Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otázky ohledně klimatizace


GRiMx

Recommended Posts

:D tak jsem se dozvěděl, od předchozího majitele \"táta\",od kterého jsem auto koupil, že klimatizace nebyla plněná minimálně 6 let, protože k tomu nebyl důvod a v pohodě jela... :D takže je to asi už jasný :D

Já jsem právě našel v obchodech náplně do autoklimy tak jsem myslel, že to stačí jen dolít.. ale rači stím teda sjedu k odborníkům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Klimatizace mi po zapnutí smrdí hrozně zatuchlinou. Zkoušel jsem tam stříkat dezinfekci do klimatizací, ale nepomáhá to. Myslíte že by pomohla výměna chladiva? v servisu mi ještě nabízeli kompletní dezinfekci, ale stojí to 700, musí se to několikrát opakovat ale účinek není zaručenej :-(. Neporadíte co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď sa vypne klimatizácia, tak je dobré nechať po vypnutí ešte vyfúkať, len samotným ventilátorom vykondenzovanú vodu z ofukov. Ak sa hneď všetko vypne tak je tam vlhko a to je ideálne prostredie pre baktérie a huby.

Počul som už aj o čistení ultrazvukom, ale iba počul.

Honzawrz, výmena chladiva ti nepomôže. Chladivo je v uzavretom okruhu v trubkách. Ono, len ochladzuje výparník a z toho ti ťahá ventilátor studený vzduch ktorý prechádza z okolia cez ten výparník. To ako keby ti smrdí vnútro chladničky a ty za to vymeníš chladivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě zkontololuj jestli se ti auto \"počůrává\", pokud máš puštěnou klimatizaci po delší dobu tak u v okolí pravého předního kola bys měl mít loužicku vody je to patrné když odjíždíš třeba z parkoviště od obchoďáku, jedná se odtok kondenzované vody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som si minuly rok cistil resp. dezinfikoval klimu sam, zohnal som sprej ku ktoremu je asi metrova hadicka. Hadicku nastrcis do ofuku az na doraz, potom to tam zo spreju pustis a zaroven pomaly hadicku vytahujes, takto som to spravil pri vsetkych ofukoch. Nie ze by mi to predtym smrdelo alebo nieco take, len som chcel prevenciu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...