Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Budiky 406 diesel demontaz / oprava


airbone

Recommended Posts

Zdravim,

Moj znamy ma poprosil mu pozhanat nahradne budiky na peugeot 406 1,9D stary model. Takmer vsetky budiky mu vypadli a su mrtve (tusim funguje len teplota vody). Kukal som na ebay, ale budiky na tieto starsie modely sa zhanaju dost tazko a samozrejme asi z noveho HDI pasovat nebudu, ze? Nema niekto link na navod pre vybratie budikov aby sme mohli kuknut dozadu vyrobne cislo? Pripadne keby niekto vedel poradit, ake druhy budikov su zamenitelne a ci je potrebne ich programovat/kodovat, ale staci len vymenit s obdobneho modelu? Sam opravujem budiky pre ine modely aut, ale peugeot som nikdy nerobil, ale tipnem si ze to bude asi castejsia zavada, ak by niekto vedel poradit ci sa to da lahko opravit, alebo su uz navzdy mrtve.

Dik za vsetky odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo ještěmalej postřeh, jestli mu nejde nic kromě teploty, tak může bejt zkorodovanej přívod napětí někde od žlutého konektoru

teplota je totiž zapojená úplně mimo ostatní budíky z modrého konektoru

jinak zkus proletovat ty tyčinky co vedou do měřidel

jsou tam občas studené spoje

jinak návod v odkazu je přesný, taky jsem to dle něj letoval:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Z nového modelu jistě nepůjdou. Nový model má vzadu jeden konektor, starý dva.

Něco je zde.

A staré budíky mívají často studený spoj.

Kdyby jste sehnali budíky z jiného auta, je potřeba počítat s tím, že budou ukazovat km z toho původního auta.

nemas celkom pravdu ze ma jeden,ja mam novy model a tiez mam dva, 1 konektor maju uz asi tie co maju multiplex?? ja mam rocnik 7.1999 mozno koly tomu ze prechodovy model,ale bsi mam takze asi to ze nemam multiplex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene stačí proletovat původní budíky,toto mám za sebou už několikrát a funguje parádně !!! Je třeba pročíst a udělat podle linku který je zde vložen !! To je návod na vyndání ale na proletování je zde :

a jsou tu i velmi dobré fotky jak na to !!

[upravil dne 18/8/09 Burisek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarco623

nemas celkom pravdu ze ma jeden,ja mam novy model a tiez mam dva, 1 konektor maju uz asi tie co maju multiplex?? ja mam rocnik 7.1999 mozno koly tomu ze prechodovy model,ale bsi mam takze asi to ze nemam multiplex

V tom případě se omlouvám. Předal jsem dál, to co jsem se tu na foru dočetl. Díky za upozornění. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Když tam budeš chtít napasovat něco jiného, tak budou akorát problémy.

Nejjednodušší by bylo opravit ty původní. Počítej s tím, že když seženeš jiné, nastane několik problémů podobného typu (nějaký signál někde nepasuje atd.) a to už bude podstatně složitější, než jen vyčistit a propájet kontakty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 10 měsíců později...

zdravim, vie mi niekto poradit ako mam vybrat ten plosak na ktorom su tie studene spoje? Uz to mam skoro vonku, ale na jedne strane mi to tam este nieco drzi (taka ta plocha vec v ktorej su nejake drotiky), je to tam tak nejako nacvaknute alebo co, ale nejde mi to odtial vybrat a bojim sa aby som to neposkodil. DIK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...