Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosím o pomoc - došla nafta.... - VYŘEŠENO!


Guest foto1977

Recommended Posts

Guest foto1977

Ahoj stal se mi nemilý problém:

na dovolené v cizině mi došla nafta a chcíplo mi to.

Jel jsem už na hladové oko k pumpě a bylo to do táhlého stoupání a najednou to zaškytalo a chcíplo.

Tak jsem otočil auto z kopce dolů a nechal ho chvíli stát. Pak jsem nastartoval, cca po 5 až 10s to chytlo,

čekal jsem až se načerpá nafta z nádrže. Na displeji mi najednou naskočila výstražná kontrolka

co je v manuálu popsaná jako:

\"Kontrolka systému omezování emisí škodlivin.

Rozsvítí se při každém zapnutí zapalování.

Musí zhasnout několik sekund po nastartování motoru.

Jestliže se kontrolka rozsvítí při motoru v chodu,

doprovázená zvukovým signálem a hlášením na vícefunkční obrazovce,

signalizuje poruchu funkce systému omezování emisí škodlivin.

Urychleně se obraťte na servis sítě Peugeot\"

A samozdřejmě nezhasla a na palubním PC se hlásil nápis: \"depollution system faulty\".

Tak jsem sjel z kopce k nejbližší benzínce a natankoval. Myslel jsem, že to pak zhasne, ale bohužel to svítí pořád.

No do servisu jsem nejel, auto jede normálně akorát to furt svítí a po startu pípá.

Najel jsem s tím 1500km a dnes jsem se vrátil do ČR.

Co s tím? Musím do autorizovaného servisu nebo stačí to někde vynulovat?

Přijde mi že auto jede ok, do kopce tahá v pohodě a po dálnici jsem jel i 180km a taky v pohodě.

Předem díky za pomoc.

p.s. mám 307 a motor 1,6HDI 80kW bez FAP.

[upravil dne 20/8/09 foto1977]

[upravil dne 20/8/09 foto1977]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest foto1977

díky za informaci,

co se všechno stane když odpojím tu baterii na více jak 1/2 hod?

Vymaže se mi PP a pod? Nepřijdu např. o denní svícení atd.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stojí za to jezdit nadoraz??? nemyslím to ironicky,jenom nechápu proč si nenatankujete,když se ručka blíží nule--o situaci kdy svítí kontrolka ani nemluvím--je to adrenalin,nebo co???:)

o situaci,kdy nejsou peníze nemluvím--je absurdní mít auto za cca 200 tisíc a nemít na palivo:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adrenalin to tedy je :D Když jsme se vraceli z firemního výletu z Alp tak jsem v Německu neodhadl vzdálenost benzínek na dálnici zvyklý od nás, že jsou na každém \"rohu\". Chtěl jsem tankovat až v ČR. Kontrolka se mi rozsvítila akorát když jsem minul benzínku, potom až na hranice už žádná nebyla. Na hladový oko jsme ujeli cca 110-120km na hranice ČR. To už ale ručička lezla za nulu :). Bylo to s Fábií 1.9TD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj takový věci jsou nepříjemné a kor za hranicema !! Já to dělám tak že pokud jedu ven,tak vyjedu tak půl nádrže a jak vidím benzinku tak hned tankuju opět do plna ! A mám klid ! Ale když jsem jel poprvé s autem do Chorvatska,tak abych změřil spotřebu tak jsem netankoval,a dojel jsem do Chorvatska v pohodě a to jsem neměl ani ručičku na začátku palivoměru..... a to bylo kolem 1100 km ! Takže nádhera !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest foto1977

Ozzy1956: adrenalin to fakt není, prostě se sešla spousta náhod a stalo se! Nikdy nejezdím nadoraz, zvlášť u HDI je všeobecně

známo, že mu to nedělá dobře. Vždy když blikne hladové tak tankuju, ale v jisté oblasti hold nebyla vidět benzínka cca 50km a pak

přišla taková pumpa co nevzbuzovala moc důvěru (něco jako v JZD) a pak přišlo to táhlé stoupání a pak už se hold jelo zpět do JZD...

Takže pokud mi to pořád když nastartuji napíše tu hlášku a celou dobu ta ikonka svítí tak musím do servisu? nastartoval jsem od natankování cca 30x a navíc jsem už opět tankoval a požád to \"otravuje\".

Pokud bych si to nechal od někoho jen \"vymazat\" tak nemůže se něco stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest foto1977

Ahoj tak jsem měl odpojenou baterii skoro 1hod a po připojení se nic nestalo,

ta výstražná kontrolka pořád svítí a navíc ani rádio mi to nerozladilo.

Jenom jsem si musel nastavit čas v PC.

Takže zkusím kontaktovat toho pp205, snad mi s tím pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...