Jump to content

Otazka pro psickarov - HOTOVO + Foto

Guest Lubk0
 Share

Recommended Posts

Tak sme si poridili do rodiny noveho pejsanka. Je to akejsi krizenes nemeckeho spica s niecim...

No k podstate veci, psik ma 3 mesiace.

Mali ho pred tym na vidieku medzi sliepkamu, mackami atd atd ...

Psik sa stale skrabe, a kuse.

Dostal jedine odcervovaciu tabletku.

Buduci tyzden idem s nim na ockovaciu injekciu a vystavenie preukazu.

Myslim si, ze ma blchi, ale neviem to iste. Chcel som ho okupat, a pouzit nejaky pripravok, lenze mi vsetci tvrdia, ze by sa to nemalo robit pre stenata do 5 mesiacov.

Naozaj neviem co je na tom pravdy, tak sa pytam, co by ste mi poradili , ci ho okupat, v com, co na blchi pouzit ...

PS: Inac je velmi hunaty, ma hunatu srst ...

[upravil dne 17/8/09 Lubk0]

Pokud jdete příští týden k lékaři,tak se poptejte co vám poradí. Máme doma labradorku a ta se koupe kdykoliv jdem kolem nějaký vody ;) jako malou jsme jí koupali až někdy kolem půl roka spíš dýl. Taky záleží na tom v jakým prostředí pejsek je.Naše krasavice je spíš pes polštářovej ;) tak to není tak žhavý

keď nevieš, či má blchy, tak sa pozri:aut. Keď sa mu budeš prehŕňať v srsti tak ak má blchy tak by si mal vidieť malé tmavé bodky - blšie bobky, prípadne sa ti podarí uvidieť aj živú blchu, ako pred tebou zdrhá. Hľadaj najviac okolo krku, na kohútiku, alebo na bruchu to uvidíš najľahšie, je tam redšia srsť. podľa mňa je na blchy najlepší niečo ako Frontline , nie šampón, ale depot-on či ako sa to volá, je to v malej ampulke podľa hmotnosti zvieratka, votrie sa to do kože na kohútiku, aby si to neolízal, a aspoň jeden deň mu nedovoľ kúpať, čo teda ako píšeš nie je tvoj problém. Stojí to od cca 10 Euro viac. Asi pred dvoma mesiacmi som kupoval niečo podobné ale v sprayi, bolo to pre mačatá a šteňatá, potreboval som odblšiť asi trojmesačné mačiatka. Takže si myslím že šteňaťu by si s tým ublížiť tiež nemal. Tá ampulka má oproti spreju výhodu že nesyčí keď sa to nanáša, zvieratá sa väčšinou ľakajú zvuku spreja.

S tím koupáním do půl roku věku určitě souhlasím, jakožto veterinář. Hlavně by se neměl koupat v těch přípravcích pro psy. Pokud někde sám skočí do vody, nebo je mu potřeba umýt tlapky nebo prdelku, není to problém ani nijak nebezpečné;)

Chce to pejska pořádně prohlídnout a zjistit, proč se vlastně škrabe, jestli je to opravdu těmi blechami, nebo může mít nějakou kožní chorobu a ta by potřebovala léčbu. Rozhodně to řekni veterináři, ať ho pořádně vyšetří, jinak na dálku těžko radit.

kup si ve zverimexu spray frontline, je to proti blechám, ale rozhodně ho nekoupej.

A nebo počkej až s ním půjdeš na veterinu a zeptej se jich tam, ale jestli byl mezi slepicama tak může mít muňky, to sou něco jako slepičí blechy

Jasne jasne, priviezli ho piatok vecer, sobotu aj dnes mal veterinar zavrete, zajtra rano idem na ockovanie s nim a hned ho necham prezret ...

Dakujem za rady, a dam vediet :)

Aj ked sa psici kupat nemozu, su pripady ked jednoducho musis. Co najmenej samponu a co najcitlivejsie. Ako spominali vyssie blchy odhalis pri prehrabavani srsti a roztoce urcite tiez (ak pracuju dlhsie nebyva to pekny pohlad). Sprajovy Frontline sa mi velmi neosvedcil co sa tyka kliestov. Vela zdaru a napis co povedal veterinar.

ja som svojho psa ked mal 3 mesiace kupal normalne.v poho zije dodnes.bol prilis spinavy od kadecoho.ked ho nechces kupat tak su pripravky cca za 10 euro co mu das na zatylok a funguje to proti vsiam a blcham.proti kliestom len tak na mesiac.hoci sa kliest prichyti tak odpadne sam.proti blcham a vsam to posobi cca pol roka.odkedy to pouzivam tak nema moj pes ziadne neziaduce zvieratka.pripravok je vo forme roztoku.vtries mu to do koze a je to.odporucam na tomto nesetrit.

[upravil dne 16.8.09 jozefsv]

Setrenie nemam v plane... Ked som mu prehrabaval kozu, mal tam male cierne bodky, takze to asi budu blchy.

V kazdom pripade, zajtra ideme veterinarovi, tak ho necham vyrieknut ortiel a potom napisem :)

Tak sme boli u veterinara, dostal preukaz, prvu vakcinu a doktor ho poriadne pozrel.

Mal blchi, tak sme kupili presne tu vodicku za 10 Eur, doktor mu to rozotrel a snad bude pokoj.

Za mesiac ideme este na jednu vakcinu, a o 6 mesiacov na besnotu ...

Dakujem za rady :)

Bohuzel mam neco focene jen mobilem ... Este sem se na poradne fotky nedostal. Najlepsi je ked sedi, ma hlavu na krivo a usi hore :) Este ho tak cvaknem a dam sem foto...

Tu je par foto mobilem ...

post-0-14109608951946_thumb.jpg