoru klimatizace


Beerryy

Recommended Posts

Ahoj všici. Začal jsem repasovat kompresor klimatizace (těsnění a olej). Potřeboval bych informaci jaký a kolik oleje se do něho dává??? Nemohu to nikde dohledat. Na kompresoru je napsáno R134a, ale to je snad směs, kterou je naplněna klima. Potom je tam napsán olej SP 10. Ale jestli je to on a kolik se ho tam dává nevím :myslim. Prosím někoho kdo to už řešil aby poradil. děkuji předem za odpovědi. Jarda:roker:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veliký pozor!

V každém kompresoru je olej a málo kdo to ví.

Občas douto otázkou zaskočíte i chlaďaře.

Na normální lednici MINSK je uvedeno - MASLO 300 GR ( olej 300 ml ).

Bez oleje odejde kompesor v báni.

Olej se volně rozptýlen pohybuje s chladivem v okruhu a zase e vrací, gravitací dolů. To je i důvod, proč se má lednice po převozu v leže nechat 24 hodin stát na nakohou.

Jinýmy slovy , pokud Ti půjde auto na kolíbku, nesmíš hned, co ho vrátíš na kola, chtít zapínat klimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dolly1010

To mi připomíná jak se nám v práci na klimošce ucpala spátečka s olejem a kompresor se vydřel. Nic moc.

Nicméně, olej je v chladivu, to ti doplní chlaďař, takže to neřeš (pokud nejseš chlaďař. A pokud seš, měl bys to vědět ;))

Olej si tam nalij sám.

Co si sám uděláš , to máš.

Chlaďař se na to vysere a ty budeš mít zbytečnou práci navíc.

Tatíček Klaus nás učil tržní ekonomice 20 let, chlaďař má kšeft a ty budeš platit.....proč utrácet za olej, že ???

Zdravím tímto všechny chlaďaře bez zkušeností a děkuji jim nastokráte za všechny ty zamítnuté reklamace. Připlatou - li se mi do cesty, sejmu je. Zadřeným kompresorem do kedlubny. Až na věky ámen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlaďař nejsem , ale zmaten jsem. Jelikož v jednom servise tam patří a v druhém ne. Je prý jen v chladícím médiu. (celková náplň 725g, z toho 25g oleje) Dle mého názoru tam patří ještě nějaký olej. Jelikož jsem kompesor rozebral a vylil jsem z něho poměrně dost oleje (určitě více než 25g) a v jedné příručce nezávisle na Peugeotu udávají, že má kompresorový olej svou životnost a má se i měnit. Je tam totiž vypoštěcí šroub a ten je umístěn za šesti pístama, za které se dle mého názoru nemůže dostat olej. Jestli kecám tak mě opravte prosím. Nehledě na to, že v lednicích ten olej je. Předělával jsem komplet celou klimu jelikož byla KO. ( měnil jsem vyparnik, trubky, chladič, vysoušeč atd.) Takže jsem amatér

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď sme s deddo306break menili chladič klími, tak sa nám zo starého chladiča viliala mazlavá zelenkavá kvapalina. Pravdepodobne zostatkový olej. Akej farby si mal ty ten vytečený olej z kompresoru?

Ja mám tiež také informácie, že chladiace médium obsahuje olej a to je všetko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

keď sme s deddo306break menili chladič klími, tak sa nám zo starého chladiča viliala mazlavá zelenkavá kvapalina. Pravdepodobne zostatkový olej. Akej farby si mal ty ten vytečený olej z kompresoru?

Ja mám tiež také informácie, že chladiace médium obsahuje olej a to je všetko

Olej měl žlutou barvu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

dnes sa predavaju bomby pre naplnanie klim.su to speci rovno namiesane zmesi s olejom.je to lacnejsie a jednoduchsie.mna napln stala 20 euro

JJ to vím. Už mi jí plnili dvakrát. Mě jde o to, že mi olej unikal v místě kam by se teoreticky ten olej dotat neměl. A to jest pod přírubou na straně řemenice. To je až místo, za kterým jsou umístěny písty, které jsou poháněny excentrem a ten pohání kladka a řemen. Možná kecám, ale ani při jednom plnění jsem tu klimu a motor zapnout nemusel. Tím myslím, že se ten olej bez chodu kompresoru nemohl dostat za písty a ty by se tím pádem za chvilku zadřely.

[upravil dne 17/8/09 Beerryy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Beerryy

Původně zaslal: jozefsv

dnes sa predavaju bomby pre naplnanie klim.su to speci rovno namiesane zmesi s olejom.je to lacnejsie a jednoduchsie.mna napln stala 20 euro

JJ to vím. Už mi jí plnili dvakrát. Mě jde o to, že mi olej unikal v místě kam by se teoreticky ten olej dotat neměl. A to jest pod přírubou na straně řemenice. To je až místo, za kterým jsou umístěny písty, které jsou poháněny excentrem a ten pohání kladka a řemen. Možná kecám, ale ani při jednom plnění jsem tu klimu a motor zapnout nemusel. Tím myslím, že se ten olej bez chodu kompresoru nemohl dostat za písty a ty by se tím pádem za chvilku zadřely.

[upravil dne 17/8/09 Beerryy]

no to neviem,ja som klimu pri plneni musel zapnut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Beerryy

Ahoj všici. Začal jsem repasovat kompresor klimatizace (těsnění a olej). Potřeboval bych informaci jaký a kolik oleje se do něho dává??? Nemohu to nikde dohledat. Na kompresoru je napsáno R134a, ale to je snad směs, kterou je naplněna klima. Potom je tam napsán olej SP 10. Ale jestli je to on a kolik se ho tam dává nevím :myslim. Prosím někoho kdo to už řešil aby poradil. děkuji předem za odpovědi. Jarda:roker:roker

Je to podľa typu kompresora. Mám údaje pre Sanden a tam je písané náplň oleja po nalievací otvor pri otočení o 90 stupňov. R134a je určite označenie chladiva pre konkrétny kompresor a to SP 10 je typ oleja. Do chladiaceho okruhu je písané 3,5 - 8 % váhového objemu náplne chladiva. Takže pri náplni 700g chladiva asi 5 g oleja.

Ešte raz upozorňujem že sú to údaje pre typ Sanden a nemusia sedieť na tvoj kompresor, hlavne čo sa týka objemu oleja v okruhu. V tom by ti vedel poradiť chladiar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Chlapci, trošku vám to ešte skomplikojem. V klíme sú dve náplne oleja.

Jedna je v kompresore na mazanie mechaniky pohonu piestov a ložísk. Druhá je v okuhu s chladivom a maže priamo piesty.

Praveze si to neskomplikoval, ale si to objasnil:super (aspon pre mna:aut)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...